Szukaj
Close this search box.

DJI Avata Pro-View Combo

Baw się w chmurach

Marzysz o lataniu? Z DJI Avata będziesz o krok bliżej do spełnienia tego marzenia! Po połączeniu drona z goglami i nowym kontrolerem ruchu DJI RC Motion 2 możesz poczuć się niemal tak, jakbyś rzeczywiście uniósł się w powietrze. [1] Ciesz się immersyjnym doświadczeniem lotu i swobodnie eksploruj przestworza. Przygotuj się na kolejną podniebną wyprawę!

Trio idealne - DJI Avata, DJI Goggles 2 i DJI RC Motion 2

Ciesz się wymarzoną immersją. Lekki i kompaktowy DJI Avata bez problemu radzi sobie również w wąskich przestrzeniach. Solidna, wytrzymała konstrukcja i wbudowana osłona śmigieł sprawiają, że nawet jeśli z czymś się zderzy, po prostu się odbije i ruszy dalej. Co więcej, nowy DJI RC Motion 2 umożliwia intuicyjne sterowanie dronem za pomocą ruchów dłoni – bez problemu skorzystają z niego nawet początkujący użytkownicy. To jednak nie koniec! Gogle DJI Goggles 2 są niewielkie, lekkie i niesamowicie wygodne. Zostały też wyposażone w ekrany micro OLED. [1] Latanie nigdy nie było bardziej immersyjne!

DJI Goggles 2 - wszystko, czego potrzebujesz

Z DJI Goggles 2 zawsze możesz być gotowy do immersyjnego lotu. Lekka konstrukcja i składane anteny sprawiają, że ich przechowywanie i transport nie sprawią Ci żadnego problemu. Co więcej, ergonomiczna konstrukcja gwarantuje niezrównany komfort użytkowania. [2] Czas pracy gogli sięga 2 godzin, co w połączeniu z szybkim ładowaniem sprawia, że możesz wybrać się w podróż w przestworzach, kiedy tylko chcesz. DJI Goggles 2 mają też dwa ekrany HD micro OLED, które wyróżniają się częstotliwością odświeżania do 100 Hz i gwarantują niesamowitą przejrzystość. [3] Możliwa jest również regulacja dioptrii w zakresie od +2.0 D do -8.0 D. [4] [5]

Nowa era obrazowania FPV

Z DJI Avata wykonasz nie tylko spektakularne manewry, ale też zapierające dech w piersiach ujęcia. 1/1,7-calowa matryca CMOS umożliwia nagrywanie ultraszerokokątnych filmów 4K/60FPS [8] z przysłoną f/2.8. Ciesz się wysoką wydajnością obrazowania i twórz widowiskowe materiały! DJI Avata oferuje też pole widzenia 155°. [9] Dzięki temu zyskujesz jeszcze większą immersję – tak poszerzona perspektywa jest bliższa temu, co widzimy swoimi oczami. Za niezawodną stabilizację filmów i redukcję wstrząsów odpowiadają flagowe technologie RockSteady 2.0 i HorizonSteady. Koniec z poruszonymi ujęciami! [10] Możesz też nagrywać w trybie D-Cinelike, aby uzyskać ciekawszą kolorystykę.

Niestraszne mu żadne wyzwanie

DJI Avata może Ci towarzyszyć podczas niemal każdej przygody. Lekki, przenośny i kompaktowy – zabierz go ze sobą na kolejną wyprawę i odkrywaj ciekawe zakątki z unikalnej perspektywy! Twój nowy dron sprosta każdemu wyzwaniu, jakie przed nim postawisz. Wyróżnia się wyjątkowo solidną konstrukcją i wytrzymałą ramą, co znacznie zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia. Możesz więc bez obaw wykonywać nawet najbardziej śmiałe manewry! Co więcej, kanałowy, aerodynamiczny design pozwolił zoptymalizować wydajność drona, dzięki czemu jego czas lotu sięga aż 18 minut. [11] To wystarczająco dużo, aby zrobić sobie wycieczkę po okolicy i obejrzeć ją z góry!

Niebo stoi przed Tobą otworem

Ruszaj na podbój przestworzy i przygotuj mnóstwo spektakularnych filmów. DJI Avata daje Ci prawdziwą wolność lotu – ciesz się większą elastycznością i zyskaj nowe, nieosiągalne wcześniej możliwości nagrywania! Docieraj w miejsca niedostępne dla innych i twórz ujęcia, jakich jeszcze nie było. Śmiało przedzieraj się między gałęziami, przeleć pod mostem i pomknij przez korytarz. Teraz możesz nagrywać w miejscach, które wcześniej pozostawały poza zasięgiem. Twój DJI Avata upadł i leży do góry nogami? Nie rezygnuj z lotu! Po prostu aktywuj tryb Turtle i patrz, jak dron wraca do akcji.

