Szukaj
Close this search box.

Kolejny wymiar stabilizacji

DJI RS 4 Pro

Transcend Potential

Flagowy stabilizator DJI RS 4 Pro doskonale współpracuje z DJI Focus Pro, DJI Transmission i kompletnym systemem sterowania, co stanowi wszechstronne rozwiązanie dla branży filmowej i telewizyjnej. Ta synergia łączy stabilizację, transmisję, monitorowanie, regulację ostrości i kontrolę, co otwiera nowe możliwości kreatywne dla operatorów, umożliwiając im wykorzystanie pełnego potencjału i prezentację swoich umiejętności.

Potężny udźwig

Stabilizator DJI RS 4 Pro cechuje się ramionami wykonanymi z włókna węglowego, co przekłada się nie tylko na imponujący udźwig do 4,5 kg, ale także na znaczną moc i moment obrotowy. Dzięki temu bez trudu poradzi sobie z różnorodnymi konfiguracjami aparatów bezlusterkowych i kamer filmowych, włącznie z obiektywami.

Druga generacja natywnego filmowania w pionie

Dzięki nowej, innowacyjnej poziomej płytce, DJI RS 4 Pro wprowadza drugą generację natywnego filmowania w pionie, zapewniając jeszcze większą wydajność. Teraz nie musisz sięgać po dodatkowe akcesoria – dostosowanie sposobu nagrywania do swoich potrzeb jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. [1]

Płynne wyważenie

Od teraz oś roll ma podwójne łożyska toczone, znacząco ułatwiające regulację.

Co więcej, wszystkie trzy osie zostały pokryte powłoką z Teflonu™ o niskim współczynniku tarcia. Dzięki temu zapewniają płynne wyważenie nawet podczas montażu ciężkich kamer.

Masz także specjalne pokrętło na osi tilt, które pozwala na precyzyjne przesuwanie kamery do przodu lub do tyłu, zapewniając dokładność wyważania co do milimetra. Dzięki temu w każdej chwili możesz bez problemu zmienić swoją konfigurację sprzętową!

Dodatkowo górna płytka szybkiego montażu wyposażona jest w regulowaną prowadnicę, która skutecznie zapobiega poluzowaniu lub przesunięciu kamery.

Wyświetlacz dotykowy OLED

Wyświetlacz dotykowy OLED został ulepszony o nową funkcję automatycznej blokady, która zapobiega przypadkowym dotknięciom podczas nagrywania. Nawet gdy ekran jest zablokowany, nadal wyświetla aktualne tryby pracy gimbala i joysticka, a jego jasność zostaje obniżona w celu zmniejszenia zużycia energii.

Automatyczne blokady osi 2. generacji

Dzięki automatycznym blokadom osi nowej generacji DJI RS 4 Pro może szybko rozpocząć pracę lub przejść w tryb czuwania, co zwiększa wydajność nagrywania, ułatwia zmianę konfiguracji i zapewnia wygodne przechowywanie. Dodatkowo, zastosowanie ulepszonych rozwiązań pozwoliło na zmniejszenie odstępów, co dodatkowo redukuje drgania gimbala po zablokowaniu.

Gwarancja doskonałej stabilizacji

DJI RS 4 Pro wyróżnia się zwiększonym o 20% momentem obrotowym silnika w trzech osiach, co zapewnia większą redundancję zasilania po wyważeniu.[2] Dzięki temu gimbal pozostaje responsywny i precyzyjny w śledzeniu ruchu, nawet pod obciążeniem ciężką kamerą lub wieloma akcesoriami. Dodatkowo to rozwiązanie gwarantuje wystarczającą moc do stabilizacji w różnych scenariuszach filmowych.

Tryb Car Mount ​

Nowy tryb Car Mount wykorzystuje zaawansowany algorytm stabilizacji gimbala, który uwzględnia wibracje pojazdu oraz dane dotyczące oporu wiatru. Dzięki temu umożliwia nagrywanie płynnych ujęć nawet w trudnych warunkach, zapewniając doskonałą stabilizację obrazu.

