Szukaj
Close this search box.

Vision beyond boundaries

DJI Transmission

Vision beyond boundaries

Zapewnij sobie jeszcze więcej możliwości nagrywania i ciesz się efektywną transmisją obrazu. Zestaw DJI przewyższa tradycyjne rozwiązania, integrując monitor o wysokiej jasności i wbudowany odbiornik. Technologia DJI O3 Pro umożliwia przesyłanie wideo 1080p/60FPS z niskim opóźnieniem, a automatyczne przełączanie częstotliwości zapewnia niezawodny przekaz. DJI Transmission pozwala też zintegrować produkty z serii Ronin i DJI Master Wheels.

Ciesz się niezawodną transmisją

DJI Transmission obsługuje technologię DJI O3 Pro, dzięki czemu umożliwia przesyłanie wideo 1080p/60FPS na duże odległości z niskim opóźnieniem i bitratem sięgającym 50 Mbps. Pozwala też na monitoring dźwięku na żywo. Zapewnia przy tym bezpieczeństwo Twoich materiałów – obsługuje szyfrowanie AES 256-bit, które odpowiada za ochronę informacji przed nieautoryzowanym dostępem.

Automatyczne przełączanie częstotliwości

Zapomnij o problemach z transmisją. System O3 Pro korzysta nie tylko z tradycyjnych pasm 2,4 GHz i 5,8 GHz, ale też z pasma DFS. Umożliwia również wybór spośród 23 opcji kanałów i obsługuje trójpasmowe, automatyczne przełączanie częstotliwości. Jak to wszystko działa? DJI Transmission automatycznie skanuje środowisko, wyszukując najlepsze ustawienia. Możesz też samodzielnie wybrać optymalny kanał za pomocą wbudowanego przełącznika.

Zdalny monitor w zestawie

DJI High-Bright Remote Monitor integruje zdalny monitor z odbiornikiem transmisji wideo – możesz więc zmniejszyć liczbę sprzętów, z których korzystasz i ułatwić sobie ich transport. Został wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy wide-gamut o rozdzielczości 1920x1200 i jasności 1 500 nitów, który zapewnia świetną jakość obrazu i wyrazistą kolorystykę nawet w jasnym oświetleniu. Wyróżnia go także przejrzysty interfejs oferujący wygodny dostęp do najważniejszych funkcji i narzędzi pomocniczych takich jak safe zone, frame guard czy waveform. Monitor umożliwia też nagrywanie i odtwarzanie wideo na żywo (H.264, 1080p/60FPS).

Możliwość korzystania z jednego nadajnika i wielu odbiorników

Ułatw sobie pracę na planie filmowym. DJI High-Bright Remote Monitor umożliwia korzystanie z jednego nadajnika i wielu odbiorników. Pozwala też wybierać spośród 2 trybów transmisji. Dzięki trybowi Control możesz prowadzić monitoring za pomocą 2 odbiorników jednocześnie, a także zdalnie sterować DJI RS 3 Pro, Roninem 2 lub ostrością kamery. Dostępny jest również tryb Broadcast, z którego z powodzeniem skorzystają wieloosobowe ekipy – jego atutem jest opcja używania nielimitowanej liczby odbiorników.

Zyskaj więcej
możliwości kontroli

Ciesz się jeszcze lepszym doświadczeniem kontroli. Zdalny monitor DJI został wyposażony w czujnik żyroskopowy, dzięki któremu świetnie sprawdzi się w roli samodzielnego kontrolera ruchu do sterowania Roninem 2 lub DJI RS 3 Pro. Możesz też korzystać z niego w połączeniu z DJI Master Wheels, Ronin 4D Hand Grips i DJI Force Pro. To jednak nie koniec możliwości! Tryb Mirror Control pozwala zdalnie obsługiwać menu bezlusterkowych kamer Sony z poziomu zdalnego monitora, gdy DJI RS 3 Pro jest przymocowany do wysięgnika, cable camu lub pojazdu.

Wiele portów do
Twojej dyspozycji

Pożegnaj ograniczenia. Transmiter wideo został wyposażony w porty 3G-SDI Loop Out, port wejściowy 3G-SDI, power wejściowy 3G-SDI i port wejściowy HDMI 1.4 typu A, który obsługuje sygnał wideo 1080p/60FPS. Zdalny monitor również oferuje kilka przydatnych portów, w tym 3,5 mm stereo jack, który pozwala na monitoring dźwięku w czasie rzeczywistym, slot na kartę microSD, port wejściowy zasilania, port wejściowy HDMI 2.0 typu A oraz port USB-C do aktualizacji oprogramowania. Ponadto w połączeniu z kamerami kinowymi takimi jak ARRI, RED lub innymi popularnymi modelami odbiornik DJI Video Receiver pozwala na wygodne przesyłanie nazw plików, kodów czasowych, wyzwalaczy nagrywania, ustawień kamery (przysłona, ogniskowa itp.) oraz danych o obiektywie (przysłona, ogniskowa) bezpośrednio do monitorów i

