Szukaj
Close this search box.

Stabilizacja w zasięgu ręki

Poznaj DJI RS 3

Stabilizacja w zasięgu ręki

Ciesz się wyjątkową elastycznością i wydajnością podczas nagrywania. Pozwoli Ci na to DJI RS 3 - nowy, dopracowany w każdym szczególe stabilizator DJI. To doskonała opcja dla niezależnych ekip filmowych oraz dla twórców działających solo. Gwarantuje profesjonalną stabilizację i precyzyjną kontrolę, zapewniając ogrom możliwości i wymarzoną swobodę. Optymalne rozwiązania, dotykowy wyświetlacz OLED 1,8", wygodna obsługa i niezawodna transmisja wideo 1080p/30FPS - DJI RS 3 jest zawsze gotowy, aby Ci służyć!

Design

Udoskonalony design

Waga DJI RS 3 to jedynie 1,3 kg (wliczając gimbala, płytki z szybkozłączkami i akumulator) - utrzymanie go w jednej ręce nie sprawi Ci większego problemu. Maksymalny udźwig stabilizatora to aż 3 kg - może więc obsłużyć mnóstwo popularnych kamer (na przykład Canona R5 lub Sony A7S3) wyposażonych w obiektywy 24-70 mm F2.8. Specjalne, 2-warstwowe płytki z szybkozłączkami pozwalają szybko i wygodnie zamontować kamerę na DJI RS 3, a nowo dodane pokrętło na osi tilt umożliwia jej przesuwanie do przodu i do tyłu z milimetrową precyzją. Co więcej, gdy wymienisz akumulator lub kartę pamięci, nie musisz ponownie balansować gimbala!

Zautomatyzowane działanie

Z DJI RS 3 możesz niemal natychmiast zacząć nagrywanie! Po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania - gimbal automatycznie się rozłoży, a jego trzy osie się odblokują. Zastosowane rozwiązanie pozwala rozpocząć pracę w ciągu zaledwie kilku sekund! Gdy naciśniesz przycisk jeden raz, osie natychmiast się zablokują i przejdą w tryb uśpienia, a gdy ponownie naciśniesz go i przytrzymasz, gimbal samoistnie się złoży i zablokuje. Dzięki temu jego transport i przechowywanie stają się znacznie prostsze!

Dual-Mode Bluetooth

Steruj migawką bezprzewodowo

Oszczędzaj czas i energię. DJI RS 3 wykorzystuje technologię Dual-Mode Bluetooth, dzięki czemu umożliwia bezprzewodowe sterowanie migawką. Gdy raz sparujesz swoje urządzenia, możesz zdalnie obsługiwać nagrywanie i robienie zdjęć - wystarczy nacisnąć przycisk na stabilizatorze! Ponadto kamery, które już zostały sparowane, przy każdym kolejnym użyciu mogą połączyć się ponownie automatycznie - nie musisz znów zawracać sobie tym głowy!

Stabilizacja

Twórz jeszcze płynniejsze ujęcia

Przeprowadzone testy wykazały, że DJI RS 3 może zapewnić nawet o 20% lepszą stabilizację niż DJI RS 2. Jak to możliwe? Odpowiada za to algorytm stabilizacji RS nowej generacji, dzięki któremu gimbal bez problemu radzi sobie niemal w każdej sytuacji. Sceny biegu? A może ujęcia kręcone pod niskimi kątami? DJI RS 3 z łatwością sprosta podobnym wyzwaniom! Zwykła stabilizacja to za mało? Żaden problem! Wystarczy włączyć tryb SuperSmooth. Kiedy to zrobisz, DJI RS 3 zwiększy moment obrotowy silnika, aby usprawnić stabilizację. Teraz bez trudu nagrasz płynny materiał, nawet podczas kręcenia wyjątkowo dynamicznych scen lub przy użyciu obiektywu z ekwiwalentem ogniskowej 100 mm.

Zmiana funkcji

Bezproblemowa obsługa

Pamiętasz czarno-biały wyświetlacz DJI RSC 2? DJI RS 3 idzie o krok dalej - został wyposażony w 80% większy, kolorowy, dotykowy ekran OLED 1,8" z zaprojektowanym na nowo interfejsem użytkownika. Dzięki temu pozwala na wygodną obsługę większości ustawień aplikacji Ronin. Możesz też szybko i wygodnie zmieniać tryby DJI RS 3 oraz tryby FPV. Po prostu przesuń nowy przełącznik trybu pracy gimbala! Ponadto za pomocą przedniego pokrętła da się wygodnie kontrolować zoom lub ostrość. Wolisz, aby pełniło inną funkcję? Nie ma problemu! Można dostosować je w taki sposób, aby pozwalało sterować migawką, przysłoną, czułością ISO lub ruchami gimbala.

