Szukaj
Close this search box.

Podkręć dźwięk

Wysoka jakość dźwięku

DJI Mic umożliwia profesjonalną rejestrację dźwięku o wysokiej wierności odtwarzania, dokładnie odwzorowując tony w szerszym zakresie częstotliwości. Możesz nagrać każdy kanał na oddzielną ścieżkę lub połączyć oba razem, aby zyskać większą elastyczność w procesie postprodukcji.

Wbudowana pamięć wewnętrzna i wyświetlacz dotykowy

Dotykowy wyświetlacz odbiornika daje Ci wygodny dostęp do możliwości wyboru kanału, ustawień wejścia/wyjścia oraz innych podstawowych funkcji. Nadajnik został wyposażony w pamięć wewnętrzną do 14 h, co pozwala zapobiegać spadkom klatek audio, utracie sygnału i podobnym problemom.

Bezprzewodowa transmisja

Ciesz się czystym, najwyższej jakości dźwiękiem nawet w wyjątkowo złożonych scenariuszach. Optymalną komunikację między nadajnikiem a odbiornikiem umożliwia niezawodna transmisja bezprzewodowa, która zapewnia stabilność sygnału, jednocześnie redukując opóźnienia dźwięku – nawet w wypadku dużych odległości.

Szeroka kompatybilność

Różne urządzenia to także różnego rodzaju adaptery, a DJI Mic pasuje do nich wszystkich. Odbiornik został wyposażony w porty USB-C, Lightning oraz TRS 3,5 mm, dzięki czemu jest kompatybilny z większością popularnych smartfonów, kamer i laptopów.

Zasięg transmisji do 250 m

Zastosowanie najnowszej technologii kodowania DJI sprawia, że DJI Mic może nagrywać wyrazisty, czysty dźwięk na odległość do nawet 250 m.

Bezprzewodowa konstrukcja

Cały system DJI Mic jest połączony za pomocą stabilnego pasma przenoszenia 2,4 GHz, dzięki czemu podczas nagrywania swoich przygód możesz swobodnie się poruszać.

Odporność na zakłócenia

Zoptymalizowany system bezprzewodowej transmisji zapewnia stabilny przesył audio, nawet w miejscach takich jak stacje kolejowe, centra handlowe i biura.

Przymocuj go do ubrania

Wygodnie przypnij nadajnik do ubrania za pomocą wbudowanego klipsa lub magnetycznych uchwytów. Urządzenie waży tylko około 30 g - nawet nie poczujesz, że masz je na sobie! Z tyłu transmitera znajduje się wygodny w użyciu klips, za pomocą którego bez trudu przymocujesz go do ubrań lub innych przedmiotów. Twoje ubranie nie nadaje się do tego, żeby przyczepić do niego klips? Żaden problem! Możesz też przymocować nadajnik za pomocą magnetycznego uchwytu.

Przymocuj go do ubrania

Wygodnie przypnij nadajnik do ubrania za pomocą wbudowanego klipsa lub magnetycznych uchwytów. Urządzenie waży tylko około 30 g - nawet nie poczujesz, że masz je na sobie!

Ultradługi czas pracy

Szukasz systemu, który idealnie zaspokoi Twoje twórcze potrzeby? Z DJI Mic możesz nagrywać nawet przez cały dzień! Nadajnik pracuje do 5,5 godziny na jednym ładowaniu, a odbiornik do 5 godzin.

Błyskawiczne parowanie

Nadajnik oraz odbiornik automatycznie połączą się z Twoim urządzeniem od razu po wyjęciu z etui. Po prostu przeprowadź wstępną konfigurację i zyskaj możliwość rozpoczęcia nagrywania świetnej jakości dźwięku w zaledwie kilka sekund!

Zawartość zestawu

Gdzie kupić?

Sprawdź, autoryzowanych sprzedawców DJI w Polsce

Specyfikacja produktu

Mikrofon

Wymiary

47.32×30.43×20.01 mm

Waga

30 g

Zużycie energii

200 mW

Tryb bezprzewodowy

GFSK 1 Mb/s i 2 Mb/s

EIRP

17.5 dBm

Częstotliwość działania

2400-2483.5 MHz

Typ akumulatora

Lipo BHX211-320-3.85

Pojemność (mAh)

320 mAh

Pojemność (Wh)

1.233 Wh

Napięcie akumulatora

3.85 V

Temperatura ładowania

5° do 45° C (41° do 113° F)

Temperatura pracy

-10° do 45° C (14° do 113° F)​

Czas ładowania

1 godzina

5,5 godziny

5,5 godziny

Odbiornik

Wymiary

47.44×32.21×17.35 mm

Waga

24.9 g

Zużycie energii

GFSK 1 Mb/s i 2 Mb/s

EIRP

18.5 dBm

Częstotliwość działania

2400-2483.5 MHz

Typ akumulatora

Lipo BHX211-320-3.85

Pojemność (mAh)

320 mAh

Pojemność (Wh)

1.23 Wh

Napięcie akumulatora

3.85 V

Temperatura ładowania

5 do 45° C (41° do 113° F)

Temperatura pracy

-10° do 45° C (14° do 113° F)

Czas ładowania

1 godzina

Czas pracy

5 godzin

Wsparcie

Instrukcje

Instrukcja DJI Mic (Polski) v1.2

Pytania i odpowiedzi

Możesz używać DJI Mic z wieloma urządzeniami, w tym kamerami, smartfonami (obsługiwane są tylko porty Lightning & USB-C), komputerami, Osmo Action 3 i Osmo Mobile 6.