Niezależny system ustawiania ostrości i monitorowania

Dzięki DJI LiDAR Range Finder (RS) to DJI Transmission Cable Hub zyskujesz możliwość podłączenia nadajnika DJI do dalmierza LiDAR DJI (RS) oraz silnika ostrości DJI RS Focus Motor (2022). To umożliwia niezależne ustawianie ostrości i monitorowanie bez konieczności podłączania do RS 3 Pro. Wzbogać swoje doświadczenie filmowania dzięki kalibracji obiektywu i autofocusowi z ręcznym obiektywem, a także wykorzystaj uchwyty Ronin 4D Hand Grips, aby precyzyjnie sterować ostrością przy użyciu LiDAR waveform. Po połączeniu z DJI RS 3 Pro uzyskasz kompletny zestaw rozwiązań do nagrywania. Stabilizacja, zdalny monitoring, sterowanie gimbalem i ustawianie ostrości za pomocą LiDAR – wszystko to łączy się w spójne i zaawansowane narzędzie, które zapewnia profesjonalne możliwości filmowania.

Bezproblemowe zasilanie

Dzięki mocowaniu typu zimna stopka możesz przymocować Video Transmitter bezpośrednio do Ronina 2 lub RS 3 Pro, aby był zasilany bezpośrednio z niego. Ponadto zarówno transmiter, jak i zdalny monitor są kompatybilne z akumulatorami DJI WB37. W zestawie znajdziesz też adapter do akumulatorów NP-F. Możesz również zasilać transmiter i monitor przy użyciu akumulatorów typu V-mount (z dodatkowym adapterem innego producenta). Istnieje także możliwość stałego zasilania sprzętu – wystarczy podłączyć wybrane urządzenie do zewnętrznego źródła energii za pomocą kabla P-TAP do DC-IN.

Dwa zestawy w sprzedaży

DJI Transmission jest teraz dostępny w dwóch wariantach – High-Bright Remote Monitor Combo oraz Standard Combo. Seria ta oferuje różnorodne rozwiązania, które sprostają zróżnicowanym potrzebom użytkowników i doskonale sprawdzą się w wielu scenariuszach. W zestawie Standard Combo znajdziesz nadajnik i odbiornik DJI. Ten zestaw zapewnia najwyższą jakość transmisji sygnału z rozszerzonym zasięgiem oraz minimalnym opóźnieniem, doskonale współpracując z monitorami produkcyjnymi. Obsługuje także transmisję metadanych przez SDI oraz ułamkową liczbę klatek na sekundę. Natomiast High-Bright Remote Monitor Combo oferuje nadajnik DJI i zdalny monitor DJI High-Bright Remote Monitor. To zintegrowane rozwiązanie łączy w sobie odbiór, monitorowanie, nagrywanie i sterowanie. Współpracując z obszernym ekosystemem DJI PRO, dostarcza bardziej wydajnego i skoordynowanego doświadczenia nagrywania.

Przypisy

1. Zmierzono w trybie Control (z wyłączonym trybem Broadcast), zgodnie ze standardem CE, w środowisku wolnym od zakłóceń.
2. W sprzedaży oddzielnie.
3. Wymaga kabla camera control. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących obsługiwanych modeli kamer, sprawdź listę kompatybilności.
4. Produkty są dostępne w sprzedaży oddzielnie.
5. Aby sprawdzić kompatybilne modele kamer, zapoznaj się z oficjalną specyfikacją.
6. Aby korzystać z tych funkcji, niezbędne są dodatkowe akcesoria, które są dostępne w sprzedaży oddzielnie.

Gdzie kupić?

Sprawdź, autoryzowanych sprzedawców DJI w Polsce

Specyfikacja produktu

DJI Transmission

Waga

Ok. 350 g (bez anten)

Wymiary

127 x 87 x 26 mm (D x S x W, bez anten)

Częstotliwość robocza

Pasmo przenoszenia
Pasma przenoszenia inne niż DFS:
2,4000-2,4835 GHz;
5,150-5,250 GHz;
5,725-5,850 GHz;
Pasmo przenoszenia DFS:
5,250-5,350 GHz;
5,470-5,725 GHz;
5,725-5,850 GHz;

*W niektórych państwach i regionach częstotliwości 5,1 / 5,2 / 5,8 GHz są zakazane lub częstotliwości 5,1 / 5,2 GHz są dozwolone do użytku tylko wewnątrz budynków. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź obowiązujące przepisy. Częstotliwości 5,600-5,650 GHz nie są używane.