Niezawodna transmisja, Force Mobile i monitoring z poziomu smartfona

DJI RS 3 pozwala na żywo przesyłać wideo 1080p/30FPS HD bezpośrednio do urządzenia mobilnego z odległości nawet 100 m i z niskim opóźnieniem około 60 ms. Jest to możliwe dzięki obsłudze transmitera Ronin Image Transmitter (wcześniej znanego pod nazwą Ronin RavenEye Image Transmitter). Możesz też przymocować telefon do portu NATO na DJI RS 3 - skorzystaj z tej możliwości, jeśli zależy Ci na bezprzewodowym monitoringu. Transmiter pozwala również zdalnie sterować gimbalem z poziomu smartfona. Z DJI RS 3 możesz też regulować ekspozycję kamery za pomocą aplikacji Ronin oraz wygodnie kontrolować gimbala przy użyciu wirtualnego joysticka.

Wydłużony czas pracy akumulatora

Nagrywaj tak długo, jak potrzebujesz

Niewątpliwym atutem nowego akumulatora DJI RS 3 jest wydłużony czas pracy, który sięga aż 12 godzin. Możesz więc nagrywać nawet przez cały dzień bez konieczności robienia nadprogramowych przerw! Co więcej, obsługa szybkiego ładowania 18 W pozwala naładować urządzenie już w około 2,5 godziny. Możesz też używać stabilizatora, gdy jest podłączony do zasilania. To nie wszystko! Kasetowa konstrukcja nowego akumulatora DJI RS 3 znacznie ułatwia jego wymianę. Sprawia też, że stabilizator jest mniejszy niż DJI RSC 2, a jego przechowywanie staje się dużo prostsze i wygodniejsze. Istnieje również możliwość ładowania akumulatora niezależnie od gimbala.

Kreatywne funkcje

Nieskrępowana kreatywność

Z DJI RS 3 z łatwością przygotujesz niepowtarzalne materiały. Stabilizator pozwala wybierać spośród kilku kreatywnych funkcji takich jak na przykład Track czy Motionlapse. Umożliwia też wykonanie spektakularnej Panoramy. Chcesz więcej? Dostępne są również tryby FPV, w tym Portrait, Custom i DJI Roll 360. Użytkownicy mogą też skorzystać z różnych trybów pracy gimbala, do których należą Vertical, Briefcase i Underslung. Wypróbuj wszystkie opcje, znajdź idealne ustawienia dla siebie i ciesz się niemal nieograniczoną swobodą twórczą!

Sprawdź dostępne akcesoria

Dostępne akcesoria zapewnią Ci jeszcze więcej możliwości nagrywania. Przeprojektowany uchwyt Briefcase Handle cechuje się ergonomiczną, składaną konstrukcją i został wyposażony w otwory montażowe 1/4"-20 oraz adapter zimna stopka. Możesz więc podłączyć do niego zewnętrzne monitory. Silnik regulacji ostrości DJI RS Focus Motor (2022) pozwala na płynną regulację ostrości i zapewnia poziom głośności zredukowany aż o 50%. Za pomocą pionowego mocowania kamery bez trudu podłączysz kamerę do DJI RS 3 pionowo, pomijając jej porty. W ten sposób ułatwisz sobie wykonywanie zdjęć portretowych i zyskasz świetny materiał do social mediów!

Gdzie kupić?