Algorytm stabilizacji RS 4.generacji

Nowa generacja algorytmu RS została kompleksowo zoptymalizowana dla różnorodnych scenariuszy użytkowania. Zapewnia on doskonałą równowagę między siłą stabilizacji a płynnym ruchem kamery, co przekłada się na poprawioną wydajność oraz lepsze wrażenia użytkownika. Dodatkowo DJI RS 4 Pro zapewnia niezawodną stabilność podczas filmowania w pionie, umożliwiając płynne rejestrowanie dynamicznych ujęć, takich jak sceny w biegu lub z perspektywy niskiego kąta.

Redukcja ostrości LiDAR

Dzięki połączeniu z nowymi Focus Pro LiDAR[3] i Focus Pro Motor[4] stabilizator DJI RS 4 Pro oferuje samodzielnym twórcom filmowym możliwość doświadczania bardziej precyzyjnej, zdalnej i inteligentnej automatycznej regulacji ostrości LiDAR. W rezultacie zyskujesz pełną kontrolę nad każdym ujęciem – nawet w dynamicznych scenariuszach nagrywania.

Precyzyjna kontrola nad ujęciami

DJI RS 4 Pro wyróżnia się aż 76 800 punktami zasięgu. Skok o imponujące 77%[5] zaowocował znacznym wyostrzeniem wykrywania krawędzi sylwetek ludzkich, jednocześnie eliminując potrzebę manualnego dostosowywania ustawień ostrości. Co więcej, zasięg ogniskowania człowiek-obiekt został zwiększony około trzykrotnie w porównaniu z poprzednią generacją [5], co umożliwia użytkownikom łatwiejsze ustawianie ostrości na duże odległości, nawet przy użyciu teleobiektywów. Pole widzenia (FOV) 70° zapewnia zaś większą przestrzeń kadrowania, co jest szczególnie korzystne podczas zbliżeń oraz kompozycji, gdzie uwaga skupia się na krawędziach. A częstotliwość odświeżania LiDAR 30 Hz zapewnia większą pewność siebie podczas ustawiania ostrości na poruszających się obiektach dzięki szybszemu zbieraniu informacji oraz ulepszonej prędkości silnika Focus Pro.

ActiveTrack Pro nowej generacji

Dzięki nowemu Focus Pro LiDAR[3] oraz zaawansowanym algorytmom AI ActiveTrack Pro nowej generacji pozwala trzyosiowemu gimbalowi DJI RS 4 Pro stabilnie śledzić wybrane obiekty. Nawet jeśli Twój cel zostanie na chwilę zasłonięty, urządzenie szybko zmieni położenie i zachowa ostrość. To jednak nie wszystko. ActiveTrack Pro doskonale radzi sobie z rozpoznawaniem i śledzeniem w scenariuszach obejmujących wiele obiektów lub w sytuacjach, gdy nagrywasz z pewnej odległości.

DJI Focus Pro

DJI RS 4 Pro wprowadza innowacyjny przełącznik trybów, który umożliwia operatorom sterowanie ruchem gimbala lub przybliżeniem obiektywu za pomocą joysticka. Dodatkowo, we współpracy z systemem Focus Pro[4] w trybie Zoom Control, zapewnia funkcje takie jak Power Zoom dla obiektywów PZ, Clear Image Zoom[7] oraz External Focus Motor Zoom. To wszystko pozwala na korzystanie z natywnego, precyzyjnego i wygodnego ustawiania ostrości.