W trosce o bezpieczeństwo

Poczuj dreszcz emocji towarzyszący immersyjnym lotom, nie rezygnując przy tym z bezpieczeństwa. DJI Avata ma nie tylko wbudowaną osłonę śmigieł, ale też dolny system wizyjny i czujnik na podczerwień ToF. Dzięki temu może wykrywać przeszkody od dołu i latać na małych wysokościach, a nawet wewnątrz budynków. [12] [13] Teraz już nic Cię nie ogranicza! DJI Avata obsługuje też RTH. Nie musisz więc się martwić, gdy akumulator będzie bliski rozładowania lub wystąpią problemy z sygnałem – teraz masz dodatkową ochronę.

Transmisja DJI O3+

Co sprawia, że DJI Avata gwarantuje tak doskonałą stabilność i responsywność podczas lotu? Flagowa technologia transmisji DJI O3+ i wielokierunkowe anteny 2T2R! Zapewnij sobie płynny, wyraźny podgląd na żywo i nie obawiaj się zakłóceń. Ciesz się niskim opóźnieniem około 30 ms i przesyłaj wideo 1080p/100FPS z bitratem nawet 50 Mbps na odległość do 2 km. [14] [15] [16] Z DJI Avata pokonasz ograniczenia!

*Podczas korzystania z gogli DJI Goggles 2 na otwartej przestrzeni bez zakłóceń.

DJI RC Motion 2

Ciesz się wygodniejszym i bardziej responsywnym doświadczeniem kontroli. Kontroler DJI RC Motion 2 obsługuje zaawansowaną technologię wykrywania ruchu, dzięki czemu pozwala na przykład zmienić kierunek lotu delikatnym obrotem nadgarstka. Dostępny jest również specjalnie zaprojektowany joystick. Wszystko to sprawia, że możesz swobodnie eksplorować przestworza i wykonywać nawet najbardziej złożone manewry!

Mnóstwo funkcji – intuicyjna obsługa

DJI RC Motion 2 został stworzony z myślą o Twojej wygodzie – nawet podczas długotrwałego użytkowania. Zoptymalizowano go pod kątem obsługi jedną ręką – zapewnia prosty dostęp do spustu, przycisku zmiany trybów, przycisku blokady i wielu innych funkcji. Wystarczy wycelować i lecieć! Start, lądowanie, przyspieszanie, skręcanie, cofanie i nie tylko – ciesz się swobodnym lotem i odkrywaj swoją okolicę z niecodziennej perspektywy.

Wszystko masz pod ręką

Chcesz szybko dostosować wybrane ustawienia kamery? Już nie musisz sięgać do gogli – pokrętło FN kontrolera umożliwia wygodną regulację ISO, migawki i innych parametrów. DJI RC Motion 2 wyróżnia się także ulepszonym joystickiem, który pozwala na płynniejszą kontrolę wysokości i kierunku drona. Zapewnia też większą dokładność podczas startu i lądowania. Za jego pomocą bez trudu wykonasz również bardziej złożone manewry, na przykład szybkie zwroty w prawo i w lewo. Ponadto kontroler został wyposażony w specjalny spust, który oferuje nową funkcję cofania. Dzięki temu bez problemu polecisz do tyłu nawet w wąskich przestrzeniach! Wleciałeś do jakiegoś ciasnego miejsca? Po prostu wycofaj się tą samą drogą – koniec z uciążliwym zawracaniem!

Zyskaj jeszcze większą precyzję

Chcesz wykonywać bardziej zaawansowane manewry i tworzyć jeszcze ciekawsze ujęcia? Teraz to możliwe! Wypróbuj dostępny w sprzedaży oddzielnie DJI FPV Remote Controller 2 i lataj w trybie Manual, aby cieszyć się większą elastycznością. [17] Możesz też w prosty sposób szlifować swoje umiejętności pilotażu. Ćwicz latanie wewnątrz i na zewnątrz, uzyskuj coraz lepsze rezultaty i osiągnij mistrzowski poziom. Wszystko to staje się możliwe z dedykowaną aplikacją DJI Virtual Flight, która zawiera mnóstwo zróżnicowanych scenariuszy. Możesz zainstalować ją nie tylko na smartfonie, ale też na komputerze! [18]

Przypisy

*Przed lotem należy sprawdzić lokalne przepisy prawne i ściśle ich przestrzegać.

**Podczas lotów wewnątrz budynków działanie niektórych funkcji może być ograniczone z powodu zbyt słabego oświetlenia, braku sygnału GPS lub braku miejsca.

***Przetestowano w kontrolowanym środowisku przy użyciu modelu produkcyjnego DJI Avata. Rzeczywiste doświadczenia mogą się różnić w zależności od środowiska lotu, sposobu użycia i wersji oprogramowania.

****Wszystkie zdjęcia i filmy znajdujące się na tej stronie zostały wykonane ze ścisłą zgodnością z lokalnymi przepisami prawnymi.