Sprawdź, autoryzowanych sprzedawców DJI w Polsce

Specyfikacja produktu

Gimbal

Przetestowany udźwig

3 kg (6.6 lbs)

Maksymalna prędkość kątowa gimbala przy sterowaniu ręcznym

Oś Pan: 360°/s
Oś Tilt: 360°/s
Oś Roll: 360°/s

Punkty końcowe

Oś obrotu Pan: 360° pełen zakres
Oś obrotu Roll: -95° do +240°
Oś tilt: -112° do +214°

Akumulator

Rodzaj

LiPo 2S

Pojemność

3000 mAh

Moc

21 Wh

Maksymalny czas pracy

12 h

Czas ładowania

2.5 h (przy korzystaniu szybkiego ładowania 18W; obsługuje protokół PD)

Sugerowana temperatura ładowania

5°C do 40°C

Cechy fizyczne

Częstotliwość pracy

2.4000 GHz - 2.4835 GHz

Moc nadajnika

<8 dBm

Temperatura pracy

-20° do 45° C (-4° do 113° F)

Waga

Gimbal: Około 990 g (2.18 lbs)
Uchwyt: Około 200 g (0.44 lbs)
Przedłużenie gripa/statyw: Około 183 g (0.4lbs)
Górna i dolna szybkozłączka: Około 107 g (0.23 lbs)

Wymiary gimbala

Rozłożony (z uchwytem oraz gripem/statywem): 364 x 187 x 170 mm
Złożony (bez kamery i uchwytów): 254 x 230 x 68 mm

Dane techniczne

Mocowania Akcesoriów

Port NATO
Otwór montażowy 1/4“-20
Zimna stopka
Port transmisji obrazu / silnika follow focus(USB-C)
Port RSS (USB-C)
Port silnika follow focus (USB-C)

Połączenie

Bluetooth 5.0; USB-C

Wspierane mobilne systemy operacyjne

iOS 11 lub wyżej
Android 7.0 lub wyżej

Dostępne języki ekranu dotykowego

Angielski, Chiński uproszczony, Chiński, Niemiecki, Francuski, Koreański, Japoński, Hiszpański, Portugalski (Brazylijski), Rosyjski, Tajski

Ronin Image Transmitter

Porty

Zasilania/komunikacji (USB-C)
HDMI
RSS Camera Control

Częstotliwość operacyjna

2.400-2.484 GHz
5.725-5.850 GHz

Waga

126 g (0.27 lbs)

Wymiary

82 x 63 x 24 mm

Moc (EIRP)

2.400-2.484 GHz:
<25 dBm (FCC)
<20 dBm (CE/SRRC/MIC)
5.725-5.850 GHz:

<25 dBm (FCC/SRRC)
<14 dBm (CE)

Akumulator

Pojemność: 2970 mAh
Kompatybilne ładowarki: 5V/2A
Czas ładowania: Około 2.5 godziny
Maksymalny czas pracy: Około 3.5 godziny

Zasięg transmisji

200 m (SRRC/FCC)
100 m (CE)

Opóźnienie

60 ms

Natężenie/napięcie

900 mAh / 3.7V

Temperatura operacyjna

0°-45° C (32°-113° F)

Wsparcie

Aplikacje

DJI Ronin

Kompatybilne z DJI RS 3, DJI RS 3 Pro, DJI RS 2, DJI RSC 2

iOS Wersja V 1.4.11

Wymaga iOS 11.0 lub nowszego.

Android Wersja V 1.4.11

Wymaga Android 7.0 lub nowszego.

Instrukcje

Instrukcja DJI RS3 (Polski)

Pytania i odpowiedzi

Aby aktywować urządzenie, wykonaj następujące kroki:
1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby uruchomić stabilizator.
2. Włącz Bluetooth na swoim urządzeniu mobilnym.
3. Włącz aplikację Ronin, a następnie zarejestruj się lub zaloguj na swoje konto DJI. Na liście urządzeń wybierz DJI RS 3, wprowadź domyślne hasło: 12345678 i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby aktywować stabilizator.
4. Po pomyślnej aktywacji DJI RS 3 przejdzie w tryb uśpienia. Aby wyjść z trybu uśpienia przed użyciem gimbala, naciśnij przycisk zasilania jeden raz. *Podczas aktywacji upewnij się, że Twoje urządzenie mobilne jest podłączone do Internetu.

Nie. Porty DJI RS 3 nie są wodoodporne ani pyłoszczelne. Podczas użytkowania należy chronić urządzenie przed wodą i pyłem, aby uniknąć jego uszkodzenia.

DJI RS 3 został wykonany przede wszystkim ze stopu aluminium.

Aby włączyć / wyłączyć gimbala, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania.

Prosimy o zapoznanie się z listą kompatybilności urządzeń z serii Ronin: https://www.dji.com/support/compatibility.