Precyzyjne sterowanie ostrością

Po skorzystaniu z dwóch silników Focus Pro[4] DJI RS 4 Pro umożliwia operatorom precyzyjne dostosowanie ostrości przez obracanie pokrętła oraz regulację przybliżenia obiektywu za pośrednictwem joysticka. Te ulepszenia zapewniają jeszcze bardziej płynną i intuicyjną kontrolę. Co więcej, DJI Focus Pro wprowadza zaawansowaną technologię automatycznego ustawiania ostrości oraz nowoczesną, precyzyjną jednostkę ręczną z tłumieniem magnetycznym, znaną jako Focus Pro Hand Unit.[3]

Funkcjonalność Bluetooth Rozpoczęcie / zatrzymanie nagrywania

Umożliwia zdalne rozpoczęcie i zatrzymanie nagrywania, co zwiększa wydajność pracy z urządzeniami typu cable cam, wysięgnikami i innymi akcesoriami.[7] Na planie filmowym operator gimbala może sterować DJI RS 4 Pro za pomocą urządzeń takich jak DJI Master Wheels, uchwyty ręczne DJI Ronin 4D Hand Grips czy zdalny monitor podglądowy DJI High-Bright Remote Monitor.[3] Operator ma również możliwość aktywacji funkcji LiDAR Waveform na zdalnym monitorze, co zapewnia inteligentne wsparcie ostrości oraz umożliwia precyzyjną kontrolę za pomocą jednostki ręcznej Focus Pro Hand Unit.[9]

Wygodne sterowanie przez Bluetooth

DJI RS 4 Pro korzysta z technologii Dual-Mode Bluetooth, umożliwiając bezprzewodowe sterowanie migawką i przybliżeniem. Po przełączeniu joysticka na odpowiedni tryb operatorzy mogą korzystać z funkcji Power Zoom dla obiektywów PZ oraz Clear Image Zoom.[7]

Nowoczesne funkcje

DJI RS 4 Pro oferuje automatyczne tworzenie ujęć Motionlapse, filmów Track oraz panoram, co ułatwia produkcję wysokiej jakości materiałów. Za sprawą przełącznika trybów gimbala będziesz w stanie szybko przełączać się między takimi opcjami jak PF, PTF oraz FPV. Do Twojej dyspozycji pozostają także różne tryby FPV takie jak 3D Roll 360 lub Custom. Wszystko to sprawia, że DJI RS 4 Pro będzie idealny do wielu scenariuszy nagrywania!

Nieprzerwane filmowanie

Funkcję spustu można dostosować pod kątem trybu FPV — sprawi to, że przez jego naciśnięcie i przytrzymanie, trzy osie gimbala zaczną podążać za kierunkiem ruchu uchwytu. Będzie to szczególnie przydatne podczas nagrywania ujęć obrotowych lub symulacji POV. Co więcej, uchwyt z akumulatorem DJI RS BG70 o dużym zapasie energii wydłuża czas pracy DJI RS 4 Pro do aż 29 godzin.[10] Ponadto zapewnia zasilanie dla kamery i akcesoriów o mocy do 18 W, korzystając z portu USB-C znajdującego się na dolnej części.

Ekosystem DJI PRO

Dzięki zintegrowanemu systemowi sterowania obiektywem Focus Pro AMF ekosystem DJI PRO został dodatkowo wzmocniony, stając się solidną platformą, która otwiera nowe perspektywy w produkcji filmowej i telewizyjnej. Dodatkowo DJI Focus Pro oferuje wszechstronne i zaawansowane rozwiązanie do sterowania obiektywem dla operatorów DJI RS 4 Pro. Teraz zarówno indywidualni twórcy, jak i ekipy filmowe mogą łatwo korzystać z inteligentnego autofokusa LiDAR oraz wielokanałowej kontroli ostrości, przysłony i przybliżenia!

Zintegrowana instalacja i zasilanie​

DJI RS 4 Pro może równocześnie zasilać Focus Pro LiDAR [3] oraz DJI Video Transmitter [3] za pomocą hubu Focus Pro LiDAR to DJI Transmission Cable Hub[3]. Dzięki temu nie potrzebujesz dodatkowych akumulatorów V-mount! Instalacja akcesoriów jest również prosta. DJI Video Transmitter może być bezpośrednio zamocowany na dolnej części DJI RS 4 Pro przy użyciu mocowania typu zimna stopka.​

Łatwa kontrola parametrów

Z wykorzystaniem uchwytów Ronin 4D Hand Grips [3] oraz zdalnego monitora High-Bright Remote Monitor [3], masz wygodny dostęp do wyboru obiektów LiDAR, przełączania trybów ostrości oraz aktywacji LiDAR Waveform. [9] Ponadto zestawiając uchwyty Ronin 4D Hand Grips, [3] Focus Pro Hand Unit, [3] Master Wheels [3] oraz monitor High-Bright Remote Monitor [3], masz zdalną kontrolę nad gimbalem, ostrością oraz parametrami kamery.

