Szukaj
Close this search box.

Przyciągnij wspomnienia

Osmo Mobile SE

Przyciągnij wspomnienia

Po prostu rozłóż gimbala, umieść na nim telefon i rozpocznij nagrywanie. Magnetyczny design Osmo Mobile SE pozwala niemal natychmiast przejść do filmowania, a lekka, składana konstrukcja znacznie ułatwia jego transport. Nowy panel statusu umożliwia przełączanie trybów jednym przyciskiem, a dzięki wielu inteligentnym funkcjom bez trudu nadasz swoim ujęciom unikalny charakter. Uchwyć wszystkie ważne momenty i podziel się nimi ze światem!

Lekki, przenośny, składany

Składana konstrukcja Osmo Mobile SE sprawia, że jego przechowywanie i transport nie sprawią Ci żadnego problemu. Po prostu włóż go do kieszeni i twórz wspaniałe ujęcia, gdy tylko nadarzy się okazja! Teraz będziesz zawsze gotowy do nagrywania. Uchwyć pierwsze kroki dziecka lub zdobycie zwycięskiego punktu w rozgrywce - z Osmo Mobile SE nic Cię nie ominie! Wystarczy umieścić smartfona na gimbalu i rozpocząć kręcenie. W razie potrzeby możesz też szybko odłączyć magnetyczny uchwyt od stabilizatora i zadzwonić do najbliższych, aby podzielić się z nimi dobrą wiadomością!

Stabilizacja na najwyższym poziomie

Niewielki silnik bezszczotkowy o wysokim momencie obrotowym sprawia, że stabilizator reaguje na najdrobniejsze przesunięcia - również wtedy, gdy współpracuje z dużym lub ciężkim smartfonem. [1] Osmo Mobile SE wykorzystuje też nową generację algorytmów sterowania, aby w czasie rzeczywistym wykrywać położenie gimbala i skutecznie eliminować wstrząsy kamery. W efekcie możesz cieszyć się płynnym, stabilnym obrazem, nawet gdy nagrywasz wyjątkowo dynamiczne ujęcia.

Szereg inteligentnych funkcji - zwiększ możliwości swojego smartfona

Chcesz dodać do swoich filmów “coś specjalnego”? Osmo Mobile SE Cię nie zawiedzie! Dzięki funkcjom Timelapse, Motionlapse i Hyperlapse poczujesz się jak władca czasu i przestrzeni, a DynamicZoom pozwoli Ci uzyskać imponujące, “hollywoodzkie” rezultaty. Gesture Control umożliwi sterowanie gimbalem przy użyciu prostych gestów, a Story Mode oferuje mnóstwo kreatywnych szablonów z dopasowanymi ruchami kamery, przejściami, a nawet muzyką. Teraz jednym kliknięciem stworzysz niepowtarzalny film, który możesz natychmiast udostępnić znajomym! Dostępne są także różne funkcje Panoramy, w tym CloneMe Pano, za pomocą której zrobisz sobie zdjęcia w kilku miejscach jednocześnie, a następnie skleisz je w spójną całość.

Sprawdzi się w różnych scenariuszach nagrywania

Chcesz nagrać dłuższy film w poziomie? A może planujesz przygotować krótki, pionowy materiał do mediów społecznościowych? Osmo Mobile SE Ci w tym pomoże! Funkcja Quick Roll pozwala na szybkie przełączanie się między orientacją poziomą a pionową. Wypróbuj też tryb Tripod, który umożliwia nagrywanie pod stałym kątem. Stabilizator SE został również wyposażony w nowy panel statusu, dzięki któremu możesz szybko sprawdzić poziom naładowania akumulatora, tryb gimbala i wskaźnik stanu systemu. To jednak nie koniec możliwości! Aby przełączać się między czterema trybami (Follow, Tilt Locked, FPV, SpinShot), wystarczy nacisnąć przycisk M. Teraz z łatwością dostosujesz pracę gimbala do swoich potrzeb!

ActiveTrack 5.0

Uchwyć zabawę rozbrykanego zwierzaka, popisy baletowe przyjaciółki lub triki piłkarskie brata. Ulepszony tryb ActiveTrack 5.0 wykorzystuje nowo zoptymalizowane algorytmy, dzięki którym gimbal może stabilnie podążać za wskazanym obiektem i utrzymywać go w centrum obrazu - nawet na większych odległościach. Umożliwia też szybkie wznowienie śledzenia, jeśli Twój cel na chwilę zniknie z pola widzenia, po czym znów pojawi się w kadrze.

