Szukaj
Close this search box.

Nowe stabilizatory DJI RS 3 i DJI RS 3 Pro

DJI nie zwalnia i tym razem zaskakuje nas podwójną premierą. Mowa o nowych stabilizatorach – DJI RS 3 i DJI RS 3 Pro. Pierwszy z nich będzie świetnym rozwiązaniem dla samodzielnych twórców i niezależnych ekip, a drugi znajdzie zastosowanie na przykład na profesjonalnych planach filmowych. Łączy je wiele – między innymi zaawansowany algorytm stabilizacji, wbudowany ekran dotykowy OLED 1,8″ oraz składana konstrukcja. Różni je jednak również całkiem sporo. Czym charakteryzuje się każde z nowych urządzeń DJI? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Niezastąpione narzędzie dla niezależnych filmowców – DJI RS 3

Jesteś samodzielnym twórcą? A może należysz do niezależnej ekipy filmowej? DJI RS 3 sprosta każdemu wyzwaniu, jakie przed nim postawisz! Ważąc tylko 1,3 kg, jest w stanie obsłużyć kamery o masie do 3 kg. W pełni naładowany pracuje nawet przez 12 godzin, obsługuje też szybkie ładowanie 18 W. Możesz nawet używać go, gdy jest podłączony do zasilania!

Błyskawicznie gotowy do pracy

Z DJI RS 3 możesz zacząć lub skończyć pracę właściwie w kilka sekund. Dzięki specjalnie zaprojektowanej płytce błyskawicznie zamontujesz swoją kamerę. Co więcej, gdy naciśniesz i przytrzymasz przycisk zasilania, osie gimbala zostaną automatycznie odblokowane / zablokowane, a urządzenie się rozłoży / złoży. Ponadto składana konstrukcja stabilizatora, umożliwia jego bezproblemowe przechowywanie i transport.

Nagrywaj płynne materiały

Teraz przyjrzymy się temu, co najważniejsze w gimbalach – stabilizacji. DJI RS 3 spisuje się doskonale – zapewnia nawet o 20% lepsze efekty w porównaniu z poprzednim modelem (DJI RS 2). Odpowiada za to zaawansowany algorytm RS, który gwarantuje niezrównaną płynność nawet wyjątkowo dynamicznych ujęć. Chcesz więcej? Dostępny jest również tryb SuperSmooth, który oferuje jeszcze lepszą, niezawodną stabilizację. Zamierzasz nagrać scenę biegu? A może pracujesz z obiektywem z ekwiwalentem ogniskowej 100 mm? Włącz SuperSmooth i patrz, jak DJI RS 3 radzi sobie z każdym wyzwaniem!

Jeszcze wygodniejsza obsługa

Przekonaj się, jak prosta i wygodna może być obsługa stabilizatora. DJI RS 3 został wyposażony w kolorowy, dotykowy ekran OLED 1,8″, dzięki któremu wygodnie skorzystasz z dostępnych funkcji. Za pomocą przedniego pokrętła dostosujesz ostrość lub zoom, istnieje też możliwość ustawienia go w taki sposób, aby przy jego użyciu kontrolować ISO, migawkę, ruchy gimbala lub przesłonę. Nowy przełącznik pozwala szybko zmieniać tryby gimbala oraz tryby FPV. To jednak nie wszystko! DJI RS 3 obsługuje technologię Dual-Mode Bluetooth, dzięki której możesz bezprzewodowo sterować migawką – po sparowaniu urządzeń wystarczy nacisnąć przycisk na stabilizatorze, aby zacząć nagrywanie lub zrobić zdjęcie!

Przetestuj inteligentne funkcje

Chcesz uatrakcyjnić swoje materiały i nadać im unikalny charakter? A może szukasz sposobów na jeszcze większe ułatwienie sobie pracy? DJI RS 3 spieszy z pomocą! Możesz na przykład wypróbować inteligentne funkcje takie jak Panorama, Track i Motionlapse. Dostępne są również tryby FPV (DJI Roll 360, Portrait i Custom), a także tryby pracy gimbala – Underslung, Vertical i Briefcase.

Niezawodna transmisja i Force Mobile

Szybka i stabilna transmisja wideo 1080p/30FPS na odległość do 100 m i z niskim opóźnieniem 60 ms? Dzięki kompatybilności DJI RS 3 z transmiterem Ronin Image Transmitter (wcześniej znanym jako Ronin RavenEye Image Transmitter) staje się to możliwe! Dostępny jest również bezprzewodowy monitoring – aby z niego skorzystać, podłącz swój telefon do portu NATO stabilizatora. Możesz też zdalnie sterować gimbalem za pomocą smartfona – pozwala na to funkcja Force Mobile

Z akcesoriami możesz więcej

Wypróbuj dostępne akcesoria i zyskaj jeszcze więcej możliwości. Pionowe mocowanie kamery pozwoli Ci wygodnie tworzyć zdjęcia portretowe idealne do social mediów. Nowy Briefcase Handle ułatwi Ci nagrywanie i umożliwi podłączenie zewnętrznych monitorów. Wyróżnia go także składana konstrukcja, dzięki której jego przechowywanie i transport nie sprawią Ci problemów. Co więcej, Focus Motor (2022) pozwoli Ci wygodnie, a zarazem precyzyjnie regulować ostrość.