*****Zawsze należy upewnić się, że latasz bezpiecznie i zgodnie z lokalnymi przepisami.

1. DJI Avata jest kompatybilny z DJI Goggles 2, DJI FPV Remote Controller 2 i DJI FPV Goggles V2.

2. Wrażenia z noszenia i podglądu mogą się różnić w zależności od użytkownika.

3. Częstotliwość odświeżania ekranu zmienia się wraz z liczbą klatek na sekundę transmisji wideo. Może przełączać się między 100 Hz a 60 Hz, aby dostosowywać się do aktualnej liczby klatek na sekundę transmisji.

4. DJI Goggles 2 nie obsługują korekcji astygmatyzmu. Jeśli masz szczególne potrzeby lub wątpliwości związane ze wzrokiem, przed użyciem skonsultuj się ze swoim lekarzem.

5. Doświadczenie podglądu może się różnić.

6. Filmy 4K/60FPS nie obsługują formatu obrazu 4:3. W takim wypadku dostępny jest tylko format 16:9.

7. Pole widzenia (FOV) 155° jest dostępne tylko wtedy, gdy format obrazu to 4:3, a specyfikacja zapisu wideo to 2.7K @ 50/60FPS lub 1080p @ 50/60FPS, a także przy formacie obrazu 16:9 i specyfikacji zapisu wideo 4K @ 50/60FPS, 2.7K @ 50/60FPS lub 1080p @ 50/60FPS.

8. Funkcja HorizonSteady jest dostępna tylko w trybie Normal FOV z formatem obrazu 16:9 i specyfikacją nagrywania wideo 4K @ 50/60FPS, 2.7K @ 50/60FPS lub 1080p @ 50/60FPS. Funkcja RockSteady nie jest dostępna, gdy specyfikacja nagrywania wideo to 2.7K @ 100/120FPS lub 1080p @ 100/120FPS.

9. Przetestowano podczas zawisu w środowisku bez wiatru i zakłóceń.

10. DJI Avata obsługuje dolne wykrywanie przeszkód tylko w połączeniu z DJI FPV Remote Controller 2 lub DJI Motion Controller w trybie N lub S.

11. Dron musi utrzymywać odległość przynajmniej 0,25 m od ziemi.

12. Przetestowano w otwartym środowisku zewnętrznym bez zakłóceń. Opóźnienie transmisji wideo różni się w zależności od używanych gogli. Gogle DJI FPV Goggles V2 osiągają transmisję wideo do 810p. Podczas korzystania z gogli DJI FPV Goggles V2 z transmisją 810p/120FPS najniższe opóźnienie nie przekracza 28 ms.

13. Zgodnie ze standardem CE. W wypadku standardu FCC zasięg wynosi do 10 km, a w wypadku SRRC do 6 km. Przetestowano w otwartym środowisku zewnętrznym bez zakłóceń.

14. Przetestowano w otwartym środowisku zewnętrznym bez zakłóceń. Bitrate transmisji wideo może się różnić w zależności od środowiska.

15. Kompatybilność z DJI FPV Remote Controller 2 i DJI Motion Controller, które są dostępne w sprzedaży oddzielnie.

16. Aplikacja na PC jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows. Aplikacja na telefon jest kompatybilna z systemami operacyjnymi iOS 12.0 i nowszymi, a także Android 9.0 i nowszymi.

Gdzie kupić?

Sprawdź, autoryzowanych sprzedawców DJI w Polsce

Specyfikacja produktu

Dron

Masa startowa

Około 410 g

Wymiary

180×180×80 mm

Przekątna

120 mm

Maks. prędkość wznoszenia

6 m/s (Tryb Normal, Tryb Sport)

Maks. prędkość opadania

6 m/s (Tryb Normal, Tryb Sport)

Maks. prędkość

8 m/s (tryb Normal) 14 m/s (tryb Sport) 27 m/s (tryb Manual)

Maks. czas lotu

Około 20 minut (podczas lotu z prędkością 40 km/h w warunkach bezwietrznych)

Maks. wysokość bezwzględna

5000 m

Maks. czas zawisu

Około 18 minut

Maks. dystans lotu

11.6 km

Maks. odporność na wiatr

10.7 m/s (Level 5)

Temperatura pracy

-10° do 40° C

Moc transmisji (EIRP)

FCC: < 33 dBm CE: < 14 dBm SRRC: < 30 dBm

Anteny

Dual Antennas, 2T2R

GNSS

GPS + Galileo + BeiDou

Zakres dokładności zawisu

Pionowo: ±0,1 m (z Vision Positioning) ±0,5 m (z GNSS Positioning)
Poziomo: ±0,3 m (z Vision Positioning) ±1,5 m (z GNSS Positioning)