DJI Mic jest gotowy do używania bez aktywacji. Zarejestruj się na oficjalnej stronie DJI, a możesz uzyskać przedłużenie gwarancji o rok.

Zastrzeżona technologia szyfrowania firmy DJI służy do ochrony transmisji dźwięku.

Nadajnik i odbiornik są już domyślnie połączone i gotowe do używania po włączeniu zasilania. Jeśli trzeba je ponownie połączyć, najpierw włącz odbiornik i nadajnik. Przewiń ekran odbiornika w dół, aby wejść na stronę centrum sterowania. Przesuń w lewo i naciśnij „Settings” (Ustawienia), aby wejść na stronę ustawień. Przesuń ponownie w lewo i naciśnij „Link” (Połącz), aby wejść w tryb łączenia. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk link z boku nadajnika, aż zielona lampka w lewym górnym rogu zacznie migać i poczekaj na zakończenie łączenia. Kiedy wskaźniki łączenia na nadajniku zmienią kolor na zielony, oznacza to, że łączenie zakończyło się sukcesem. Aby zakończyć łączenie, kliknij „Stop Linking” (Zakończ łączenie).

Odbiornik obsługuje tryb Stereo, ale wymaga dodatkowego nadajnika.

DJI Mic (1 TX + 1 RX) jest idealny do vlogów, livestreamingu i wywiadów.

„Nadajniki i odbiorniki DJI Mic są już domyślnie połączone. Jeśli musisz je ponownie połączyć, możesz to zrobić w następujący sposób: Metoda 1: Włóż nadajniki i odbiornik do etui ładującego, a połączą się one automatycznie. Metoda 2: Włącz odbiornik i nadajniki. Przewiń ekran odbiornika w dół, aby wejść na stronę centrum sterowania. Przesuń w lewo i kliknij „”Settings”” (Ustawienia), aby wejść na stronę ustawień. Przesuń ponownie w lewo i kliknij „”Link”” (Połącz), aby wejść w tryb łączenia. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk link z boku nadajników, aż zielona lampka w lewym górnym rogu będzie migać i poczekaj na zakończenie linkowania. Gdy wskaźniki łączenia nadajników zmienią kolor na zielony stały, oznacza to, że łączenie zakończyło się sukcesem. Aby zakończyć łączenie, kliknij „”Stop Linking”” (Zakończ łączenie).

Po włączeniu zasilania zostanie nagrana zapasowa ścieżka dźwiękowa w -6dB na wypadek, gdyby główna ścieżka uległa zniekształceniu w wyniku nagłego wzrostu głośności dźwięku źródłowego.

DJI Mic obsługuje dwa tryby nagrywania: Mono i Stereo. W trybie Stereo, dźwięk z dwóch nadajników może być nagrywany przez oddzielne kanały, a w trybie Mono, dźwięk będzie nagrywany przez jeden kanał.

Tak, nadajniki DJI Mic obsługują nagrywanie samodzielne. Naciśnij przycisk nagrywania znajdujący się z boku nadajników. Stałe czerwone światło wskazuje, że nagrywanie zostało rozpoczęte. Po pełnym naładowaniu może nagrywać do 5,5 godziny. Przy stałym zasilaniu może nagrywać do 14 godzin 24-bitowego bezstratnego dźwięku. Uwaga: Audio zostanie zapisane jako jeden plik na każde 30 minut podczas samodzielnego nagrywania. Gdy skończy się wewnętrzna przestrzeń dyskowa, nowe audio zastąpi najwcześniejsze, a nowe pliki będą również zapisywane co 30 minut.

Po połączeniu nadajników z odbiornikiem należy przesunąć ekran główny odbiornika w górę, kliknąć ikonę mikrofonu, można wyciszyć lub wyłączyć wyciszenie nadajników. Można również dwukrotnie nacisnąć przycisk wyciszenia nadajników. Wskaźnik wyciszenia będzie pulsował na czerwono, aby pokazać, że nadajniki są wyciszone.

Po połączeniu nadajników z odbiornikiem należy przesunąć ekran główny odbiornika w górę, kliknąć ikonę mikrofonu, można wyciszyć lub wyłączyć wyciszenie nadajników. Można również dwukrotnie nacisnąć przycisk wyciszenia nadajników. Wskaźnik wyciszenia będzie pulsował na czerwono, aby pokazać, że nadajniki są wyciszone.

Musisz je połączyć z komputerem i usunąć. Do formatowania można używać odbiornika. Jeśli przestrzeń dyskowa nadajników DJI Mic jest na wyczerpaniu, wcześniejsze nagrania zostaną zastąpione nowymi.

