Szukaj
Close this search box.

Aktualizacja DJI Action 2

Aktualizacja DJI Action 2 – co nowego?

Opublikowana ostatnio aktualizacja DJI Action 2 wprowadza szereg przydatnych funkcji i usprawnień takich jak algorytm HorizonBalancing, tryb Low Power dla funkcji Timelapse i możliwość zdalnego sterowania za pomocą DJI Mic. Co jeszcze zmienia najnowsza wersja oprogramowania sprzętowego 01.02.10.10? Poniżej przedstawiamy wszystkie najważniejsze nowości i ulepszenia.

1. HorizonBalancing i poziomowanie wideo 4K

HorizonBalancing to zupełnie nowy algorytm stabilizacji, który umożliwia nagrywanie niesamowicie płynnych filmów 4K/60FPS. Pozwala utrzymywać poziom materiału 4K, gdy oś roll jest przechylona do ±45°. Dzięki temu możesz tworzyć wyjątkowo dynamiczne ujęcia w doskonałej jakości.

Pamiętaj, że istniejąca już funkcja HorizonSteady umożliwia nagrywanie stabilnych filmów niezależnie od kąta przechylenia osi, obsługuje jednak tylko rozdzielczość do 2.7K.

2. Nowy tryb stabilizacji Steady

Chcesz uzyskiwać mniej zniekształcone, a zarazem stabilne obrazy? Zależy Ci na szerszym polu widzenia? Nowy tryb stabilizacji Steady będzie dla Ciebie odpowiedni! W czasie rzeczywistym redukuje on rozciąganie krawędzi w trakcie korekcji zniekształceń, dzięki czemu możesz nagrywać płynne, szczegółowe filmy.

Aktualizacja wprowadza też rozwiązania optymalizujące zużycie energii, gdy tryb Steady jest włączony lub gdy wyłączysz elektroniczną stabilizację obrazu (EIS). Dzięki temu możesz cieszyć się większą wydajnością swojej kamery!

3. Tryb Low Power dla funkcji Timelapse

Jeśli zdarza Ci się nagrywać timelapsy, z pewnością wiesz, jak duże znaczenie ma tu czas pracy akumulatora. Aby ułatwić Ci tworzenie spektakularnych ujęć i pozwolić Ci wyciągnąć jak najwięcej ze swojej kamery, aktualizacja dodaje nowy tryb Low Power, który umożliwia zmniejszenie zużycia energii.

Jak to działa? Gdy tryb Low Power jest uruchomiony, ekran kamery wyłącza się automatycznie po 10 sekundach od rozpoczęcia nagrywania timelapsa. Dzięki temu urządzenie zużywa mniej energii, co przekłada się na jego dłuższy czas pracy.

Aby uruchomić tryb Low Power, wystarczy przejść do ustawień funkcji Timelapse, a następnie dotknąć ikony księżyca widocznej w lewym górnym rogu ekranu.

4. Zdalne sterowanie za pomocą DJI Mic

Posiadasz DJI Mic? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – za jego pomocą możesz teraz obsługiwać DJI Action 2 na odległość! Wystarczy podłączyć odbiornik mikrofonu do modułu z ekranem dotykowym lub modułu z akumulatorem. Kiedy to zrobisz, zyskasz możliwość zdalnego rozpoczynania lub przerywania nagrywania poprzez naciśnięcie przycisku łączenia na nadajniku DJI Mic.

Umieść kamerę na statywie, ustaw się w wybranym miejscu i przygotuj reportaż z ciekawego wydarzenia albo zostań gwiazdą własnego filmu. Gdy możesz kontrolować DJI Action 2 na odległość, niemal nic Cię nie ogranicza!

5. Ulepszona kalibracja horyzontu

Już nie musisz o wszystkim pamiętać – DJI Action 2 Ci pomoże! Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji kamera będzie automatycznie sprawdzać czujnik IMU i jeśli zajdzie taka potrzeba, powiadomi Cię o konieczności wykonania kalibracji horyzontu.

W każdej chwili możesz też przeprowadzić ją ręcznie. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć zakładkę ustawień.

6. Dodatkowe udoskonalenia

To nie koniec nowości! Aktualizacja wprowadza też wiele innych ulepszeń, które ułatwiają korzystanie z kamery i usprawniają jej działanie. Należą do nich:

  • Optymalizacja sposobu regulacji powiększenia aparatu – teraz, aby dostosować zbliżenie, trzeba będzie dotknąć i przytrzymać ikonę zoom. Dzięki temu unikniesz przypadkowej zmiany ustawień.
  • Ulepszenie interfejsu eksportu plików – podczas eksportu plików z pamięci wewnętrznej na kartę microSD ekran kamery zostanie automatycznie zablokowany.
  • Udoskonalenie interfejsu formatowania karty microSD – po aktualizacji konieczne będzie podwójne potwierdzenie zamiaru sformatowania karty microSD poprzez przesunięcie palcem na ekranie. W ten sposób unikniesz przypadkowego usunięcia swoich materiałów.
  • Poprawa kompatybilności z kartami microSD.
  • Optymalizacja wydajności modułu z akumulatorem i modułu z ekranem dotykowym w czasie ładowania kamery.
  • Naprawienie kilku mniejszych błędów.

    To już wszystkie najważniejsze funkcje i usprawnienia, które wprowadza wersja oprogramowania 01.02.10.10. Jak widać, sporo się zmienia – co sądzicie o nowej aktualizacji?

Mogą Cię również zainteresować:

Najnowsza aktualizacja DJI Mavic 3

Właśnie pojawiła się najnowsza aktualizacja oprogramowania Mavica 3. Właśnie pojawiła się nowa aktualizacja DJI Mavic 3. Oprogramowanie v01.00.0500, bo o nim mowa, wprowadza mnóstwo usprawnień,

Premiera DJI Power 1000

DJI Power 1000 reprezentuje przełom w dziedzinie mobilnego zasilania, łącząc zaawansowaną technologię, imponującą moc oraz niezawodność, której można oczekiwać od lidera branży dronów. Dzięki wyjściu

Premiera DJI Avata 2

Jesteś fanem lotów FPV? DJI wychodzi Ci naprzeciw w swojej najnowszej premierze — DJI Avata 2! Dron ten oferuje ulepszoną matrycę 1/1,3”, czas lotu do