Moc nadajnika (EIRP)

2,4000-2,4835 GHz:
< 33 dBm (FCC);
< 20 dBm (SRRC / CE / MIC);
5,725-5,850 GHz:
< 33 dBm (FCC);
< 14 dBm (CE);
< 23 dBm (SRRC);

Maks. pasmo przenoszenia

40 MHz

Maks. bitrate

40 Mbps

Zużycie energii

9 W

Napięcie zasilania

6-18 V

Napięcie wyjściowe

Port wyjściowy zasilania: 6-18 V

Czas pracy

Ok. 3 h 50 min

*Przetestowano w temperaturze pokojowej 25°C podczas zasilania za pomocą inteligentnego akumulatora WB37 i w połączeniu z nadajnikiem DJI Video Transmitter.

Format wideo (wyjście)

Z nadajnikiem DJI Video Transmitter:
1080p: 23,98/24/25/29,97/30/50/59,94/60FPS;
720p: 50/59,94/60FPS;

Z Roninem 4D:
1080p: 24/25/30/48/50/60FPS;

Format audio (wyjście)

PCM

System transmisji wideo

O3 Pro

Opóźnienie transmisji wideo

70 ms

*Zmierzono podczas nagrywania wideo 1080p/60FPS.

Kodeki wideo

H.264

Maks. zasięg transmisji

6 m (FCC);
4 km (CE / SRRC / MIC);
Zmierzono w otwartym środowisku, bez przeszkód i zakłóceń.

Temperatura pracy

Od -10°C do 45°C

Wsparcie

Aplikacje

DJI Fly

Kompatybilne z Mavic Mini, Mavic Air 2, DJI Mini 2, DJI FPV, DJI Air 2S, DJI Air 3

iOS Wersja V 1.4.2

Wymaga iOS 11.0 lub nowszego.

Android Wersja V 1.4.2

Wymaga Android 6.0 lub nowszego.

Oprogramowanie

DJI Assistant 2
(Consumer Drones Series)

Kompatybilne z DJI Air 3

Mac

Wersja V2.1.5

Windows

Wersja V2.1.5

Instrukcje

Instrukcja DJI Air 3 (Polski)

Pytania i odpowiedzi

Właściwości kamery, inteligentne funkcje, system wykrywania przeszkód i system transmisji uległy znacznej poprawie.
Ulepszenia obejmują 1″” matrycę CMOS, transmisję o niskiej latencji z czterema antenami, APAS 4.0, dodatkowe czujniki wykrywania przeszkód od góry oraz kreatywna funkcja MasterShots.

DJI Air 2S jest kompatybilny z aparaturą sterującą do modelu Mavic Air 2.

Śmigła z pomarańczowymi oznaczeniami przymocuj do silników z pomarańczowymi oznaczeniami.
Następnie śmigła bez oznaczeń przymocuj do silników bez oznaczeń.
Aplikacja DJI Fly wyświetli przypomnienie przed samym lotem.

Zalecane są karty microSD UHS-I Speed Grade 3:
SanDisk Extreme PRO 64GB V30 A2 microSDXC
SanDisk High Endurance 64GB V30 microSDXC
SanDisk Extreme 64GB V30 A2 microSDXC
SanDisk Extreme 128GB V30 A2 microSDXC
SanDisk Extreme 256GB V30 A2 microSDXC
Lexar Lexar 667x 64GB V30 A2 microSDXC
Lexar High-Endurance 64GB V30 microSDXC
Samsung EVO 64GB microSDXC
Samsung EVO Plus 64GB microSDXC
Samsung EVO Plus 256GB microSDXC
Kingston 128GB V30 microSDXC
Netac 256GB A1 microSDXC

Należy ostrożnie przytrzymać kamerę, aby zapobiec uszkodzeniu, następnie powoli obróć filtr, aby go zamocować lub zdjąć.
Należy również upewnić się, że filtr ND jest dobrze zamocowany, aby uniknąć przypadkowego odłączenia filtra od kamery podczas lotu.

Aby uzyskać więcej informacji, należy zwrócić uwagę na przyszłe aktualizację oprogramowania.

Tak. DJI Air 2S posiada dodatkowe oświetlenie LED, poprawiające widoczność i bezpieczeństwo lotów w słabych warunkach oświetleniowych, podobnie jak w serii Mavic 2.

Nie. DJI Air 2S obsługuje system wykrywania przeszkód w czterech kierunkach: od góry, od dołu, od przodu i od tyłu.

