Szukaj
Close this search box.

Rozwiń swoją pasję

Rozwiń swoją pasję

Twórz płynne ujęcia i zachwyć świat profesjonalnymi rezultatami. DJI RSC 2 to składany stabilizator dla aparatów bezlusterkowych i DSLR, za pomocą którego nagrasz doskonałej jakości materiały. Szereg intuicyjnych funkcji i wyjątkowo wydajny akumulator sprawiają, że stanowi on idealne narzędzie pracy dla wszystkich twórców filmowych.

Składana konstrukcja - więcej możliwości

Poręczny i funkcjonalny

DJI RSC 2 wyróżnia się składaną konstrukcją. Umożliwia ona łatwy transport i przechowywanie stabilizatora, nie jest to jednak jej jedyna zaleta. Dzięki 6 dostępnym konfiguracjom zyskasz dodatkowe możliwości kręcenia. Wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych ujęć z DJI RSC 2 zostanie znacznie uproszczone.

Stabilizacja

Algorytm Titan: nowy poziom stabilizacji DJI

DJI nie bez powodu jest uważany za jednego z najlepszych producentów stabilizatorów kamer na świecie. Opracowany przez nas Algorytm Stabilizacji Titan pozwoli Ci stworzyć nagrania tak płynne jak nigdy wcześniej. Umożliwia to również tryb SuperSmooth, który zwiększa moment obrotowy i odpowiada za wyrównywanie mikrodrgań. Dzięki temu stabilizuje nawet obiektywy zmiennoogniskowe 100 mm.

System Focus

Niezrównana ostrość

Świat zachwyca bogactwem kolorów. Teraz możesz uchwycić je wszystkie! DJI Pocket 2 pozwala nagrywać wideo HDR, rozdzielając poziomy
ekspozycji i dzieląc obraz na warstwy. Dzięki temu Twoje filmy będą niesamowicie szczegółowe i pełne barw!

Waga i udźwig

Waży mniej, uniesie więcej

Waga (gimbal z akumulatorem): ~1216 g
Przetestowany udźwig: 3 kg

Jedyna w swoim rodzaju konstrukcja

Dwuwarstwowa płyta montażowa (Manfrotto + Arca)

DJI RSC 2 jest kompatybilny ze sprzętem większości popularnych marek, co umożliwia zastosowana w nim dwuwarstwowa płyta montażowa Manfrotto + Arca. Wystarczy jedno naciśnięcie, aby przełączyć się na tryb portretowy - to szybki i prosty sposób na wykonanie doskonałej jakości materiałów, które następnie udostępnisz w swoich mediach społecznościowych.

Przekazywanie wideo

System Transmisji Obrazu RavenEye*

Skorzystaj z możliwości transmisji obrazu 1080p na odległość do 200 m z opóźnieniem jedynie 60 ms, jaką daje system RavenEye. Za jego pomocą możesz też zdalnie dostosowywać parametry kamery.

Tab #1

DJI RSC 2 korzysta z sygnału źródłowego z kamery i śledzi wskazany obiekt, stale utrzymując go w kadrze – umożliwia to zaawansowany ActiveTrack 3.04.

Dodatkowe możliwości z akcesoriami

Z łatwością stworzysz idealne ujęcie

Dostępne akcesoria ułatwiają pracę z DJI RSC 2 i zapewniają dodatkowe możliwości. Potrzebujesz statywu lub przedłużenia uchwytu? Wypróbuj Hand Grip. Szukasz sposobu na bardziej zróżnicowane stosowanie stabilizatora w złożonej konfiguracji? Pozwala na to adapter 1/4-20″ z otworami gwintowymi ARRI. Z kolei za pomocą Dual Handle zyskasz jeszcze większą kontrolę nad każdym ujęciem, niezależnie od jego stopnia zaawansowania. Następca Ronina SC jest też kompatybilny ze standardem szyny NATO, co oznacza, że możesz go stosować z akcesoriami takimi jak na przykład uchwyt torby.

Ekran OLED

1-calowy wyświetlacz OLED

Wszystkie najważniejsze funkcje i ustawienia masz teraz pod ręką.

