Szukaj
Close this search box.

Premiera DJI Inspire 3

DJI nie zwalnia tempa – dzisiejsza premiera jest prawdziwym wydarzeniem dla profesjonalnych twórców. Prezentujemy DJI Inspire 3 – najwyższej klasy drona z kamerą, który umożliwia tworzenie spektakularnych ujęć z powietrza. Jego poprzednik pojawił się na rynku już kilka lat temu, nie dziwi więc, że nowy sprzęt pokazuje prawdziwy przeskok technologiczny. Nagrywanie filmów 8K, zaawansowane funkcje i transmisja wideo o zasięgu do 8 km – a to tylko niektóre ulepszenia. Co jeszcze oferuje DJI Inspire 3?

Profesjonalny dron do zadań specjalnych

DJI Inspire 3 to wszechstronne narzędzie, które umożliwia nagrywanie najwyższej jakości filmów z lotu ptaka. Wyróżnia się ulepszonym designem, który w pełni korzysta z aerodynamiki i obsługuje struktury Tilt Boost i 360° Pan. Dzięki temu możesz na przykład nagrywać pod kątem 80° w górę, gdy podwozie jest opuszczone.
Kamera FPV, czujniki wizyjne, gniazdo karty pamięci oraz anteny pozycjonujące zostały zintegrowane z ramą drona, co pozwoliło uzyskać minimalistyczną, nowoczesną konstrukcję. Co więcej, inspire 3 lata nieco szybciej niż jego poprzednik. Prędkość nurkowania wzrosła z 9 m/s do 10 m/s, a prędkość wznoszenia i opadania zwiększono z 6 m/s i 4 m/s do maksymalnie 8 m/s.

Nagrywaj w 8K

Przedstawiamy X9-8K Air – nową, wyjątkowo lekką kamerę pełnoklatkową, która została zaprojektowana specjalnie dla DJI Inspire 3. Dzięki systemowi CineCore 3.0 umożliwia nagrywanie filmów 8K/25FPS CinemaDNG i 8K/75FPS Apple ProRes RAW – wysoka rozdzielczość 8K pozwala uzyskać wyraziste, nasycone szczegółami ujęcia i daje ogromne pole do popisu podczas postprodukcji. Do dyspozycji masz także tryb S&Q, dzięki któremu możesz rejestrować wideo 4K/120FPS ProRes RAW. Kamera jest też kompatybilna z obiektywami DL, oferuje ponad 14 stopni zakresu dynamiki i obsługuje Dual Native ISO.
To jednak nie wszystko. DJI Inspire 3 umożliwia również synchronizację kodu czasowego między sprzętem w powietrzu i na ziemi, co znacznie ułatwia późniejszą edycję materiałów. Co więcej, technologia DJI Cinema Color System pozwala uzyskać perfekcyjnie odwzorowane kolory.

Usprawniony monitoring otoczenia

Z DJI Inspire 3 możesz też wygodnie monitorować otoczenie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo lotu. Nowa kamera FPV drona została wyposażona w 1/1,8-calową matrycę i zapewnia pole widzenia DFOV na poziomie 161° – to aż 2 razy więcej, niż oferował poprzedni model. Co więcej, imponująca zdolność wykrywania światła pozwala swobodnie obserwować okolicę nie tylko w dzień, ale też w nocy.

Pozycjonowanie z dokładnością do centymetra

Jeszcze stabilniejszy lot? Teraz to możliwe – DJI Inspire 3 integruje technologię pozycjonowania RTK, która gwarantuje wyjątkową precyzję i dokładność do centymetra.

Ulepszone anteny RTK zostały wbudowane w ramę drona, dzięki czemu można korzystać ze wszystkich trzech typów GNSS – GPS, BeiDou i Galileo. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło też uzyskać większą odporność na zakłócenia. Na tym jednak udogodnienia się nie kończą – jeśli chcesz zapewnić sobie precyzyjne pozycjonowanie, po prostu aktywuj sieć RTK lub skonfiguruj stację mobilną D-RTK 2 (w sprzedaży oddzielnie). Nie musisz instalować żadnych dodatkowych modułów!