Karty SD

SanDisk Extreme U3 V30 A1 32GB microSDXC
SanDisk Extreme Pro U3 V30 A1 32GB microSDXC
Kingston Canvas Go!Plus U3 V30 A2 64GB microSDXC
Kingston Canvas React Plus U3 V90 A1 64GB microSDXC
Kingston Canvas React Plus U3 V90 A1 128GB microSDXC
Kingston Canvas React Plus U3 V90 A1 256GB microSDXC
Samsung PRO Plus V30 U3 V30 A2 256GB

Pamięć wewnętrzna

20 GB

Kamera

Matryca

1/1,7 cala CMOS
Efektywne Piksele: 48 MP

FOV

155°

ISO

100-12800

Prędkość elektronicznej migawki

100-6400 (Automatycznie)
100-25600 (Ręcznie)

Tryby fotografii

Pojedyncze zdjecia

Maks. rozdzielczość zdjęcia

4000×3000

Format zdjęcia

JPEG

Rozdzielczość wideo

Z DJI Goggles 2: 4K@50/60fps 2.7K@50/60/100fps 1080p@50/60/100fps
Z DJI FPV Goggles V2: 4K@50/60fps 2.7K@50/60/100/120fps 1080p@50/60/100/120fps

Format wideo

MP4

Maks. prędkość zapisu

150 Mbps

Profil kolorystyczny

Standardowy

RockSteady EIS

Dostępny

Korekcja zniekształceń

Obsługa RockSteady i HorizonSteady Może być wyłączony

Wspierany system plików

exFAT (zalecany), FAT32

Gimbal

Mechaniczny zakres kontroli

Pochylenie: -95° do 75°

Zakres kontroli

Pochylenie: -80° do +65°

Stabilizacja

Jednoosiowy (pochylenie)

Maks. prędkość kontroli

60°/s

Zakres wibracji kątowych

±0.01°

Elektroniczna oś Roll

Korekcja ekranu w czasie rzeczywistym jest niedostępna podczas nagrywania - można ją zastosować do materiału nagranego na dronie.

System czujników

System wizyjny

Efektywna wysokość pomiaru ToF : 10 m
Precyzyjny zakres zawisu: 0.5-10 m
Zasięg czujnika wizyjnego: 0.5-20 m

Środowisko pracy

Rozpraszające powierzchnie odbijające o wyraźnym wzorze > 20% (takie jak ściany, drzewa lub ludzie) Odpowiednie oświetlenie (luksy > 15, normalne warunki oświetlenia wewnętrznego)

Transmisja wideo

Częstotliwość komunikacji

2,400-2,4835 GHz (tylko RX)
5,725-5,850 GHz (RX i TX)

Pasmo komunikacyjne

Maks. 40 MHz

Jakość i opóźnienie podglądu na żywo

Z DJI FPV Goggles V2:
810p/120fps Jakość transmisji wideo: Opóźnienie transmisji wideo jest mniejsze niż 28 ms.
810p/60fps Video Transmission Quality: Opóźnienie transmisji wideo jest mniejsze niż 40 ms.

Z DJI Goggles 2:
1080p/100fps Video Transmission Quality: Opóźnienie transmisji wideo jest mniejsze niż 30 ms.
1080p/60fps Video Transmission Quality: Opóźnienie transmisji wideo jest mniejsze niż 40 ms.

Maksymalna szybkość transmisji wideo

50 Mbps

Maks. zasięg transmisji wideo

10 km (FCC), 2 km (CE), 6 km (SRRC)

Transmisja dźwięku

N/A

Inteligentny akumulator

Pojemność akumulatora

2420 mAh

Napięcie

14.76 V

Maks. napięcia ładowania

17 V

Typ akumulatora

Li-ion

Energia

Szybkość rozładowania

Standardowy: 7C

Waga

Około 162 g

Zakres temperatury ładowania

5° do 40° C

DJI Goggles 2

Waga​

Około 290 g (z opaską na głowę)

Wymiary

Ze złożonymi antenami: 167,40×103,90×81,31 mm
Z rozłożonymi antenami: 196.69×103.90×104.61 mm

Rozmiar ekranu

0.49"

Częstotliwość odświeżania ekranu

do 100 Hz

Zakres częstotliwości

2.400-2.4835 GHz;
5.725-5.850 GHz

Moc transmisji (EIRP)

2.4 GHz:
≤30 dBm (FCC),
≤20 dBm (CE/SRRC/MIC)

5.8 GHz:
≤30 dBm (FCC),
≤23 dBm (SRRC),
≤14 dBm (CE)

Częstotliwość komunikacji

2.400-2.4835 GHz

Maksymalna szybkość transmisji wideo

50 Mbps

Bezprzewodowa transmisja Wi-Fi

Obsługa protokołu DLNA

Zasięg transmisji

do 6 km (CE/SRRC/MIC),
do 10 km (FCC)

Format zapisu wideo

MOV

Format odtwarzania wideo

MP4 i MOV (formaty kodowania wideo: H.264 i H.265; format audio: ACC, PCM)

Temperatura pracy

0° do 40° C

Wejście zasilania

Rekomendowane:
Akumulator DJI FPV Goggles

Pozostałe akumulatory:
11.1-25.2V

Wymiary (dł.×szer.×wys.)