Tryb Mirror Control

Kiedy DJI RS 4 Pro jest zamontowany na nośnikach takich jak wysięgnik, cable cam lub mocowanie na przyssawkę do samochodu, masz możliwość bezpośredniej obsługi podstawowych funkcji menu aparatów Sony i innych bezlusterkowców. To umożliwia tryb Mirror Control dostępny na zdalnych monitorach High-Bright Remote Monitor. [3] Nie musisz już martwić się o konieczność odłączania aparatu!

Wsparcie dla nadajnika DJI Ronin Image Transmitter

Zarówno niezależni twórcy, jak i małe ekipy filmowe mogą korzystać z nadajnika Ronin Image Transmitter, [3] aby otrzymywać transmisję na żywo w wysokiej rozdzielczości, zdalnie sterować kamerą oraz korzystać z funkcji takich jak ActiveTrack 4.0 czy Force Mobile. Wszystko to tworzy zintegrowane doświadczenie filmowania, oferując dodatkowe możliwości monitoringu i kontroli.

Rozwiązania dla profesjonalistów i deweloperów

DJI RS 4 Pro obsługuje różne konfiguracje ręczne, takie jak Briefcase, Dual-Grip czy ustawienia z mocowaniem pierścieniowym. [12] Dodatkowo, istnieje protokół DJI RS SDK, który pozwala na tworzenie rozwiązań z uchwytami samochodowymi, wysięgnikami, sliderami oraz urządzeniami typu Steadicam czy cable cam. DJI RS SDK to dedykowany protokół DJI, zaprojektowany z myślą o programistach i producentach zewnętrznych. Dzięki niemu możliwe jest dodawanie nowych funkcji do stabilizatorów, takich jak DJI RS 4 Pro, DJI RS 3 Pro i DJI RS 4, co pozwala na ich dostosowanie do różnorodnych scenariuszy.

Zastosowanie

Stwórz platformę do wirtualnego studia, która umożliwia wykorzystanie komputera PC lub konsoli do kontrolowania stabilizatora RS. Dodatkowo jest także możliwość zdalnego sterowania wieloma gimbalami online, co umożliwia operatorom pracującym samodzielnie sprawną obsługę kilku urządzeń jednocześnie.
Zintegruj stabilizator z sliderem i połącz je za pomocą dedykowanego oprogramowania, aby uzyskać możliwość czterowymiarowej kontroli. Dzięki temu łatwo dostosujesz trasę nagrywania oraz osiągniesz płynne i wyraziste ruchy kamery, bez potrzeby nadmiernego wysiłku. Aktualnie DJI RS SDK jest dostępne tylko w języku angielskim oraz chińskim. Jeśli będziesz mieć jakieś pytanie, wejdź na oficjlane Forum DJI, gdzie znajduje się więcej informacji.

Samodzielna twórczość, podwójna efektywność

Współpracując z Focus Pro, DJI RS 4 Pro umożliwia twórcom filmującym w pojedynkę doświadczenie bardziej precyzyjnego, inteligentnego autofokusa LiDAR o większym zasięgu. Dzięki temu indywidualni kreatorzy zyskują kontrolę nad filmową ekspresją nawet w dynamicznych scenariuszach.

Profesjonalne nagrywanie z pojazdów

Ekosystem DJI PRO dostarcza praktyczne i wygodne rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do nagrywania z pojazdów. Dzięki temu operatorzy filmowi mogą korzystać z płynnego, zintegrowanego doświadczenia stabilizacji, monitorowania oraz dwukanałowej kontroli gimbala i ostrości.