 

1. Przycisk zasilania: Naciśnij i przytrzymaj: włączanie / wyłączanie; Naciśnij jeden raz: włączanie / wyłączanie trybu uśpienia.
2. Wyzwalacz: Naciśnij i przytrzymaj: włączanie trybu Lock; Naciśnij 2 razy: ponowne centrowanie gimbala; Naciśnij 3 razy: włączanie trybu Selfie;
3. Przednie pokrętło: elektroniczna regulacja ostrości (domyślnie);
4. Przycisk kontroli kamery: Naciśnij do połowy: autofocus; Naciśnij jeden raz: rozpoczynanie / kończenie nagrywania; Naciśnij i przytrzymaj: robienie zdjęć;
5. Joystick: Popchnij w górę / w dół: kontrola ruchów osi tilt (domyślnie); Popchnij w lewo / w prawo: kontrola ruchów osi pan (domyślnie);
6. Przycisk M: Naciśnij jeden raz: blokowanie / odblokowywanie ekranu lub robienie zdjęć (możliwość dostosowania); Naciśnij i przytrzymaj: włączanie trybu Sport; Naciśnij i przytrzymaj, dwukrotnie naciskając wyzwalacz: blokada trybu Sport. Aby ją wyłączyć, powtórz powyższe kroki; Naciśnij i przytrzymaj przycisk M oraz wyzwalacz: rozpoczęcie automatycznej kalibracji.

1. Przycisk zasilania: Naciśnij i przytrzymaj: włączanie / wyłączanie; Naciśnij jeden raz: włączanie / wyłączanie trybu uśpienia.
2. Wyzwalacz: Naciśnij i przytrzymaj: włączanie trybu Lock; Naciśnij 2 razy: ponowne centrowanie gimbala; Naciśnij 3 razy: włączanie trybu Selfie;
3. Przednie pokrętło: elektroniczna regulacja ostrości (domyślnie);
4. Przycisk kontroli kamery: Naciśnij do połowy: autofocus; Naciśnij jeden raz: rozpoczynanie / kończenie nagrywania; Naciśnij i przytrzymaj: robienie zdjęć;
5. Joystick: Popchnij w górę / w dół: kontrola ruchów osi tilt (domyślnie); Popchnij w lewo / w prawo: kontrola ruchów osi pan (domyślnie);
6. Przycisk M: Naciśnij jeden raz: blokowanie / odblokowywanie ekranu lub robienie zdjęć (możliwość dostosowania); Naciśnij i przytrzymaj: włączanie trybu Sport; Naciśnij i przytrzymaj, dwukrotnie naciskając wyzwalacz: blokada trybu Sport. Aby ją wyłączyć, powtórz powyższe kroki; Naciśnij i przytrzymaj przycisk M oraz wyzwalacz: rozpoczęcie automatycznej kalibracji.

Gdy gimbal jest wyłączony, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, a 3 osie automatycznie się odblokują i rozłożą, dzięki czemu urządzenie jest gotowe do użycia w ciągu kilku sekund.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania ponownie, aby zablokować osie i wyłączyć gimbala. Podczas użytkowania naciśnij przycisk zasilania jeden raz, a osie automatycznie się zablokują i przejdą w tryb uśpienia. Naciśnij go ponownie, aby je odblokować i aktywować.

Prosimy o zapoznanie się z listą kompatybilności urządzeń z serii Ronin: https://www.dji.com/support/compatibility.

1. Przycisk zasilania: Naciśnij i przytrzymaj: włączanie / wyłączanie; Naciśnij jeden raz: włączanie / wyłączanie trybu uśpienia.
2. Wyzwalacz: Naciśnij i przytrzymaj: włączanie trybu Lock; Naciśnij 2 razy: ponowne centrowanie gimbala; Naciśnij 3 razy: włączanie trybu Selfie;
3. Przednie pokrętło: elektroniczna regulacja ostrości (domyślnie);
4. Przycisk kontroli kamery: Naciśnij do połowy: autofocus; Naciśnij jeden raz: rozpoczynanie / kończenie nagrywania; Naciśnij i przytrzymaj: robienie zdjęć;
5. Joystick: Popchnij w górę / w dół: kontrola ruchów osi tilt (domyślnie); Popchnij w lewo / w prawo: kontrola ruchów osi pan (domyślnie);
6. Przycisk M: Naciśnij jeden raz: blokowanie / odblokowywanie ekranu lub robienie zdjęć (możliwość dostosowania); Naciśnij i przytrzymaj: włączanie trybu Sport; Naciśnij i przytrzymaj, dwukrotnie naciskając wyzwalacz: blokada trybu Sport. Aby ją wyłączyć, powtórz powyższe kroki; Naciśnij i przytrzymaj przycisk M oraz wyzwalacz: rozpoczęcie automatycznej kalibracji.

