Szukaj
Close this search box.

6 tipów fotografi dronowej

Cześć,
w tym artykule poznasz 6 tipów, które pomogą Ci tworzyć ciekawsze ujęcia z lotu ptaka i ułatwią planowanie wypadów na kolejne sesje. Jak robić lepsze zdjęcia za pomocą drona? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć!

1. Złote i niebieskie godziny – wybierz odpowiednią porę na fotografowanie.

Z pewnością nieraz zdarzyło Ci się widzieć piękne, klimatyczne zdjęcia zachwycające bogactwem barw i nastrojowym oświetleniem. Jeśli chcesz uzyskać podobne rezultaty, wybierz się na sesję w czasie złotej lub niebieskiej godziny. To właśnie wtedy panują najlepsze warunki do fotografii krajobrazowej.
Złota godzina – czyli po wschodzie i przed zachodem słońca. Światło jest wtedy najbardziej nastrojowe i ciepłe. Tworzy też długie cienie. Wszystko to sprawia, że możesz uzyskać klimatyczne, wspaniale oświetlone fotografie o wyjątkowym charakterze.

Niebieska godzina – występuje przed wschodem i po zachodzie słońca. Charakteryzuje się pięknym bogactwem barw na niebie, gdyż słońce znajduje się poniżej widnokręgu i oświetla chmury. Wykonane w tym czasie zdjęcia wyróżniają się zimnym, niebieskim zabarwieniem, dzięki czemu nabierają niepowtarzalnego, czasem nieco tajemniczego charakteru.

2. Baw się długim czasem naświetlania.


Eksperymentując z długim czasem naświetlania, możesz uzyskać naprawdę spektakularne efekty. Widać to idealnie na wodzie, która na wykonanych w taki sposób zdjęciach wygląda niezwykle malowniczo. Fotografia wymaga czasem podjęcia pewnego ryzyka – testuj, baw się i sprawdzaj, jak możesz uzyskać najciekawsze rezultaty. Kilka nieudanych prób w końcu zaowocuje wyjątkowym, zapierającym dech w piersiach zdjęciem.

3. Korzystaj z filtrów.

Do panningu używaj filtrów ND32 lub ND64, które działają niczym okulary przeciwsłoneczne. 😉 Dzięki nim wydłuży się czas otwarcia migawki, co pozwoli na wykonanie zdjęcia z dłuższym czasem naświetlania.

Więcej na ten temat znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule tutaj

4. Sprawdź, jak padają promienie słoneczne i planuj.


Nie ma gorszego uczucia, niż przyjechać z samego rana na miejsce, które chcesz sfotografować i zastać je w całkowitym cieniu. Dlatego warto najpierw skorzystać ze strony poniżej i dowiedzieć się, czy nasz obiekt jest odpowiednio oświetlony.
http://suncalc.net/#/51.508,-0.125,2/2021.06.11/12:33

5. Przed wyprawą sprawdź pogodę, wiatr i  Index Kp.


Zawsze pamiętaj o tym, aby latać bezpiecznie. Przed każdą wyprawą warto jak najlepiej się przygotować i sprawdzić warunki pogodowe. Deszcz, silny wiatr, wzmożone promieniowanie słoneczne – wszystko to może negatywnie wpływać na lot i stwarzać potencjalne zagrożenie. Dlatego zanim udasz się na kolejny wypad z dronem, sprawdź pogodę, wiatr i Index KP. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji lub stron internetowych podanych poniżej:

YR klinij tutaj

6. Pamiętaj o trybie zdjęć RAW


Faktem jest, że takie fotografie zajmują o wiele więcej miejsca w pamięci. Dają też jednak o wiele więcej możliwości późniejszej obróbki niż obrazy JPG. Co to oznacza w praktyce? Na zdjęciach RAW z łatwością poprawisz prześwietlone niebo, wyeksponujesz chmury i rozjaśnisz niedoświetlone partie takie jak na przykład góry, budynki i nie tylko.

A jakie są wasze tipy fotografii dronowej? 😉

Mogą Cię również zainteresować:

Najnowsza aktualizacja dla DJI Mavic 3

Zapowiedziana aktualizacja dla Mavic 3 zawierająca inteligentne tryby jest już dostępna!Pobierz najnowszą aktualizację i ciesz się lotem. Co nowego? • Dodano funkcje FocusTrack, MasterShots i

Konkurs DJI podczas Joy Ride!

Mamy dla Was niespodziankę! Na tegorocznym wydarzeniu Joy Ride będziecie mogli wygrać kamerę sportową DJI Osmo Action 3! Wystarczy, że wykonasz zdjęcie lub wideo z

Premiera DJI Mic 2

Nagrywasz vlogi, wywiady lub inne materiały? Nadeszła dla Ciebie dobra informacja — premiera DJI Mic 2. Ten bezprzewodowy system transmisji audio pozwoli Ci uchwycić autentyczne