Wydajny akumulator

Akumulator DJI RSC 2 zachwyca wydajnością. Obsługuje szybkie ładowanie i zapewnia do 14 godzin pracy urządzenia. Błyskawicznie go naładujesz i zyskasz możliwość nagrywania tak długo, jak potrzebujesz.

Akcesoria dostępne w zestawie DJI Pocket 2 Creator Combo

Jeszcze więcej możliwości z dodatkowymi akcesoriami

Lekki pokrowiec

Pokrowiec na DJI RSC 2 został zaprojektowany na nowo, aby ułatwić transport urządzenia i zwiększyć jego bezpieczeństwo. W środku znajdziesz też umożliwiające zachowanie porządku przegródki na wszystkie części stabilizatora.

Gdzie kupić?

Sprawdź, autoryzowanych sprzedawców DJI w Polsce

Specyfikacja produktu

Gimbal

Przetestowany udźwig

4.5 kg

Maksymalna prędkość kątowa gimbala przy sterowaniu ręcznym

Oś Pan: 360°/s
Oś Tilt: 360°/s
Oś Roll: 360°/s

Punkty końcowe

Oś obrotu Pan: 360° pełen zakres
Oś obrotu Roll: -95° do +240°
Oś tilt: -112° do +214°

Akumulator

Rodzaj

LiPo 4S

Pojemność

1950 mAh

Moc

30.03 Wh

Maksymalny czas pracy

12 h

Czas ładowania

1.5 h (ładowarka USB 24W wykorzystująca protokół QC 2.0 lub protokół PD)

Sugerowana temperatura ładowania

5°C do 40°C

Cechy fizyczne

Częstotliwość pracy

2.4000 GHz - 2.4835 GHz

Moc nadajnika

<8 dBm

Temperatura pracy

-20° do 45° C (-4° do 113° F)

Waga

Gimbal ok. 1072 g (Bez szybkozłączek)
Grip BG30: ok. 265 g
Przedłużenie gripa/statyw: ok. 226 g
Górna i dolna szybkozłączka: ok. 105 g

Wymiary gimbala

Złożony: 260×265×70 mm (bez gripa BG30)
Rozłożony: 410×260×195 mm (z założonym gripem, bez przedłużenia gripa/statywu)

Dane techniczne

Mocowania Akcesoriów

Porty RSA/NATO
Otwór mocujący 1/4"-20
Zimna stopka
Port transmisji obrazu / silnika follow focus(USB-C)
Port RSS (USB-C)
Port silnika follow focus (USB-C)

Połączenie

Bluetooth 5.0; USB-C

Wspierane mobilne systemy operacyjne

iOS 11 lub wyżej
Android 7.0 lub wyżej

Wsparcie

Aplikacje

DJI Ronin

Kompatybilne z DJI RS 2, DJI RSC 2, DJI Ronin-S, i DJI Ronin-SC

iOS Wersja V 1.4.9

Wymaga iOS 11.0 lub nowszego.

Android Wersja V 1.4.8

Wymaga Android 7.0 lub nowszego.

Instrukcje

Instrukcja DJI RSC2 (Polski)

Pytania i odpowiedzi

Silniki DJI RSC 2 są 50% mocniejsze niż te w Roninie-SC. DJI RSC 2 posiada 1 calowy czarno biały wyświetlacz oraz wbudowane pokrętło. Dodatkowo, DJI RSC 2 jest składanym gimbalem, co czyni ten sprzęt uniwersalnym na każdą okazję.

 

Kabel MCC pozwala DJI RSC 2 na zasilanie niektórych modeli aparatów. Aby zasięgnąć dokładnych informacji, należy sprawdzić listę kompatybilnych aparatów na stronie producenta: https://www.dji.com/support/compatibility

Kiedy gimbal jest włączony: Kiedy DJI RSC 2 jest w trybie standardowym, przekręć blokadę aby obniżyć gimbal i zakręć blokadę. Naciśnij przycisk spustu dwa razy, gimbal automatycznie przejdzie do trybu Briefcase. Kiedy wyłączony: kiedy DJI RSC 2 jest w trybie standardowym, przekręć blokadę, obniż gimbal, naciśnij blokadę. Włącz DJI RSC 2, automatycznie przejdzie w tryb Briefcase.