73,04×40,96×26 mm

Czas pracy

Około 2 godziny

Maks. moc ładowania

12,6 W (5 V/2 A, 9 V/1,4 A)

DJI RC Motion 2

Model

RM220

Waga

Ok. 170 g

Częstotliwość robocza

2,4000-2,4835 GHz
5,725-5,850 GHz
Pasmo 5,8 GHz jest obecnie zakazane w niektórych państwach i regionach. Szczegółowe informacje znaleźć można w lokalnych przepisach.

Moc transmistera (EIRP)

2,400-2,4835 GHz: < 30 dBm (FCC), < 20 dBm (CE / SRRC / MIC);
5,725-5,850 GHz: < 30 dBm (FCC), < 23 dBm (SRRC), < 14 dBm (CE);

Maks. zasięg transmisji (bez przeszkód, bez zakłóceń)

10 km (FCC)
6 km (CE / SRRC / MIC)
W przypadku korzystania z różnych dronów kontroler automatycznie wybierze odpowiednie oprogramowanie, aby dopasować specyfikację transmisji wideo do konkretnego urządzenia.
Zmierzono w otwartym środowisku zewnętrznym bez zakłóceń.
Rzeczywiste dane mogą się różnić w zależności od środowiska pracy.

Temperatura pracy

Od -10°C do 40°C (od 14°F do 104°F)

Czas pracy

Ok. 5 h
Zmierzono przy temperaturze otoczenia 25°C (77°F),
po połączeniu z dronem DJI Avata i w stanie stacjonarnym.

Wsparcie

Aplikacje

DJI Fly

Kompatybilne z DJI Mini 3, DJI Mavic 3 Classic, DJI Avata, DJI Mini 3 Pro, DJI Mavic 3, DJI Mini SE, DJI Air 2S, DJI FPV, DJI Mini 2, Mavic Air 2

iOS Wersja V 1.9.1

Wymaga iOS 11.0 lub nowszego.

Android Wersja V 1.9.1

Wymaga Android 6.0 lub nowszego.

DJI Virtual Flight

Kompatybilne z DJI FPV, DJI Avata

iOS Wersja V 1.1.0

Wymaga iOS 11.0 lub nowszego.

Android Wersja V 1.9.1

Wymaga Android 6.0 lub nowszego.

Oprogramowanie

DJI Assistant 2 (DJI FPV series)

Kompatybilne z DJI FPV

Mac

Wersja V2.1.15

Windows

Wersja V2.1.15

Instrukcje

Instrukcja DJI Avata (Polski) v1.0

Pytania i odpowiedzi

1. Uruchom drona, gogle i aparaturę sterującą. Aby włączyć lub wyłączyć każde z urządzeń, naciśnij przycisk zasilania, a następnie naciśnij go ponownie i przytrzymaj.
2. Naciśnij przycisk łączenia na goglach. Gogle zaczną wydawać ciągły sygnał dźwiękowy.
3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania drona, aż usłyszysz jeden sygnał dźwiękowy, a diody LED poziomu naładowania akumulatora zaczną sekwencyjnie migać.
4. Po pomyślnym połączeniu diody LED drona zaczną świecić światłem stałym i wyświetlą poziom naładowania akumulatora, a gogle przestaną wydawać sygnał dźwiękowy i wyświetlą podgląd na żywo z kamery drona.
5. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania drona, aż usłyszysz jeden sygnał dźwiękowy, a diody LED poziomu naładowania akumulatora zaczną sekwencyjnie migać.
6. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania aparatury sterującej, aż usłyszysz ciągły sygnał dźwiękowy, a diody LED poziomu naładowania akumulatora zaczną sekwencyjnie migać.
7. Po pomyślnym połączeniu aparatura sterująca przestanie wydawać sygnał dźwiękowy, a diody LED obu urządzeń zaczną świecić światłem stałym i wyświetlą poziom naładowania akumulatora.
*Więcej szczegółów znajdziesz w instrukcji obsługi lub tutorialu wideo.

Przed pierwszym użyciem DJI Avata należy go aktywować za pomocą aplikacji DJI Fly lub DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series). Po włączeniu drona, gogli i aparatury sterującej upewnij się, że wszystkie urządzenia są połączone. Połącz gogle ze swoim smartfonem przez port USB-C, włącz aplikację DJI Fly i postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie, aby aktywować urządzenie. Do aktywacji niezbędne jest połączenie z Internetem.
*Więcej szczegółów znajdziesz w instrukcji obsługi lub tutorialu wideo.