Różnorodność montażu, nieograniczone możliwości twórcze

Dzięki protokołowi RS SDK, producenci zewnętrzni i niezależni deweloperzy mają możliwość tworzenia niestandardowych rozwiązań dla RS 4 Pro. To pozwala operatorom filmowym łatwo realizować skomplikowane ujęcia za pomocą różnych urządzeń, takich jak wysięgniki, slidery, czy też urządzenia typu cable cam, czy Steadicam.

*Przy pierwszym użyciu stabilizatora DJI RS 4 Pro należy go aktywować za pomocą aplikacji DJI Ronin.

Przypisy

 1. Po przełączeniu między nagrywaniem w poziomie i w pionie gimbal wymaga ponownego wyważenia.
 2. W porównaniu z DJI RS 3 Pro.
 3. W sprzedaży oddzielnie.
 4.  Zestaw DJI RS 4 Pro Combo zawiera DJI Focus Pro Motor. W przypadku wersji podstawowej silnik jest dostępny w oddzielnej sprzedaży.
 5. W porównaniu z dalmierzem DJI LiDAR Range Finder (RS).
 6. Wymaga włączenia funkcji 2x zoom display na ekranie dotykowym DJI RS 4 Pro.
 7. Więcej szczegółów na temat kompatybilnych kamer i obiektywów znajdziesz na stronie Ronin Series Compatibility Search Page.
 8. Wartość ta wskazuje opóźnienie odpowiedzi między DJI Focus Pro Hand Unit a silnikiem DJI Focus Pro.
 9. LiDAR Waveform jest dostępny tylko wtedy, gdy DJI RS 4 Pro jest połączony z silnikiem DJI Focus Pro.
 10. Zmierzono w pomieszczeniu o temperaturze 25°C, gdy gimbal był wyważony i nieruchomy, do momentu aż poziom naładowania osiągnął 3% (przy czym uchwyt z akumulatorem zasilał tylko stabilizator).
 11. Zmierzono w pomieszczeniu o temperaturze 25°C.
 12. Konfiguracja dowolnego rozwiązania do nagrywania wymaga jednego lub więcej akcesoriów, które są sprzedawane oddzielnie.

Gdzie kupić?

Sprawdź, autoryzowanych sprzedawców DJI w Polsce

Specyfikacja produktu

Dane techniczne

Porty

Akcesoria serii Ronin (RSA)/Porty NATO>
Otwór montażowy 1/4"-20
Zimna stopka
Port transmisji wideo / dalmierza LiDAR (USB-C)
Port sterowania kamerą RSS (USB-C)
Focus Motor Port (USB-C)

Akumulator

Model: BG30-1950mAh-15.4V
Type: LiPo 4S
Pojemność: 1950 mAh
Energia: 30 Wh
Maksymalny czas pracy: 13 godzin
(Mierzone z gimbalem wyważonym w poziomie i w stanie stacjonarnym. Gdy gimbal jest w ruchu, czas pracy ulegnie skróceniu).
Czas ładowania : Około 1,5 godziny (zmierzony przy użyciu ładowarki obsługującej szybkie ładowanie 24 W. Zaleca się korzystanie z ładowarek obsługujących protokoły QC 2.0 lub PD).
Sugerowana temperatura ładowania: od 5° do 40° C (od 41° do 104° F)

Połączenie

Bluetooth 5.1
Port ładowania (USB-C)

Wymagania aplikacji Ronin

iOS 11.0 lub nowszy
Android 8.0 lub nowszy

Języki obsługiwane przez ekran dotykowy

angielski, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, niemiecki, francuski, koreański, japoński, hiszpański, portugalski (Brazylia), rosyjski, tajski

Gimbal

Przetestowany udźwig

4.5 kg

Maksymalna kontrolowana prędkość obrotowa

Pan: 360°/s
Tilt: 360°/s
Roll: 360°/s

Zakres mechaniczny

Oś Pan: 360° ciągłego obrotu
Oś Roll: -95° do +240°
Oś Tilt: -112° to +214°

Cechy fizyczne

Częstotliwość pracy

2.40‌‌0-2.4835 GHz

Moc nadajnika Bluetooth

< 8 dBm

Temperatura pracy

-20° to 45° C (-4° to 113° F)