Tak, DJI RSC 2 posiada możliwość korzystania z dodatkowych funkcji za pomocą skrótów przyciskowych. Poniżej znajdują się opisy dostępnych skrótów:

 • Przycisk zasilania: Naciśnij i przytrzymaj, aby włączyć/wyłączyć. Naciśnij raz, aby zablokować ekran dotykowy, naciśnij kolejny raz, aby odblokować. Naciśnij dwa razy, aby włączyć/wyłączyć tryb uśpienia.
 • Przycisk spustu:
  • Przyciśnij raz (jeśli system transmisji obrazu Ronin RavenEye jest zamontowany i włączony): Start funkcji Active Track.
  • Naciśnij i przytrzymaj: blokada osi.
  • Naciśnij dwa razy: wycentrowanie gimbala.
  • Naciśnij trzy razy: przełączenie w tryb portretowy.
 • Przednie pokrętło: elektroniczne mocowanie ostrości
 • Przycisk kontroli kamery:
  • Naciśnij do połowy: kontrola autofokusa.
  • Naciśnij raz: Rozpoczęcie/zakończenie nagrywania.
  • Naciśnij i przytrzymaj: Zrób zdjęcie.
 • Joystick:
  • Przechylenie do góry/w dół: kontrola osi tilt.
  • Przechylenie prawo/lewo: kontrola osi pan.

Nie podano maksymalnego ładunku, ze względu na różnice między konfiguracjami kamer, natomiast DJI RSC 2 był testowany z ładunkiem do 3 kg.

 

Wybierz opcję “Motor auto tune” w głównym menu wyświetlacza DJI RSC 2 i włącz “SuperSmooth” w menu. Po włączeniu trybu, przeprowadź kalibrację gimbala dla lepszej stabilizacji.
Uwaga: przed użyciem SuperSmooth, upewnij się, że obiektyw jest poprawnie zamontowany do gimbala za pomocą podpory obiektywu i paska mocującego.

SuperSmooth wymaga podpory obiektywu, aby stabilizować obiektywy z ogniskową do 100 mm. Pozwala uzyskiwać jeszcze płynniejsze ujęcia niż standardowa stabilizacja. Praca silników oraz różne inne ustawienia zmieniają się, aby umożliwić prawidłowe działanie tej funkcji.

DJI RSC 2 może pracować do 14 h, zakładając pełne naładowanie akumulatora oraz poprawnie wyważenie.

Aplikacja Ronin obsługuje Ronina 2, Ronin-S, Ronin-SC, DJI RSC 2 oraz DJI RS 2.

Używając DJI RSC 2, można ustawić do pięciu punktów waypoints dla trybu Timelapse oraz do 10 punktów waypoints dla Track.

Tak, możesz dostosować takie parametry jak ISO lub ekspozycja. Dotyczy to niektórych aparatów – funkcja ta jest dostępna w aplikacji Ronin, w zakładce “Create” – “Camera Settings”. Możesz używać ekranu OLED aby wejść w ustawienia pokrętła i wybrać parametr kontrolowany przez pokrętło, jak ISO lub przysłona. Aby sprawdzić listę kompatybilnych modeli, sprawdź listę kompatybilności na stronie dji.com

Tryb podwieszany: Włącz tryb uśpienia, trzymaj DJI RSC 2 tak, aby aparat znajdował się w jego dolnej części, obróć oś roll o 180°, wyjdź z trybu uśpienia.
Tryb latarki: Trzymaj DJI RSC 2 poziomo i wycentruj gimbal, naciskając przycisk spustu dwa razy.
Tryb selfie: naciśnij przycisk spustu trzy razy.
Tryb uśpienia: Naciśnij przycisk zasilający dwa razy. Powtórz czynność, aby wyjść z trybu uśpienia.
3D Roll 360: wybierz funkcję 3D Roll 360 w menu “Follow mode” wyświetlacza DJI RSC 2.
Tryb sport: Naciśnij i trzymaj przycisk M, aby wejść do trybu Sport. Puść przycisk, aby wyjść z tego trybu.
Blokada trybu sport: naciśnij i przytrzymaj przycisk M i naciśnij przycisk spustu dwa razy, aby zostać w trybie Sport. Powtórz czynność, aby wyjść z trybu Sport.
Tryb portretowy: Naciśnij przycisk M dwa razy lub naciśnij “Portrait” w menu “Follow Mode.