Twój niezastąpiony asystent

Z Osmo Mobile SE nawet początkujący użytkownicy mogą tworzyć profesjonalne materiały na wysokim poziomie. Tryb ShotGuides oferuje mnóstwo poradników nagrywania, które są wyjątkowo przystępne i proste do opanowania. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami! To jednak nie koniec niespodzianek. Osmo Mobile SE współpracuje nie tylko z DJI Mimo, ale też z aplikacją LightCut [2]. Za jej pomocą możesz jednym kliknięciem edytować wideo i tworzyć jedyne w swoim rodzaju materiały. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję i oferuje szereg oryginalnych szablonów. Teraz bez trudu przygotujesz niepowtarzalny film, który przyciągnie uwagę Twoich widzów!

Ułatw sobie pracę dzięki dostępnym akcesoriom

Nagrywanie oryginalnych filmów za pomocą smartfona nigdy nie było prostsze. W zestawie znajdziesz magnetyczny uchwyt, dzięki któremu w mgnieniu oka zamontujesz telefon na gimbalu i rozpoczniesz pracę. Ciekawym dodatkiem jest też rozkładany statyw - z łatwością umieścisz go na wybranej płaskiej powierzchni, a po złożeniu wykorzystasz jako przedłużenie uchwytu stabilizatora.

To nadal za mało? Wypróbuj inne akcesoria dostępne w oddzielnej sprzedaży. Przykładowo, oświetlenie LED z magnetyczną klamrą DJI [3] pozwala wybierać spośród 3 ustawień temperatury barwowej i 3 poziomów jasności, aby niemal w każdych warunkach zaprezentować wybrane obiekty w odpowiednim świetle.

Przypisy

1. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami o wadze 230±60 g i szerokości 67-84 mm.
2. LightCut to aplikacja do edycji wideo na smartfony polecana przez DJI.
3. W sprzedaży oddzielnie.

Gdzie kupić?

Sprawdź, autoryzowanych sprzedawców DJI w Polsce

Specyfikacja produktu

Ogólne

Wymiary

Po rozłożeniu: 262,5 x 104 x 119,5 mm (D x S x W)
Po złożeniu: 167 x 46,5 x 108,5 mm (D x S x W)

Waga

Gimbal: ok. 352 g
Magnetyczny uchwyt na telefon: ok. 31 g

Waga kompatybilnego telefonu

170-290 g

Grubość kompatybilnego telefonu

6,9-10 mm

Szerokość kompatybilnego telefonu

67-84 mm

Gimbal

Zakres mechaniczny

Pan: -161,2° do 171,95°
Roll: -136,7° do 198°
Tilt: -106,54° do 235,5°

Maks. kontrolowana prędkość

120°/s

Akumulator

Typ

18650 Li-ion

Pojemność

2600 mAh

Energia

9,36 Wh

Temperatura ładowania

5°C - 40°C (41°F - 104°F)

Temperatura pracy

0°C - 40°C (32°F - 104°F)

Czas pracy

Ok. 8 h (zmierzono w idealnych warunkach z całkowicie wyważonym gimbalem)

Czas ładowania

Ok. 2 h 12 min (zmierzono podczas ładowania za pomocą ładowarki USB-C o mocy 10 W)

Port ładowania gimbala

USB-C

Łączność

Model

Bluetooth 5.1

Statyw z uchwytem

Wymiary

Długość: 138 mm
Średnica: 32 mm

Waga

Ok. 71 g

Wsparcie

Aplikacje

DJI Mimo

Kompatybilne z DJI Pocket 2, DJI Pocket, DJI Osmo Mobile 3, DJI OM 4 i DJI OM 5, DJI Osmo Mobile 6, DJI Osmo Mobile SE

iOS Wersja V 1.5.18

Wymaga iOS 11.0 lub nowszego.

Android Wersja V 1.5.18

Wymaga Android 7.0 lub nowszego.

Instrukcje

Instrukcja DJI Osmo Mobile SE (Polski)

FAQ

FAQ DJI Osmo Mobile SE

Lista kompatybilności

Lista kompatybilności DJI Osmo Mobile SE

Pytania i odpowiedzi

Tak, naklejka na tył pierścienia mocującego jest jednorazowego użytku.