Sposób 1: aplikacja DJI Fly
Włącz drona, gogle i aparaturę sterującą.
Upewnij się, że wszystkie urządzenia są połączone. Połącz gogle ze smartfonem przez port USB-C, włącz aplikację DJI Fly i postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie, aby przeprowadzić aktualizację. Wymagane jest do tego połączenie z Internetem.

Sposób 2: DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series)
Włącz urządzenie i podłącz je do komputera za pomocą kabla USB-C.
Włącz DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series) i zaloguj się na swoje konto DJI.
Wybierz urządzenie i kliknij „Firmware Update” po lewej stronie ekranu.
Wybierz i potwierdź wersję oprogramowania.
Oprogramowanie sprzętowe zostanie pobrane i zaktualizowane automatycznie.
Po zakończeniu aktualizacji urządzenie automatycznie uruchomi się ponownie.
*Więcej szczegółów znajdziesz w instrukcji obsługi lub tutorialu wideo.

DJI Goggles 2 i DJI FPV Goggles V2.

DJI Motion Controller i DJI FPV Remote Controller 2.

FOV: 155°
Ekwiwalent formatu: 12,6 mm
Ogniskowa: 2,34 mm
Przysłona: f/2.8
Tryb Focus: FF
Zakres ostrości: 0,6 m – ∞

Nie. Możesz podłączyć DJI Avata do komputera za pomocą kabla USB-C, aby odczytać kartę SD lub uruchomić DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series) w celu aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Tak, obsługuje Smart RTH, Low Battery RTH i Failsafe RTH.

Możesz kupić i samodzielnie wymienić górną ramę, osłonę śmigieł i śmigła. Więcej szczegółów znajdziesz w poradnikach.

Gdy używasz DJI Avata w samotności:
1. Nie lataj w miejscach o wysokim natężeniu zakłóceń elektromagnetycznych lub przy antenach Wi-Fi;
2. Nie odlatuj swoim dronem za daleko i nie lataj zbyt nisko;
3. Upewnij się, że latasz na bezpiecznym i niezabronionym obszarze. Przed wylotem zapoznaj się z obowiązującym prawem i przepisami;
4. Zawsze przestrzegaj prawa i przepisów obowiązujących na terenie danego kraju;
5. Przed wylotem zaleca się wykonanie wszelkich aktualizacji, aby być na bieżąco z najnowszymi strefami powietrznymi.

Przy wielu DJI Avata latających w tym samym czasie na tym samym obszarze, mogą wystąpić zakłócenia sygnału. W celu uniknięcia komplikacji zastosuj się do poniższych instrukcji:
1. Utrzymuj bezpieczny dystans minimum 3 metrów miedzy dronami. Włączaj drony i wybieraj kanały dla każdego drona pojedynczo. Unikaj korzystania z tych samych kanałów częstotliwości przez kilku pilotów. Jeśli przekaz wideo będzie zamazany, zrestartuj urządzenie;
2. Jeśli Twój kanał częstotliwości jest zbliżony do kanału innego pilota, upewnij się, że Twój dron znajduje się w bezpiecznej odległości od ich gogli;
3. Utrzymuj bezpieczną odległość między goglami użytkowników;
4. Jeśli obraz transmisji wideo z Twojego drona jest rozmazany przez zakłócenia spowodowane innymi dronami, wyląuj i zrestartuj urządzenie.

Używając DJI Avata w innych krajach lub regionach, zawsze należy sprawdzić lokalne przepisy prawne dotyczące częstotliwości radiowej i ściśle ich przestrzegać. Połącz drona z aplikacją DJI Fly, a oprogramowanie automatycznie dostosuje ustawienia systemowe drona do wymagań lokalnych przepisów prawnych.1. Utrzymuj bezpieczny dystans minimum 3 metrów miedzy dronami. Włączaj drony i wybieraj kanały dla każdego drona pojedynczo. Unikaj korzystania z tych samych kanałów częstotliwości przez kilku pilotów. Jeśli przekaz wideo będzie zamazany, zrestartuj urządzenie;
2. Jeśli Twój kanał częstotliwości jest zbliżony do kanału innego pilota, upewnij się, że Twój dron znajduje się w bezpiecznej odległości od ich gogli;
3. Utrzymuj bezpieczną odległość między goglami użytkowników;
4. Jeśli obraz transmisji wideo z Twojego drona jest rozmazany przez zakłócenia spowodowane innymi dronami, wyląuj i zrestartuj urządzenie.

1. Zawsze przestrzegaj prawa i przepisów danego kraju;
2. W trakcie lotu zawsze zwracaj uwagę na wszelkie powiadomienia i alarmy na wyświetlaczu;
3. Korzystając z gogli, unikaj narażania ekranu na działanie bezpośrednich promieni słonecznych, ponieważ może ulec uszkodzeniu.2. W trakcie lotu zawsze zwracaj uwagę na wszelkie powiadomienia i alarmy na wyświetlaczu;
3. Korzystając z gogli, unikaj narażania ekranu na działanie bezpośrednich promieni słonecznych, ponieważ może ulec uszkodzeniu.

