Szukaj
Close this search box.

Porównanie dronów: DJI AIR 2S vs. DJI AIR 3

Drony z serii AIR wyróżniają się idealną jakością obrazu oraz lekką i przenośną konstrukcję. Drony te łączą w sobie wysokiej klasy kamery oraz mnóstwo zaawansowanych funkcji, które umożliwiają kreowanie niesamowitych ujęć. 

W ostatnim czasie seria DJI AIR powitała nowego członka. Zatem jest to dobry moment, aby porównać 2 najbardziej rozpoznawalne drony, które zaliczają się do DJI AIR – DJI ARS 2S oraz DJI AIR 3.

Czym różnią się od siebie te modele? W tym artykule rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. 

Konstrukcja 

Zacznijmy od wyglądu i konstrukcji tych dronów. DJI AIR 3 jest większy i cięższy od swojego poprzednika DJI AIR 2S. 

Dron DJI AIR 2SDJI AIR 3
Waga595 g720 g
Wymiary – rozłożony183x253x77 mm (ze śmigłami)258,8x326x105,8 mm (bez śmigieł)
Wymiary – złożony bez śmigieł180x97x77 mm207×100,5×91,1 mm

Kamera

Przejdźmy teraz do specyfikacji związanej z tym co najważniejsze-kamerą w dronie. Poniżej prezentujemy jaką jakość obrazu posiadają drony serii AIR. 

Dron DJI AIR 2SDJI AIR 3
Matryca1” CMOSKamera szerokokątna: 1/1,3” CMOS;
Kamera ze średnim teleobiektywem:1/1,3” CMOS
Maksymalna rozdzielczość zdjęć20 MP48 MP
Maksymalna rozdzielczość wideo 5.4 K4 K
Nagrywanie w pionie NieTak, 2.7 K 
HDRTak Tak
Zoom4-, 6-lub 8-krotny zoomKamera szerokokątna: 1-3 x
Kamera ze średnim teleobiektywem: 3-9x
Tryby kolorówNormal i Dlog-MNormal i HLG / D-Log M

Już na pierwszy rzut oka jest widoczne, że dron DJI AIR 3 lepiej wypada względem AIR 2S. Po pierwsze został on wyposażony w  dwie kamery najwyższej klasy, dodatkowo dron ten pozwala na tworzenie zdjęć i filmów wysokiej jakości nawet w trudnych warunkach oraz daje możliwość nagrywania w pionie, co zdecydowanie ułatwia kreowanie materiałów na social media. DJI AIR 2S może jednak pochwalić się lepszą rozdzielczością nagrywania wideo. 

Akumulator

Kolejną ważną kwestią podczas wyboru odpowiedniego dla siebie drona jest wydajność akumulatora. Zobaczmy, jak się sprawują sprzęty serii AIR. 

Dron DJI AIR 2SDJI AIR 3
Maksymalny czas lotu31 minuty 46 minut 
Maksymalny czas zawisu30 minut42 minuty 
Maksymalny dystans lotu 18,5 km32 km

Jak można odczytać z powyższej tabelki, lepszą wydajność akumulatorów posiada DJI AIR 3. Dron ten wyróżnia się czasem lotu o 48% większym w porównaniu z poprzednią generacją. DJI AIR 3 może również o wiele dalej lecieć, ponieważ jego maksymalny dystans lotu wynosi 32 km.

System transmisji 

Na komfort i swobodę lotu wpływa także skuteczność transmisji obrazu. System transmisji decyduje jak daleko można polecieć oraz jaka będzie jakość podglądu obrazu na żywo. Jak wypadają drony serii AIR pod tym względem?

Dron DJI AIR 2SDJI AIR 3
System transmisji wideo O3O4
Maksymalna jakość podglądu na żywoAparatura sterująca: 1080p/30fps 12 Mbps <120 msDJI Smart Controller: 1080p/30fps 12Mbps <130 msAparatura sterująca:1080p/30FPS, 1080p/60FPS
Maksymalny zasięg transmisji (dla standardu CE)8 km10 km

W te kategorii seria AIR wypada bardzo dobrze. Lepsze parametry posiada DJI AIR 3, dzięki systemowi transmisji O4 nowej generacji, zapewnia większy zasięg i lepszą jakość sygnału. 