Nowe tryby Waypoint Pro

Aby zaplanować trasę lotu, użyj funkcji Waypoint Pro, która zapewnia dostęp do wielu ustawień, a dzięki pozycjonowaniu RTK gwarantuje niezrównaną precyzję. Możesz też wypróbować 2 nowe tryby – Repeatable Routes oraz 3D Dolly.

 • Repeatable Routes – sprawia, że dron leci po tej samej trasie i zachowuje wszystkie ustalone parametry, w tym prędkość, kąt nachylenia gimbala i wysokość. Ten tryb świetnie sprawdzi się na przykład podczas nagrywania timelapsów.
 • 3D Dolly – może symulować dźwig, cablecam albo dolly. Gdy zaplanujesz trasę, tryb pozwala ręcznie sterować dronem (lot tam i z powrotem), a jednocześnie dostosowywać ustawienia takie jak prędkość czy kąt nachylenia gimbala.

Ulepszone śledzenie obiektów w trybie Spotlight Pro

Tryb Spotlight Pro jest już znany użytkownikom DJI Inspire 2, warto jednak odkryć go na nowo – teraz został znacznie ulepszony. Dzięki zaawansowanym algorytmom uczenia maszynowego DJI Inspire 3 może automatycznie rozpoznawać i śledzić obiekty takie jak ludzie, pojazdy i łodzie. Wyróżnia się przy tym znacznie większą dokładnością niż jego poprzednik. Ponadto dostępne są 2 tryby Spotlight Pro – Follow oraz Free.

W trybie Follow dron i kamera ustawiają się w tę samą stronę i są zablokowane na wybranym obiekcie. Dzięki temu możesz z łatwością tworzyć nawet najbardziej złożone ujęcia – bez konieczności ręcznego kadrowania.

W trybie Free kamera jest zablokowana na obiekcie, możesz jednak używać kamery FPV w celu monitoringu otoczenia i kontroli trasy lotu.

Wielokierunkowe wykrywanie i unikanie przeszkód

DJI Inspire 3 to także większe bezpieczeństwo lotu i ułatwiona praca w złożonych scenariuszach. Dron został wyposażony w 9 czujników wizyjnych, a jego cztery ramiona do lądowania otrzymały dodatkowo kamery typu fisheye. Dzięki temu może skutecznie wykrywać przeszkody i ich unikać.

To jednak nie wszystko! Inspire 3 pozwala niezależnie włączyć lub wyłączyć dolne, górne i poziomie wykrywanie obiektów, a także ręcznie dostosować zakres alarmu o przeszkodach. Możesz więc jeszcze lepiej dostosować drona do wymagań wybranego scenariusza.

Podwójna kontrola – ułatwiona współpraca na planie filmowym

Zależy Ci na usprawnieniu współpracy na planie filmowym? DJI Inspire 3 sprawdzi się również w takiej sytuacji. W porównaniu ze swoim poprzednikiem oferuje znacznie lepsze doświadczenie podwójnej kontroli. Pozwala korzystać z 2 aparatur do odbierania transmisji na żywo i sterowania dronem. Dzięki temu pilot i operator gimbala mogą wygodnie pracować w różnych miejscach na planie.

Nowy, lepszy system transmisji DJI O3 Pro

System Lightbridge znany z DJI Inspire 2 oferował bardzo duże możliwości, ale nowy DJI O3 Pro, z którego korzysta Inspire 3, przewyższa go pod wieloma względami.

Po pierwsze, zasięg transmisji. W przypadku kamery FPV wynosi on maksymalnie 8 km w trybie Single Control lub 6,4 km w trybie Dual-Control.

Po drugie, jakość. Teraz zarówno kamera FPV, jak i kamera z gimbalem mogą przesyłać wideo w rozdzielczości 1080p/60FPS przy opóźnieniu zaledwie około 90 ms.

Po trzecie, możliwości. DJI Inspire 3 po raz pierwszy pozwala przesyłać wideo 4K/30FPS na odległość nawet 3 km.