Korzystając z gogli, należy utrzymywać soczewki z dala od bezpośredniego światła słonecznego, any uniknąć nieodwracalnych uszkodzeń.

Połącz drona z goglami, a następnie z aparaturą sterującą. Zapoznaj się z samouczkiem łączenia DJI FPV, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, lub instrukcji.

DJI Goggles 2 mają bardziej rozbudowane funkcje. Obsługują tryb Head Tracking, który umożliwia swobodne doświadczanie bardziej immersyjnych lotów z perspektywy pierwszej osoby. Wykorzystują też najnowszą flagową technologię O3+ Video Transmission, która pozwala osiągnąć transmisję wideo w wysokiej rozdzielczości i o niskim opóźnieniu.
DJI Goggles 2 wyróżniają się ulepszonym wyświetlaczem i obsługują regulację dioptrii. Są mniejsze, lżejsze i wygodniejsze, a ich obsługa jest bardziej intuicyjna.

DJI Goggles 2 mają bardziej rozbudowane funkcje. Obsługują tryb Head Tracking, który umożliwia swobodne doświadczanie bardziej immersyjnych lotów z perspektywy pierwszej osoby. Wykorzystują też najnowszą flagową technologię O3+ Video Transmission, która pozwala osiągnąć transmisję wideo w wysokiej rozdzielczości i o niskim opóźnieniu.
DJI Goggles 2 wyróżniają się ulepszonym wyświetlaczem i obsługują regulację dioptrii. Są mniejsze, lżejsze i wygodniejsze, a ich obsługa jest bardziej intuicyjna.

DJI Motion Controller i DJI FPV Remote Controller 2.DJI Goggles 2 wyróżniają się ulepszonym wyświetlaczem i obsługują regulację dioptrii. Są mniejsze, lżejsze i wygodniejsze, a ich obsługa jest bardziej intuicyjna.

Tak, obsługuje GPS, Galileo i BeiDou.

Dron może wykonać automatyczny zawis podczas lotu w trybie N lub S, wykorzystując do tego system VIO + ToF + GNSS.

Tak, ma wbudowaną pamięć 20 GB.

Maksymalny czas lotu drona wynosi około 18 minut.* *Przetestowano podczas zawisu w środowisku bez wiatru i zakłóceń

DJI Avata nie obsługuje przedniego wykrywania ani unikania przeszkód. Obsługuje tylko dolne wykrywanie przeszkód, gdy pracuje w Trybie N lub S i gdy używasz go w połączeniu z kontrolerem DJI Motion Controller lub DJI FPV Remote Controller 2.

Tak, obsługuje tryb Normal, tryb Wide i tryb Ultra Wide.

Opóźnienie między przechwyceniem obrazu przez kamerę, a wyświetleniem go na ekranie gogli jest mniejsze niż 28 ms w trybie Smooth i 40 ms w trybie HD.

Tak, obsługuje RockSteady i HorizonSteady. Istnieje też możliwość ich wyłączenia.

Tak, obsługuje regulację ISO, migawki, EV i WB.

Aby skorzystać z trybu M, niezbędna jest aparatura DJI FPV Remote Controller 2.
W widoku gogli przejdź do „Settings”, „Control” i „Remote Controller”, a następnie włącz tryb M
Gdy dron pracuje w trybie M, nie może wykonać automatycznego zawisu.
Przed lotem w trybie M skorzystaj z aplikacji DJI Virtual Flight, aby przećwiczyć sterowanie. Dostosuj też tylną śrubę w taki sposób, aby przepustnica nie centrowała się ponownie automatycznie – w ten sposób zapewnisz sobie dokładniejszą kontrolę i lepsze doświadczenie.

Tak. W widoku gogli przejdź do „Settings”, „Safety” i „Find My Drone”, a następnie włącz tę funkcję. Funkcja Find My Drone pomaga znaleźć lokalizację drona na ziemi, korzystając z wideo zapisanego w pamięci podręcznej gogli. Jeśli akumulator drona jeszcze nie jest rozładowany, włącz ESC Beeping – sygnały dźwiękowe ułatwią Ci znalezienie urządzenia.

DJI Goggles 2 są kompatybilne z DJI Avata.

Przy jakości transmisji wideo 1080p/100FPS najniższe opóźnienie wynosi 30 ms.
Przy jakości transmisji wideo 1080p/60FPS najniższe opóźnienie wynosi 40 ms.