Bezpieczeństwo lotu 

Każdy operator drona chce, aby jego lot odbywał się pewnie i bezpiecznie. Dlatego drony DJI wyposażone są w precyzyjne czujniki i systemy wykrywania przeszkód. Co oferują pod tym względem DJI AIR 2S oraz DJI AIR 3?

Dron DJI AIR 2SDJI AIR 3
Czujniki Przedni, tylny, dolny i górny system wizyjny Przedni, tylny, boczny, górny i dolny podwójny system wizyjny 
Wykrywanie przeszkódCzterokierunkowe wykrywanie przeszkódWielokierunkowe wykrywanie przeszkód
RTHADS-BSmart i Advanced RTH

Bezpieczniejszym dronem z serii AIR jest DJI AIR 3, obsługuje on funkcję RTH w wersji Smart i Advanced, dzięki czemu dron automatycznie wróci do miejsca startu. Dodatkowo wykrywa przeszkody we wszystkich kierunkach, co przekłada się na spokojny lot, pełen widokowych wrażeń. 

Inteligentne funkcje 

Tworzenie fantastycznych ujęć może być prostsze, wystarczy wykorzystać inteligentne funkcje, które oferuje nam dron i za pomocą kilku kliknięć wykreować niesamowite ujęcia. Sprawdźmy jakie funkcje posiadają drony z serii AIR. 

Dron DJI AIR 2SDJI AIR 3
QuickShotsTakTak
MasterShotsTakTak, w tym filmowanie pionowe
PanoramaTakTak
HyperlapseTakTak 
Slow MotionNieTak 
Night ModeNieTak 
WaypointNieTak 

DJI AIR 3 wyróżnia się nagrywaniem w pionie oraz większą ilością inteligentnych funkcji, które ma do wyboru użytkownik. Dodatkowo jest to pierwszy dron z serii, które obsługuje funkcję Waypoint umożliwiającą planowanie ujęć i tras lotu. Funkcja Night Mode pozwoli nagrywać w nawet słabych warunkach oświetleniowych lub w nocy. Użytkownicy AIR 3 mają również możliwość nagrywania filmów w Slow Motion – nawet 4-krotnym. Możliwości DJI AIR 2S również są imponujące, dron posiada funkcje QuickShots, MasterShots, Panoramy czy Hyperlapse. 

Podsumowanie 

Porównaliśmy w tym artykule najważniejszą specyfikację dronów serii AIR, jednak na nasuwające się pytanie, którego drona wybrać nie ma jednoznacznej odpowiedzi. 

Dron AIR 3 niedawno miał swoją premierę, posiada więcej inteligentnych funkcji i lepsze parametry względem AIR 2S, jednak jest droższą opcją i nie każdy będzie mógł sobie na niego pozwoli. DJI AIR 2S to równie dobry i półprofesjonalny dron, który wyróżnia się dobrą jakością, bogatą funkcjonalnością i wydajnością obrazu.

Mogą Cię również zainteresować:

6 tipów fotografi dronowej

Cześć,w tym artykule poznasz 6 tipów, które pomogą Ci tworzyć ciekawsze ujęcia z lotu ptaka i ułatwią planowanie wypadów na kolejne sesje. Jak robić lepsze

Premiera DJI Mini 2 SE

Rozpocznij przygodę z fotografią lotniczą i zyskaj oryginalną perspektywę patrzenia na świat, wykorzystując najnowszą propozycję DJI. Premierowy dron Mini 2 SE doskonale sprawdzi się zarówno

Premiera DJI Power 1000

DJI Power 1000 reprezentuje przełom w dziedzinie mobilnego zasilania, łącząc zaawansowaną technologię, imponującą moc oraz niezawodność, której można oczekiwać od lidera branży dronów. Dzięki wyjściu

Premiera DJI Avata 2

Jesteś fanem lotów FPV? DJI wychodzi Ci naprzeciw w swojej najnowszej premierze — DJI Avata 2! Dron ten oferuje ulepszoną matrycę 1/1,3”, czas lotu do