Możesz zablokować ekran odbiornika przytrzymując przycisk zasilania przez jedną sekundę, a na ekranie pojawi się ikona blokady. Naciśnij ponownie i możesz odblokować ekran.

W temperaturze pokojowej pełne naładowanie nadajników i odbiorników przy użyciu etui ładującego trwa około 1 godziny i 10 minut. Pełne naładowanie etui ładującego trwa około 2 godzin i 40 minut.

Do ładowania nadajnika i odbiornika zaleca się używanie ładowarki 5V/2A. W temperaturze pokojowej pełne naładowanie nadajnika i odbiornika przy użyciu kabla ładującego zajmuje około 1 godziny i 10 minut.

Zaleca się używanie ładowarki 5V/2A do ładowania nadajników, odbiornika i etui ładującego. W temperaturze pokojowej pełne naładowanie nadajników i odbiornika przy użyciu etui ładującego trwa około 1 godziny i 10 minut. Pełne naładowanie etui ładującego trwa około 2 godzin i 40 minut.

W temperaturze pokojowej pełne naładowanie nadajników i odbiorników przy użyciu etui ładującego trwa około 1 godziny i 10 minut. Pełne naładowanie etui ładującego trwa około 2 godzin i 40 minut.

Wszystkie produkty magnetyczne zawierają magnesy. Zaleca się, aby trzymać magnesy DJI Mic z dala od kart bankowych, rozruszników serca, chipów RAM i twardych dysków.

1. NIE należy używać podczas noszenia ciężkich ubrań (swetry, kurtki puchowe itp.). Nadajniki mogą spaść z powodu braku magnetyzmu.
2. Należy ostrożnie używać podczas energicznych ćwiczeń, np. skakania, sprintu itp.

Zaleca się używanie klipsa do mocowania DJI Mic do miejsc takich jak kołnierz lub można używać magnetycznych uchwytów DJI Mic.
Uwaga: Jeśli potrzebujesz umieścić nadajniki na dowolnej płaskiej powierzchni, używaj magnesu tak, aby stał pionowo.

Opóźnienie odbioru zostało zmierzone w środowisku laboratoryjnym na poziomie około 15 ms, co jest w zasadzie nieistotne.

Eksportu dźwięku można dokonać podłączając nadajniki do komputera używając standardowego kabla USB.

Zamontuj przednią szybę w szczelinach na nadajnikach, a następnie naciśnij i obróć w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby dokręcić.

Nie. Możesz jednak połączyć telefon z zewnętrznym urządzeniem Bluetooth, aby odtwarzać dźwięk.

1. Pobierz pakiet aktualizacji oprogramowania sprzętowego z oficjalnej strony DJI.
2. Podłącz nadajniki i odbiornik do komputera używając standardowego kabla USB-C.
3. Umieść pobrany pakiet aktualizacji oprogramowania sprzętowego (plik z bin jako sufiksem) pod katalogami głównymi nadajników i odbiornika.
4. Odłącz się od komputera, a nadajniki i odbiornik automatycznie rozpoczną aktualizację oprogramowania sprzętowego.
Uwaga: Jeśli aktualizacja nie powiedzie się, pobierz i skopiuj oprogramowanie ponownie i zrestartuj nadajniki i odbiornik. Powtarzaj czynność aż do pomyślnego zakończenia aktualizacji oprogramowania.

Nadajniki DJI Mic mają wbudowaną pamięć 8GB i nie obsługują zewnętrznej pamięci masowej.

Może łączyć się z maksymalnie dwoma nadajnikami jednocześnie.

Aby połączyć się ze smartfonem: Włóż standardowy adapter telefoniczny do portu pogo-pin w dolnej części nadajników i połącz się z telefonem. Rozpocznij fotografowanie lub nagrywanie na telefonie, a odbiornik zacznie działać. Aby połączyć się z kamerą: Odbiornik można zamontować na kamerze poprzez adapter gorącej stopki. Używaj kabla połączeniowego 3,5 mm do kamery, aby połączyć port mikrofonu kamery i port wyjścia audio 3,5 mm na odbiorniku. Następnie zacznij nagrywać filmy na swojej kamerze, a odbiornik zacznie działać. Aby połączyć się z komputerem: Używaj standardowego kabla do ładowania, aby połączyć DJI Mic z komputerem, a następnie wejdź na stronę ustawień wejścia audio w celu uzyskania powiązanych ustawień.

W trybie M dźwięk nagrany przez dwa przetworniki będzie w jednym kanale; w trybie S dźwięk zostanie rozdzielony na lewy i prawy kanał.

Połącz nadajniki i odbiornik i podłącz gniazdo słuchawkowe 3,5mm do portu monitora 3,5mm w odbiorniku DJI Mic. Możesz również dostosować głośność monitorowania. Przesuń ekran główny odbiornika w dół, aby wejść na stronę ustawień. Przesuń w lewo i kliknij wzmocnienie monitora, aby dostosować głośność.

S: Stereo
M: Mono
Ms: Mono z włączoną ścieżką bezpieczeństwa
Uwaga: Jeśli używasz Safety Track, musisz rozdzielić ścieżki podczas postprodukcji.