Idealny wybór dla profesjonalnych twórców – DJI RS 3 Pro

Drugi z premierowych produktów, DJI RS 3 Pro, to zaawansowana, wszechstronna platforma, która sprawdzi się przede wszystkim w profesjonalnych zastosowaniach. Niezawodna stabilizacja to tylko jeden z atutów tego urządzenia, które pozwala też usprawnić skoordynowane nagrywanie i zapewnia dostęp do wielu ciekawych rozwiązań ułatwiających pracę.

Ulepszony design

Pod niektórymi względami DJI RS 3 Pro jest podobny do DJI RS 3. Również ma wbudowany dotykowy wyświetlacz OLED 1,8″ oraz przełącznik trybów, obsługuje Dual-Mode Bluetooth i zapewnia niezrównaną stabilizację, którą dodatkowo poprawia tryb SuperSmooth. Składana konstrukcja i automatyczne blokady osi ułatwiają jego przechowywanie i pozwalają w krótkim czasie rozpocząć pracę.

Stabilizatory różnią się jednak stosunkiem wagi do udźwigu. DJI RS 3 Pro waży 1,5 kg i może obsłużyć sprzęt o wadze 4,5 kg. Został też wyposażony w solidne, wydłużone ramiona wykonane z włókna węglowego. Dzięki temu doskonale nadaje się do balansowania profesjonalnych kamer.

Dalmierz LiDAR i Focus Motor (2022) – ulepszona regulacja ostrości

Ciesz się wygodną i precyzyjną regulacją ostrości. DJI RS 3 Pro został wyposażony w dalmierz LiDAR. Ma także wbudowaną kamerę, której pole widzenia wynosi 70°, a ekwiwalent ogniskowej 30 mm. To oznacza, że nie zawiedzie Cię nawet w wyjątkowo wymagających scenariuszach – również w warunkach słabego oświetlenia. Regulację ostrości ułatwia też nowy Focus Motor (2022), który w połączeniu z dalmierzem LiDAR umożliwia także korzystanie z autofocusa na obiektywach ręcznych.

Sprawdź, co oferuje ActiveTrack Pro

Wypróbuj nowy, udoskonalony tryb śledzenia ActiveTrack Pro. Dzięki temu, że odczytuje on obraz z kamery dalmierza LiDAR, nie jest konieczne korzystanie z nadajnika Ronin Image Transmitter. Został wyposażony w akcelerator sieci neuronowych i charakteryzuje się opóźnieniem zaledwie 40 ms. W efekcie umożliwia skuteczne rozpoznawanie i śledzenie także tych celów, które znajdują się daleko lub poruszają się z dużą prędkością. Możesz też wygodnie kadrować i monitorować wybrane obiekty bezpośrednio na ekranie dotykowym stabilizatora.

Korzystaj z dodatkowych udogodnień

Zależy Ci na możliwości rozbudowy i poszerzania funkcjonalności sprzętu? Żaden problem! DJI RS 3 Pro jest kompatybilny z szeregiem praktycznych akcesoriów. Oprócz wspomnianego wcześniej Briefcase Handle, dostępne są również:

  • Ronin Image Transmitter – umożliwia korzystanie z funkcji takich jak na przykład Force Mobile i ActiveTrack 3.0.
  • DJI Video Transmitter – gwarantuje niezawodną transmisję z ultraniskim opóźnieniem – odpowiada za to zaawansowany system O3 Pro. Umożliwia też automatyczne przełączanie między pasmami 2,4 GHz, 5,8 GHz oraz DFS.
  • DJI High-Bright-Remote Monitor – kompatybilny z DJI Force Pro, DJI Master Wheels i Ronin 4D Hand Grips. Obsługuje zdalny monitoring i kontrolę gimbala, zapewnia też transmisję na żywo 1080p/60FPS.

Akcesoria możesz znaleźć w określonych zestawach lub kupić oddzielnie. Dostępny jest również protokół deweloperski DJI RS SDK, za pomocą którego niezależni deweloperzy i producenci zewnętrzni mogą dodawać do DJI RS 3 Pro swoje rozwiązania i funkcje.

Jak widać, zarówno DJI RS 3, jak i DJI RS 3 Pro zapewniają niezawodną stabilizację, są wygodne w obsłudze i oferują sporo ciekawych opcji usprawniających nagrywanie. Zależy Ci na większej elastyczności? A może poszukujesz profesjonalnych rozwiązań? Premierowe stabilizatory DJI z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

Mogą Cię również zainteresować:

Premiera DJI O3 Air Unit

DJI zaskakuje nas premierą kolejnego produktu – tym razem przygotował coś dla miłośników lotów FPV. DJI O3 Air Unit, bo o nim mowa, to nowoczesny moduł umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie wideo 1080p/100FPS na duże odległości.

Premiera DJI Power 1000

DJI Power 1000 reprezentuje przełom w dziedzinie mobilnego zasilania, łącząc zaawansowaną technologię, imponującą moc oraz niezawodność, której można oczekiwać od lidera branży dronów. Dzięki wyjściu

Premiera DJI Avata 2

Jesteś fanem lotów FPV? DJI wychodzi Ci naprzeciw w swojej najnowszej premierze — DJI Avata 2! Dron ten oferuje ulepszoną matrycę 1/1,3”, czas lotu do