 

Tak, możesz zdjąć Magnetyczną klamrę na telefon i ponownie ją zamontować.

Siła przyciągania DJI OM 4 SE wynosi 50 N.

Ze względu na nową konstrukcję szybkiego mocowania, wymienione elementy są narażone na zużycie z powodu ciągłego mocowania i demontażu. Jednak nie będzie miało to żadnego negatywnego wpływu na funkcjonalność i wydajność, pod warunkiem, że DJI OM 4 SE wciąż jest objęty gwarancją.

DJI OM 4 SE nie wpłynie negatywnie na działanie podłączonego do niego telefonu. Jednak niektóre telefony mogą wymagać dodatkowej kalibracji po zamontowaniu. Konstrukcja magnetyczna może wpływać na inne produkty magnetyczne. Nie umieszczaj DJI OM 4 SE w pobliżu karty bankowej, rozrusznika serca, dysku twardego lub podobnych urządzeń.

 

Unikaj przytrzaśnięcia palców i upewnij się, że telefon jest zamontowany w prawidłowy sposób.

Ze względu na szerokokątne obiektywy i rozmiary telefonów niektórzy użytkownicy mogą widzieć część gimbal w kadrze. W takim przypadku zalecane jest dostosowanie położenia magnetycznej klamry na telefon i odsunięcie go od aparatu telefonu, aż do momentu kiedy gimbal nie będzie widoczny w kadrze.

 

Nie. Ze względu na mocne silniki, DJI OM 4 SE nie wymaga dokładnego wyważania. Używając magnetycznej klamry do telefonu, wystarczy zamontować kamerę mniej więcej pośrodku telefonu; podczas korzystania z pierścienia mocującego należy postępować zgodnie z instrukcją i prawidłowo go zamocować.

 

W celu uzyskanie dokładniejszych informacji, należy zapoznać się z listą kompatybilnych smartfonów znajdującą się na oficjalnej stronie DJI.

Istnieją trzy sposoby jak używać funkcji ActiveTrack:
1. Naciśnij przycisk „spustu”/trigger, aby automatycznie śledzić obiekt w środku kadru.
2. Ręcznie zaznacz i śledź pożądany obiekt z poziomu interfejsu w aplikacji;
3. Włącz funkcję sterowania gestami i użyj gestu podane w zakładce (?), aby rozpocząć śledzenie, zrobić zdjęcie lub włączyć nagrywanie wideo.

Włącz DJI OM 4 SE, naciśnij przycisk M dwa razy, aby przełączać się między trybami orientacji. Można również przełączać się między trybem poziomym i pionowym, obracając oś manualnie.

1. Włącz DJI OM 4 SE, naciśnij przycisk M aż usłyszysz sygnał dźwiękowy, oznaczający, że DJI OM 4 SE jest w trybie czuwania.
2. Włącz DJI OM 4 SE, naciśnij przycisk M trzy razy aby włączyć tryb czuwania.
Jeśli tryb czuwania jest włączony, naciśnij jakikolwiek przycisk aby wyjść z niego.

Jak gimbal jest w trybie wideo, zwolnionego tempa lub Hyperlapse, wejdź do ustawień i włącz „SpinShot”. Używaj joysticka aby zrobić ujęcie 270 stopni.

 

Wejdź do zakładki „Story mode” w widoku kamery, wybierz opcję „Custom Story”.

 

Naciśnij „Dynamic Zoom” w widoku kamery, zacznij używać funkcji, stabilnie przemieszczając się do przodu lub do tyłu.

Wybierz „CloneMe” w trybie Pano, naciśnij przycisk migawki, DJI OM 4 SE automatycznie zacznie robić zdjęcie co 5 sekund przemieszczając gimbal. Po zrobieniu trzech zdjęć zostaną one automatycznie połączone w jedno zdjęcie.

 

Włącz DJI OM 4 SE, naciśnij i przytrzymaj przycisk spustu, aby zablokować gimbal.

Włącz DJI OM 4 SE, naciśnij i przytrzymaj przycisk spustu, aby zablokować gimbal.