APAS 4.0 posiada algorytmy związane z tworzeniem map lotu, a nowy czujnik górny umożliwiają bardziej płynne i niezawodne wykrywanie i omijanie przeszkód

ActiveTrack 4.0 posiada zaawansowane algorytmy planowania trasy, wykrywające przeszkody. Dzięki temu efekt śledzenia jest bardziej optymalny.

Nowy system O3 posiada system czterech anten oraz wspiera dwie częstotliwości. Dzięki temu zwiększona została odporność na zakłócenia. O3 umożliwia transmisję sygnału wideo w full HD do 12 km (w przypadku braku zakłóceń i przeszkód środowiskowych oraz w rejonach FCC), umożliwia stabilny przesył transmisji w miastach i bardziej skomplikowanych sceneriach.

Możesz pobrać aktualizację za pośrednictwem aplikacji DJI Fly lub DJI Assistant 2 for Mavic (dostępnej na systemy Mac oraz Widnows). Oprogramowanie można znaleźć na oficjalnej stronie DJI.

Użyj aplikacji DJI Fly lub oprogramowania DJI Assistant 2 for Mavic, aby przeprowadzić aktualizację.

Uchwyt na telefon posiada wbudowane anteny. Upewnij się, że anteny skierowane są równolegle do drona. Sprawdź instrukcję, aby dowiedzieć się więcej. Dodatkowo upewnij się, że nie posiadasz przy sobie urządzeń używających Wi-Fi oraz Bluetooth.

Nowy kontroler umożliwia przedłużony czas pracy na akumulatorze (do 4 godzin), bardziej wygodny uchwyt, ulepszony system anten dla lepszego podglądu na ekranie.

Zdjęcia można zapisywać w 20 megapikselach, w formatach JPG, RAW.

DJI Air 2S może nagrywać w rozdzielczościach 5.4K/30 kl/s lub 4K/60 kl/s.

DJI Air 2S może nagrywać w profilu 10bit D-log w kodeku H.265. Jest to wygodne dla dostosowania kolorów wideo w postprodukcji.

DJI Air 2S posiada 1″ czujnik CMOS z pikselami 2.4μm. Umożliwia to tworzenie świetnych zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych dzięki świetnej ekspozycji oraz zakresowi dynamicznemu do 12.6 stopni w formacie RAW. Dodatkowo rozdzielczość 5.4K pozwala na uchwycenie wielu detali.

HEVC (H.265) jest nowoczesnym kodekiem w porównaniu do H.264; zapisuje więcej informacji, jednocześnie używając mniejszej ilości miejsca.

Tak. Można dostosować takie parametry jak ISO i czas naświetlania w trybie M

SmartPhoto integruje system rozpoznawania scenerii, system HyperLight oraz HDR, aby zapewnić stworzenie najlepszego możliwego zdjęcia. System rozpoznawania scenerii optymalizuje proces robienia zdjęcia dla następujących krajobrazów: zachód słońca, niebieskie niebo, trawa, śnieg, zielone drzewa. HyperLight pomaga w przypadku zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych. HDR wybiera najlepsze zdjęcia z wielu, dzięki zaawansowanemu algorytmowi rozpoznającemu optymalne parametry.

MasterShots wspiera automatyczne nagrywanie i edycję materiałów. Odpowiednio dla odległości od celu nagrywania, DJI Air 2S sam wybiera odległość, schematy dotyczące portretowania oraz wyboru scenerii i tworzy filmowe ujęcie. Po zakończeniu nagrywania, automatycznie edytuje nagrany materiał. Różne rodzaje dostępnych schematów umożliwiają nagrywanie imponujących ujęć dzięki jednemu kliknięciu.

FocusTrack składa się z trzech różnych trybów śledzenia: ActiveTrack 4.0, Point of Interest 3.0 oraz Spotlight 2.0. Wszystkie trzy tryby oferują różne możliwości śledzenia odpowiednie dla danej sytuacji.

DJI Air 2S wspiera tryby MasterShots, QuickShots, Hyperlapse, FocusTrack.

FocusTrack nie jest dostępny w przypadku ustawień parametrów nagrywania:: 5.4K/30fps,5.4K/25fps, 5.4K/24fps, 4K/60fps, 4K/50fps, 4K/48fps, 2.7K/60fps, 2.7K/50fps, 2.7K/48fps, 1080p/120fps, 1080p/60fps, 1080p/50fps, and 1080p/48fps.
APAS 4.0 nie jest dostępny w przypadku ustawień parametrów nagrywania: 5.4K/30fps, 5.4K/25fps, 5.4K/24fps, 4K/60fps, 4K/50fps, 4K/48fps, 2.7K/60fps, 2.7K/50fps, 2.7K/48fps, 1080p/120fps.

Aby pobrać aplikację DJI Fly, wejdź na oficjalną stronę DJI Air 2S https://www.dji.com/air-2s/downloads