Chcąc śledzić osobę, sugerujemy naciśnięcie przycisku spustu raz, aby włączyć śledzenie na środku kadru. Aby funkcja Active Track dokładnie rozpoznała przedmiot, sugerujemy manualne zaznaczenie.

Chcąc śledzić osobę, sugerujemy naciśnięcie przycisku spustu raz, aby włączyć śledzenie na środku kadru. Aby funkcja Active Track dokładnie rozpoznała przedmiot, sugerujemy manualne zaznaczenie.

Aby uzyskać płynne ujęcia, sugerujemy ustawić prędkość śledzenia do parametru 20, używając obiektu z ekwiwalentem 24 mm ogniskowej.
Uwaga: dane zostały zmierzone na aparacie Sony α7 III. Zwiększ prędkość śledzenia dla ogniskowych mniejszych niż 24 mm, a zmniejsz dla większych ogniskowych

Nie, DJI RSC 2 może używać funkcji Active Track 3.0 wyłącznie z systemem transmisji obrazu RavenEye.

Po podłączeniu DJI RSC 2 do systemu transmisji obrazu RavenEye filmy oraz zdjęcia będą zapisywane na dwa sposoby: na karcie SD kamery oraz na karcie SD oraz urządzeniu mobilnym. Jeśli chcesz, aby zostały zapisywane pliki cache na urządzeniu mobilnym, należy przejść do sekcji przesyłu obrazu w aplikacji Ronin, wejść w ustawienia (prawy górny róg), wybrać zakładkę “Shutter”, zaznaczyć opcję “Cache” lub “Shoot + Cache”. Jeśli wybierzesz “Cache”, urządzenie mobilne zacznie zapisywać pliki po naciśnięciu “Shutter”, a aparat nie będzie nagrywać. Wybierając opcję “Shoot + cache”, sprawisz, że urządzenie mobilne zacznie nagrywać, a naciskając “Shutter”, że pliki będą też jednocześnie nagrywać się na kartę SD.

Uwaga: Wideo nagrywane na urządzenia mobilne zapisuje się w formacie 1080p/30 kl/s. W systemie Android pliki zapisywane są bezpośrednio do albumu, a w systemie iOS zapisują się w galerii aplikacji Ronin. Użytkownik może je zapisać w galerii zdjęć manualnie w menu podglądu.

W przybliżeniu jest to 25 metrów w otoczeniu bez przeszkód oraz zakłóceń.

Uwaga: Ta odległość została zmierzona przy użyciu iPhone XS w otwartej przestrzeni.

W przybliżeniu jest to 25 metrów w otoczeniu bez przeszkód oraz zakłóceń.

Uwaga: Ta odległość została zmierzona przy użyciu iPhone XS w otwartej przestrzeni.

DJI RSC 2 posiada dwuczęściową płytkę montażową. Płytka DJI R Quick-Release (dolna) jest kompatybilna ze standardem Manfrotto. Płytka DJI R Quick-Release (górna) jest kompatybilna ze standardem Arca-Swiss oraz akcesoriami Manfrotto, takimi jak tripody czy stabilizatory. Jednakże nie wszystkie płytki montażowe Arca oraz Manfrotto mogą być używane z DJI RSC 2.

Sugerujemy używanie telefonów o szerokości 65-90 mm.

Uchwyt na telefon DJI R jest kompatybilny z DJI RSC 2. Jedynie sam uchwyt telefonu jest kompatybilny z Roninem-S oraz SC – podstawa z mocowaniem nie jest kompatybilna z tymi modelami.

Kompatybilny jest jedynie sam uchwyt, podstawa z mocowaniem nie.

Aby zdalnie używać RavenEye, podłącz system transmisji obrazu do kamery za pomocą kabla HDMI.

Aby współpracować w pełni, urządzenie powinno być kompatybilne z 12 mm mocowaniem silnika regulacji ostrości.

Czas pracy systemu transmisji RavenEye na wbudowanym akumulatorze to około 3,5h.

W przybliżeniu są to 2,5h do pełnego naładowania.