Waga

Gimbal: Około 1242 g (2,74 funta)
Uchwyt: ok. 265 g (0,58 funta)
Przedłużony uchwyt/statyw (metalowy): Około 226 g
Górna i dolna szybkozłączka: Około 110 g

Wymiary

Po złożeniu: 271×283×75 mm (dł.×szer.×wys., bez aparatu, uchwytu i przedłużonego uchwytu/statywu)
Rozłożony: 416×223×202 mm (dł.×szer.×wys., wysokość obejmuje uchwyt i nie obejmuje przedłużonego uchwytu / statywu)

Nadajnik obrazu DJI Ronin

Porty

Port zasilania/komunikacyjny (USB-C)
Port HDMI (mini HDMI)
Port sterowania kamerą RSS (USB-C)

Port rozszerzeń

Cold Shoe

Częstotliwość pracy

2,400-2,4835 GHz
5,725-5,850 GHz

Waga

126 g

Wymiary

82×63×24 mm (dł.×szer.×wys.)

Moc nadajnika (EIRP)

2,400-2,4835 GHz:
25 dBm (FCC)
20 dBm (CE/SRRC/MIC)

5,725-5,850 GHz:
25 dBm (FCC/SRRC)
14 dBm (CE)

Akumulator

Pojemność: 2970 mAh
Kompatybilna ładowarka: 5 V/2 A
Czas ładowania: około 2,5 godziny
Czas pracy: około 3,5 godziny

Zakres transmisji

200 m (SRRC/FCC)
100 m (CE)
*Zmierzone w niezakłóconym środowisku wolnym od zakłóceń.

Opóźnienie

60 ms

Prąd/napięcie robocze

900 mA/3.7 V

Temperatura pracy

0° to 45° C (32° to 113° F)

Wsparcie

Aplikacje

DJI Mimo

Kompatybilne z DJI Osmo Action, DJI Pocket 2, DJI Pocket, DJI Osmo Mobile 3 i DJI OM 4

iOS Wersja V 1.5.18

Wymaga iOS 11.0 lub nowszego.

Android Wersja V 1.5.18

Wymaga Android 7.0 lub nowszego.

Instrukcje

Instrukcja DJI Action 2 (Polski) v1.0

Pytania i odpowiedzi

Tak. Możesz podłączyć mikrofon innego producenta do kamery przez port USB-C za pomocą adaptera 3,5 mm.

Kamera DJI Action 2 jest kompatybilna z następującymi akcesoriami: moduł ekranu dotykowego, zawieszka magnetyczna, magnetyczne mocowanie z przegubem kulowy, magnetyczne mocowanie do kamer sportowych, moduł zasilania, opaska na głowę z mocowaniem magnetycznym, pilot zdalnego sterowania z wysięgnikiem, obiektyw makro, DJI Mic, obudowa wodoodporna i uchwyt wypornościowy DJI.

 1. Moduł przedniego ekranu dotykowego, moduł akumulatora, magnetyczne mocowanie z przegubem kulowym i magnetyczne mocowanie z adapterem do kamer sportowych mogą zostać zamontowane bezpośrednio na kamerze DJI Action 2 za pomocą magnetycznej blokady.
 2. Usuń samoprzylepną bazę z magnetycznego mocowania z przegubem kulowym, a następnie zamontuj na nim akcesoria za pomocą gwintu 1/4″.
 3. Zamontuj akcesoria innych producentów za pomocą magnetycznego mocowania z adapterem do kamer sportowych i śruby 1/4″ (brak w zestawie).

Tak. Można zamontować DJI Action 2 na tripodzie lub innych akcesoriach za pomocą gwintu 1/4″ znajdującego się na spodzie magnetycznego mocowania z przegubem kulowym.

Tak. Można montować akcesoria innych producentów za pomocą magnetycznego mocowania z adapterem do kamer sportowych oraz śruby 1/4″ (brak w zestawie).