Wiele akcesoriów w zestawie

W zestawie z DJI Inspire 3 znajdziesz wszystko, co może Ci się przydać do nagrywania profesjonalnych materiałów wideo. Do najważniejszych akcesoriów należą:

 • Aparatura DJI RC Plus – została wyposażona w 7-calowy ekran o jasności 1200 nitów, port HDMI oraz przyciski, których funkcje możesz dostosować do swoich potrzeb. Wyróżnia ją także czas pracy do 3,3 godziny. Użytkownicy mogą też korzystać z nowej aplikacji DJI Pilot 2 z ulepszonym interfejsem, dzięki któremu monitoring wybranych parametrów staje się jeszcze prostszy.
 • Nowe śmigła – składane, a przy tym łatwe w montażu i w przechowywaniu. Nie wymagają też ponownej instalacji przed każdym lotem.
 • DJI PROSSD 1TB – zapewnia prędkość odczytu na poziomie nawet 900 Mbps.
 • Akumulatory TB51 – zapewniają czas lotu do 28 minut, oferują funkcję automatycznego ogrzewania i obsługują hot-swapping.
 • Hub do ładowania – pozwala przechowywać 8 akumulatorów i umożliwia ich szybkie ładowanie.
 • Walizka na kółkach – umożliwia bezproblemowy transport drona wraz z akcesoriami. Jest bardzo pojemna, ma wysuwaną rączkę i została wyposażona w dwa zamki.

Rozbudowany ekosystem

Szukasz dodatkowych możliwości w zakresie monitoringu, transmisji wideo lub koordynacji pracy na planie? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – Inspire 3 jest kompatybilny z szeroką gamą dostępnych w oddzielnej sprzedaży produktów z ekosystemu DJI PRO. Co może Ci się przydać?

 • DJI High-Bright Remote Monitor – ten zdalny monitor podglądowy świetnie sprawdzi się w roli drugiego kontrolera. Za jego pomocą możesz na przykład odbierać transmisje na żywo lub sterować gimbalem i ostrością (po podłączeniu uchwytów Ronin 4D Hand Grips).
 • DJI Master Wheels – jeśli używasz monitora DJI High-Bright Remote Monitor jako drugiego kontrolera, możesz wykorzystać DJI Master Wheels do sterowania gimbalem drona.
 • DJI Three-Channel Follow Focus – pozwala przesyłać sygnały sterujące do drona. Dzięki temu ostrzyciel na planie może bardziej precyzyjnie regulować ostrość i korzystać z możliwości bezstopniowego ustawiania przysłony (takie rozwiązanie wymaga użycia zdalnego monitora jako urządzenia pośredniczącego).
 • DJI Transmission – umożliwia rozszerzenie monitoringu na planie filmowym. Po podłączeniu aparatury RC Plus do transmitera i włączeniu trybu Broadcast możesz przesyłać obraz na żywo do niemal nieograniczonej liczby monitorów.

Topowy dron do profesjonalnych zastosowań

DJI Inspire 3 to profesjonalny dron do zadań specjalnych. Dzięki kamerze 8K, zaawansowanym funkcjom, systemowi transmisji DJI O3 Pro i wielu dostępnym akcesoriom może sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających twórców. To niemal niezbędne narzędzie na planie filmowym. Nieważne, czy działasz solo, czy prowadzisz większą ekipę – DJI Inspire 3 pozwoli Ci przenieść powietrzną kinematografię na zupełnie nowy poziom.

Mogą Cię również zainteresować:

Time to Shine

Do zobaczenia w środę – 02.08.2023 roku o godzinie 15:00 😍

Premiera DJI Mavic 3 Classic

Zastanawiasz się nad kupnem drona? Chcesz wymienić swój stary sprzęt? A może dopiero planujesz rozpocząć przygodę z powietrzną fotografią? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Dostępny

Premiera DJI Power 1000

DJI Power 1000 reprezentuje przełom w dziedzinie mobilnego zasilania, łącząc zaawansowaną technologię, imponującą moc oraz niezawodność, której można oczekiwać od lidera branży dronów. Dzięki wyjściu

Premiera DJI Avata 2

Jesteś fanem lotów FPV? DJI wychodzi Ci naprzeciw w swojej najnowszej premierze — DJI Avata 2! Dron ten oferuje ulepszoną matrycę 1/1,3”, czas lotu do