Gdy gimbal jest wyłączony, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, a 3 osie automatycznie się odblokują i rozłożą, dzięki czemu urządzenie jest gotowe do użycia w ciągu kilku sekund.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania ponownie, aby zablokować osie i wyłączyć gimbala. Podczas użytkowania naciśnij przycisk zasilania jeden raz, a osie automatycznie się zablokują i przejdą w tryb uśpienia. Naciśnij go ponownie, aby je odblokować i aktywować.

Prosimy o zapoznanie się z listą kompatybilności urządzeń z serii Ronin: https://www.dji.com/support/compatibility.

Przesuń w dół na stronie głównej na wbudowanym ekranie dotykowym i dotknij ikony Bluetooth, a DJI RS 3 zacznie wyszukiwać sygnały Bluetooth otaczających go urządzeń. Wybierz nazwę Bluetooth swojej kamery. Niektóre modele kamer wymagają podania hasła podczas parowania. Po pomyślnym połączeniu ikona Bluetooth zmieni kolor na niebieski. Aby uzyskać szczegółowe informacje, obejrzyj tutorial dotyczący łączenia DJI RS 3 / DJI RS 3 Pro.

Naciśnij do połowy, aby automatycznie wyregulować ostrość, naciśnij jeden raz, aby rozpocząć nagrywanie lub naciśnij i przytrzymaj, aby zrobić zdjęcie.

 

Prosimy o zapoznanie się z załącznikiem: DJI RS Series Universal Accessories List.

 

Do 12 godzin, gdy sprzęt jest w stanie wypoziomowanym i nieruchomym, gimbal jest wyważony, 3 osie są aktywne, a akumulator zasila tylko gimbala.

 

Ok. 2,5 godziny.* *Zmierzono podczas ładowania przy użyciu ładowarki 18 W. Zaleca się korzystanie z ładowarek zgodnych z protokołem PD. Szybkie ładowanie DJI RS 3 Pro jest możliwe za pomocą kabla USB-C do USB-C.

 

Akumulatora przeznaczonego dla DJI RS 3 nie można używać wymiennie z akumulatorami przeznaczonymi dla DJI RS 3 Pro i DJI RS 2.

 

Prosimy o zapoznanie się z załącznikiem: DJI RS Series Universal Accessories List.

 

Do 12 godzin, gdy sprzęt jest w stanie wypoziomowanym i nieruchomym, gimbal jest wyważony, 3 osie są aktywne, a akumulator zasila tylko gimbala.

 

Ok. 2,5 godziny.* *Zmierzono podczas ładowania przy użyciu ładowarki 18 W. Zaleca się korzystanie z ładowarek zgodnych z protokołem PD. Szybkie ładowanie DJI RS 3 Pro jest możliwe za pomocą kabla USB-C do USB-C.

 

Akumulatora przeznaczonego dla DJI RS 3 nie można używać wymiennie z akumulatorami przeznaczonymi dla DJI RS 3 Pro i DJI RS 2.

 

Tryb SuperSmooth został stworzony z myślą o scenach szybkiego ruchu. Zwiększa moment obrotowy DJI RS 3, aby jeszcze bardziej poprawić stabilizację i zapewnić płynny materiał w dynamicznych scenariuszach.

 

Możesz kontrolować gimbala i komponować ujęcia za pomocą joysticka umieszczonego na uchwycie.

Dotknij ikony kalibracji gimbala na ekranie dotykowym stabilizatora, a następnie włącz tryb SuperSmooth.

  • Dotknij Start Calibration, aby przeprowadzić kalibrację w celu uzyskania lepszej stabilizacji.
  • Przed uruchomieniem trybu SuperSmooth upewnij się, że podpora mocowania obiektywu została poprawnie zainstalowana.

Tryb SuperSmooth został stworzony z myślą o scenach szybkiego ruchu. Zwiększa moment obrotowy DJI RS 3, aby jeszcze bardziej poprawić stabilizację i zapewnić płynny materiał w dynamicznych scenariuszach.

 

Możesz kontrolować gimbala i komponować ujęcia za pomocą joysticka umieszczonego na uchwycie.