Moduł przedniego ekranu dotykowego, moduł z akumulatorem, magnetyczne mocowanie z przegubem kulowym i magnetyczne mocowanie z adapterem do kamer sportowych mają wbudowane magnetyczne blokady, które zapewniają silne połączenie pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu doskonale sprawdzają się nawet wtedy, gdy dużo się ruszasz i uprawiasz sport. Magnetyczna smycz i Magnetyczna opaska na głowę wykorzystują magnetyczne płytki, które lepiej nadają się do stosowania w zwykłych, codziennych scenariuszach. Obiektyw makro łączy się z kamerą bezpośrednio. Używając tych akcesoriów, należy unikać aktywności wymagających częstego, intensywnego ruchu.

Tak. Samoprzylepna baza magnetycznego mocowania z adapterem z przegubem kulowym odzyska swoje właściwości, gdy umyjesz ją wodą.

W trybie photo lub video obróć DJI Action 2 o 90°, a system automatycznie przełączy się na tryb Portrait. Pamiętaj jednak, że jeśli funkcja HorizonSteady jest włączona, kamera może nagrywać tylko w trybie Landscape.

Tak. DJI Action 2 obsługuje komendy głosowe w języku angielskim oraz chińskim (mandaryńskim).

Funkcja blokady ekranu pozwala uniknąć jego przypadkowego dotknięcia, zwłaszcza kiedy używasz kamery pod wodą.

Możesz albo najpierw zapisać filmy na swoim telefonie, albo przesłać je za pomocą aplikacji DJI Mimo, a następnie udostępnić wygenerowane linki.

Sposób 1: otwórz podgląd z kamery, przesuń w lewo na ekranie dotykowym, aby przejść do ustawień parametrów, a następnie wybierz tryb Manual (M).
Sposób 2: Połącz się z aplikacją DJI Mimo i naciśnij Settings widoczne po lewej stronie w podglądzie z kamery.

Głośność odtwarzania można dostosować po połączeniu kamery DJI Action 2 z modułem przedniego ekranu dotykowego.

Nie. Kamera umożliwia jednak magnetyczny montaż obiektywu makro lub filtrów innych producentów.

Tak. Możesz bezpiecznie zanurzyć kamerę na głębokość do 10 m lub do 60 m, jeśli umieścisz ją w obudowie wodoodpornej DJI. Moduł przedniego ekranu dotykowego i moduł akumulatora nie są wodoodporne. Aby korzystać z nich w pobliżu wody, należy umieścić je w obudowie wodoodpornej.

1. Sprawdź, czy ekran i obiektyw są nienaruszone.
2. Kamera DJI Action 2 jest wodoodporna do 10 m. Zalecamy umieszczenie jej w obudowie wodoodpornej, która umożliwia jej bezpieczne zanurzenie do 60 m.
3. Unikaj sytuacji, w których kamera byłaby poddana działaniu wysokiego ciśnienia – na przykład podczas skoków do wody.
4. Nie używaj kamery w wodach termalnych.
5. Gdy skończysz nagrywanie pod wodą, umyj kamerę za pomocą świeżej wody i pozostaw do wyschnięcia.

DJI Action 2 obsługuje karty pamięci microSD SDHC/SDXC UHS-I Speed Grade 1 lub Speed Grade 3 o pojemności do 256 GB. Zalecane modele: Samsung EVO 32GB UHS-I Speed Grade 1 microSDHC, Samsung EVO Plus 32GB UHS-I Speed Grade 1 microSDXC, SanDisk Extreme 64GB V30 A2 UHS-I Speed Grade 3 microSDXC, SanDisk High Endurance 32GB UHS-I Speed Grade 3 microSDXC, SanDisk Extreme Pro 32GB UHS-I Speed Grade 3 microSDXC, SanDisk Extreme 16GB UHS-I Speed grade 3 microSDXC, Lexar 633x 16GB UHS-I Speed Grade 1 microSDHC.