1. Podłącz telefon z aplikacją DJI Mimo, włącz tryb sport w ustawieniach
2. Włącz DJI OM 4 SE, naciśnij przycisk spustu, naciśnij jeszcze raz oraz przytrzymaj, DJI OM 4 SE przełączy się w tryb sport. Po puszczeniu spustu, tryb Sport zostanie wyłączony

Upewnij się, że gimbal jest włączony i poprawnie działa, naciśnij przycisk spustu szybko dwa razy aby wycentrować urządzenie.

1. Przełącz się między kamerami w aplikacji DJI Mimo;
2. Szybko naciśnij przycisk spustu trzy razy

Tak, DJI OM 4 SE wspiera Bluetooth.

Połączenie przez Bluetooth jest znacznie szybsze niż połączenie przez Wi-Fi. Urządzenia używające Bluetooth po wcześniejszym sparowaniu, będą łączyć się z urządzeniem automatycznie. Połączenie przez Bluetooth jest również bardziej energooszczędne w porównaniu do Wi-Fi.

1. Zapomnij podłączone urządzenia w ustawieniach Bluetooth Twojego telefonu
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk migawki, przycisk spustu oraz przycisk M jednocześnie przez sekundę.

Nie. Aplikacja DJI Mimo zainstaluj odpowiednią wersję oprogramowania po podłączeniu.

W trakcie aktualizacji oprogramowania, dioda statusu będzie migała na czerwono i zielono. Jeśli aktualizacja przebiegnie poprawnie, dioda zacznie świecić wyłącznie na zielono. Jeśli aktualizacja z jakiegoś powodu nie przebiegnie poprawnie, dioda będzie migała na czerwono i zielono i pojawi się komunikat w aplikacji DJI Mimo.

1. Zrestartuj gimbala i spróbuj ponownie;
2. Jeśli Twój telefon wciąż ma problemy z połączeniem się z DJI OM 4 SE, skontaktuj się ze wsparciem DJI.

Wykorzystaj do tego suwaka znajdującego się po lewej stronie rączki. Przesuwając suwak możesz zbliżać obraz i oddalać. Płynność i jakość obrazu są zależne od rodzaju telefonu.

Zapomnij podłączone urządzenia w ustawieniach Bluetooth Twojego telefonu.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk migawki, przycisk spustu oraz przycisk M jednocześnie przez sekundę.

Dostępne są 4 tryby: Upright, Underslung, Flashlight i Side Grip.

1. Sprawdź, czy telefon został poprawnie zamocowany na gimbalu;
2. Wykonaj kalibrację Auto Gimbal Calibration;
3. Wykonaj Perform Horizontal Gimbal Adjustment w aplikacji DJI Mimo.

1. Nie zalecamy przyklejania pierścienia mocującego do etui;
2. Etui mogą być wykorzystywane razem z magnetyczną klamrą mocującą.

Dostępne są 4 tryby: Upright, Underslung, Flashlight i Side Grip.

1. Sprawdź, czy telefon został poprawnie zamocowany na gimbalu;
2. Wykonaj kalibrację Auto Gimbal Calibration;
3. Wykonaj Perform Horizontal Gimbal Adjustment w aplikacji DJI Mimo.

1. Nie zalecamy przyklejania pierścienia mocującego do etui;
2. Etui mogą być wykorzystywane razem z magnetyczną klamrą mocującą.

1. Nowy system szybkiego zakładania i zdejmowania telefonu wykorzystujący magnetyczną klamrę mocującą;
2. DJI OM 4 SE posiada inteligentne tryby takie jak DynamicZoom czy Panoramę CloneMe;
3. DJI OM 4 SE wspiera tryb latarkowy;
4. DJI OM 4 SE ma mocniejsze silniki.

Śledzenie przy wykorzystaniu obydwu kamer zachowuje się podobnie jeśli chodzi o śledzenie. Jednak tylko tylna kamera może śledzić profil postaci oraz utrzymywać śledzenie nawet gdy postać się obróci tyłem lub bokiem.

Tak. Natomiast dokładność może się różnić zależnie od telefonu. Ponadto tryb radzi sobie najlepiej ze śledzeniem pojedynczego dziecka (0-6 lat) lub zwierzęcia.

1. Timelapse jest odpowiedni do uchwycenia mijającego czasu w stałym kadrze. Zamocuj Osmo Mobile 4 na statywie bądź podstawce.
2. Motionlapse pozwala użytkownikom na nagrywanie ruchomego timelapsa poprzez ustawianie punktów granicznych.
3. Hyperlapse pozwala użytkownikom nagrywać wszytko w ruchu kiedy Ci trzymają gimbal w trakcie spaceru. Funkcja ActiveTrack 3.0 zapewnia więcej dostępnych opcji dla wygodniejszego korzystania.