Rozdzielczość: 1920×1080
Jasność maksymalna: 700 nitów (możliwość regulacji jasności co 100 nitów od 100 do 700 nitów)
Rodzaj ekranu: micro OLED (OLED na bazie silikonu)

DJI Goggles 2 obsługują regulację dioptrii od -8.0 D do +2.0 D, można więc nosić je bez okularów.
DJI Goggles 2 mają też dodatkowe oprawki do okularów. Jeśli potrzebujesz korekcji astygmatyzmu lub dostępne ustawienia dioptrii Ci nie odpowiadają, możesz dokupić dodatkowe soczewki i zamontować je na goglach za pomocą oprawek do okularów. Gogle są proste w użyciu dla szerokiego zakresu widzenia.

Po dostosowaniu dioptrii popchnij pokrętło regulacji w górę aż do końca, a następnie przekręć, aby je docisnąć i zablokować dioptrię. Dzięki temu unikniesz przypadkowej zmiany ustawień podczas użytkowania gogli lub ich przechowywania. Aby odblokować pokrętło, wykonaj powyższe czynności, ale na odwrót.

Po dostosowaniu dioptrii popchnij pokrętło regulacji w górę aż do końca, a następnie przekręć, aby je docisnąć i zablokować dioptrię. Dzięki temu unikniesz przypadkowej zmiany ustawień podczas użytkowania gogli lub ich przechowywania. Aby odblokować pokrętło, wykonaj powyższe czynności, ale na odwrót.

DJI Goggles 2 mogą nagrywać swój ekran podczas lotu (razem z OSD i innymi informacjami).

DJI Goggles 2 mają swój własny system odbioru stworzony z myślą o transmisji wideo.

Aktualnie DJI Goggles 2 nie obsługują transmisji dźwięku w czasie rzeczywistym, ponieważ dron nie ma wbudowanego mikrofonu.

Port audio może zostać użyty do odtwarzania źródeł dźwięku filmów zapisanych na karcie SD lub filmów do wyświetlania na ekranie przez Wi-Fi. Możesz też użyć go do podłączenia słuchawek za pomocą złącza 3,5 mm.

DJI Goggles 2 są kompatybilne z aplikacją DJI Virtual Flight.

DJI Goggles 2 obsługują odtwarzanie wideo z kart SD oraz przesyłanie ich na ekran przez Wi-Fi.
Obsługiwane formaty wideo w wypadku kart SD: MP4 i MOV (formaty kodowania wideo: H.264 i H.265, formaty audio: ACC i PCM).

DJI Goggles 2 nie są kompatybilne z dronami innych producentów.

Obsługiwane języki: chiński uproszczony, rosyjski, chiński tradycyjny, niemiecki, hiszpański, japoński, koreański, francuski, włoski i portugalski. Sposoby przełączania:
1. Przy pierwszym uruchomieniu DJI Goggles 2 możesz wybrać język podczas samouczka.
2. Otwórz menu ekranowe i przejdź do „Settings”, „About”, „Languages”, a następnie wybierz język.

Rozdzielczość wynosi 1920×1080, a liczba klatek na sekundę to 50 FPS

Aktualnie DJI Goggles 2 nie obsługują transmisji dźwięku w czasie rzeczywistym, ponieważ dron nie ma wbudowanego mikrofonu.

Używając gogli, należy utrzymywać soczewki z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby uniknąć nieodwracalnego uszkodzenia.

Rozmiar jest stały, można jednak wyjąć wkładkę i ją wymienić.

W takiej sytuacji zdejmij gogle i odpocznij. Jeśli czujesz silny dyskomfort, skontaktuj się z lekarzem.

Tak, możesz podłączyć kontroler do komputera za pomocą kabla USB-C i uruchomić DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series), aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe.

DJI Motion Controller jest kompatybilny z dronami DJI Avata i DJI FPV.

Nie, sterowanie za pomocą kontrolera DJI Motion Controller nie wymaga przełączania trybów.

Spróbuj wykonać następujące kroki:
1. Odłącz kabel łączący Twojego smartfona i gogle. Włącz drona i gogle, sprawdź, czy widzisz podgląd z kamery w goglach, a następnie uruchom silniki za pomocą aparatury sterującej, aby upewnić się, że dron działa prawidłowo.
2. Jeżeli podczas wykonywania kroku pierwszego nie wystąpił żaden problem, upewnij się, czy oprogramowanie sprzętowe aparatury sterującej, gogli i drona zostało zaktualizowane do najnowszej wersji.
3. Jeżeli krok drugi nie wykazał żadnych problemów, wyłącz drona, a następnie ponownie połącz smartfona z goglami i włącz aplikację DJI Virtual Flight. 4. Jeżeli podczas wykonywania kroku trzeciego nie wystąpił żaden problem, spróbuj zmienić kabel łączący gogle ze smartfonem. Możesz też spróbować rozłączyć smartfona i połączyć go ponownie, a także kilkakrotnie uruchomić ponownie gogle.