1. Brud na obiektywie można wyczyścić za pomocą specjalnej ściereczki do czyszczenia. Aby usunąć pył ze szczelin i krawędzi, użyj patyczka kosmetycznego lub dmuchawy do kurzu. 2. Aby usunąć plamy, tłuste smugi lub odciski palców, umieść kilka kropli specjalnego preparatu na odpowiedniej chusteczce, a następnie wyczyść obiektyw okrężnymi ruchami.

Kamera DJI Action 2 jest pyłoodporna. Jeśli jednak pył dostanie się do jej wnętrza, a jego wyczyszczenie nie będzie możliwe, skontaktuj się z odpowiednim działem DJI w celu naprawy urządzenia.

4K (4:3): 4096×3072 @24/25/30/48/50/60 FPS;
4K (16:9): 3840×2160 @100/120 FPS;
4K (16:9): 3840×2160 @24/25/30/48/50/60 FPS;
2.7K (4:3): 2688×2016 @24/25/30/48/50/60 FPS;
2.7K (16:9): 2688×1512 @100/120 FPS;
2.7K (16:9): 2688×1512 @24/25/30/48/50/60 FPS;
1080p (16:9): 1920×1080 @100/120/200/240 FPS;
1080p (16:9): 1920×1080 @24/25/30/48/50/60 FPS

Zdjęcia z materiałów Timelapse można pobrać i obejrzeć na komputerze.

RockSteady 2.0 to technologia stabilizacji obrazu, która polega na przedłużeniu czasu naświetlania, analizie obrazów uchwyconych za pomocą matrycy CMOS i kompensacji przez odcinanie ich krawędzi. W ten sposób wiele klatek nakłada się na siebie i ostatecznie łączy w jeden ostry, wyraźny i odpowiednio naświetlony kadr.

Tak. DJI Action 2 umożliwia nagrywanie filmów do 8x Slow Motion w rozdzielczości do 1080p/240 FPS.

D-Cinelike umożliwia uzyskiwanie szerszego zakresu dynamiki z matrycy, dzięki czemu kolory są bardziej równomiernie rozłożone, a jakość ciemnych obszarów zdjęć jest znacznie lepsza. Nie jest to rzeczywisty LUT, ale wideo o mniejszym kontraście z bardziej płaskim profilem kolorystycznym, które doskonale nadaje się do dalszej edycji.

Sposób 1: połącz się z aplikacją DJI Mimo i zapisz materiały na swoim telefonie.
Sposób 2: przenieś pliki z karty microSD z DJI Action 2 na komputer.
Sposób 3: podłącz DJI Action 2 do komputera za pomocą kabla USB-C.

1. Materiały nagrane za pomocą DJI Action 2 są zapisywane w pamięci wewnętrznej urządzenia.
2. Po zamontowaniu na DJI Action 2 Modułu zasilania lub Modułu przedniego ekranu dotykowego można zapisać nagrane materiały na karcie microSD.
3. Materiały przechowywane w pamięci wewnętrznej DJI Action 2 mogą zostać wyeksportowane na kartę microSD po połączeniu kamery z Modułem przedniego ekranu dotykowego lub Modułem zasilania.

Tak. W takim wypadku obiekt jest wyraźny, gdy odległość między nim a obiektywem wynosi więcej niż 300 mm.

DJI Action 2 obsługuje pomiar matrycowy, ale nie obsługuje pomiaru punktowego.

Aplikacja DJI Mimo umożliwia obsługę DJI Action 2, synchronizację zdjęć i filmów, ich edycję oraz udostępnianie.

1. Pobierz aplikację DJI Mimo.
2. Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć kamerę.
3. Uruchom aplikację DJI Mimo, naciśnij ikonę kamery widoczną w lewej górnej części ekranu, włącz Bluetooth i Wi-Fi na telefonie, a następnie połącz się z DJI Action 2.
4. Po połączeniu DJI Action 2 z DJI Mimo otrzymasz komunikat o aktywacji urządzenia.
5. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi w aplikacji komunikatami, aby zakończyć proces aktywacji.

Aplikacja DJI Mimo będzie automatycznie wysyłać Ci stosowne powiadomienia. Aby zaktualizować oprogramowanie, postępuj zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.