1. W przypadku iOS, kliknij ikonę kamery by zmienić ISO, czasu naświetlania, ekspozycji oraz zmieniać balans bieli w ustawieniach;
2. Na dzień dzisiejszy telefony z Androidem nie mogą zmieniać wartości ekspozycji za pomocą aplikacji DJI MImo.

Tak. Maksymalna rozdzielczość video zależy od kamery Twojego urządzenia. Odwiedź oficjalną stronę DJI by sprawdzić listę kompatybilności.

Algorytmy stabilizacji i zbliżania obrazu potrzebują odpowiedniej ilości czasu na obliczenia.

Motionlapse nie wspiera manualnego zoomu, jednak możesz zmieniać pozostałe parametry.

Minimum dwa punkty i maksimum cztery punkty.

 

Tak. Możesz włączyć funkcję „Save Pano Original” w ustawieniach kamery w trybie Pano.

Wszystkie zdjęcia i filmy zapisywane są w albumie telefonu.

Tak. Niektóre smarftony wspierają nagrywanie w 1080p lub 720p przy wykorzystaniu efektów upiększających.

W przypadku iOS, wspiera wszystkie obiektywy. Możesz wybrać ten, który chcesz. W przypadku telefonów z Androidem- zależy od rodzaju kamer. Przeważnie wspiera główną kamerę i ultra szeroki kąt w większości smartfonów

 

Rozróżniamy trzy różne tryby panoram. Wszystkie wspierają fotografię w trybie portretowym i krajobrazowym:
1. Panorama 3×3 automatycznie wykonuje i zszywa 9 zdjęć;
2. Panorama 240° automatyczne wykonuje i komponuje ze sobą 7 zdjęć
3. Panorama CloneMe Automatycznie wykonuje i skleja 3 zdjęcia.

W przypadku urządzeń z iOS, zdjęcia i filmy zapiszą się w albumie. Urządzenia z Androidem zapisują zdjęcia i filmy w pamięci wewnętrznej lub na karcie microSD.

 

Wbudowane akumulatory nie są wymienne.

Możesz ładować DJI OM 4 SE poprzez kabel USB typu C wpinając go do portu znajdującego się po prawej stronie uchwytu. Zalecany prąd ładowania to 2A.

 

DJI OM 4 SE może ładować inne urządzenia poprzez port USB po prawej stronie obudowy. Maksymalny prąd ładowania to 1.4 A.

Każde urządzenie ma swój numer na boku uchwytu na telefon. Użytkownicy mogą wybrać urządzenie w aplikacji DJI Mimo. Użytkownicy mogą również zmieniać nazwę urządzenia w aplikacji.

1. Steruje aparatem i tworzeniem zdjęć większości smartfonów
2. Potrafi sterować telefonami Huawei (EMUI 10.0 lub nowsze) wykonywanie zdjęć, zbliżanie, zmiana pomiędzy przednią a tylna kamerą i zmiana trybów pomiędzy fotografią a video.

1. Odłącz poprzedni telefon i wyłącz jego Bluetooth, następnie podłącz nowy telefon do DJI OM 4 SE.
2. Podczas włączania DJI OM 4 SE, przyciśnij przycisk M, spustu i migawki i przytrzymaj jedną sekundę, by wykasować obecne połączenie. Następnie podłącz DJI OM 4 SE do nowego urządzenia.

1. Wyłącz DJI OM 4 SE
2. Rozłącz bluetooth i włącz bluetooth na nowo łącząc z urządzeniem
3. Zrestartuj DJI Mimo
*Jeśli powyższe kroki nie pomogą rozwiązać problemu, możesz połączyć się z bluetoothem bezpośrednio w aplikacji DJI Mimo, i wybrać by nie parować urządzeń.

Otwór mocujący pod spodem gimbala Osmo Mobile 4 to standardowy gwint 1/4″ -20 UNC, który jest kompatybilny z większością statywów.

Tak, lecz nakładki na obiektywy mogą wpływać na balans urządzenia. Duże i ciężkie obiektywy nie są zalecane. Upewnij się, że całkowita waga telefonu z akcesoriami nie przewyższa 290 gram.