Szukaj
Close this search box.

DJI Ronin 4D aktualizacja

Niedawno nadeszła wyczekiwana premiera Ronina 4D, innowacyjnej kamery DJI dla profesjonalistów, która ma duży potencjał, aby zdefiniować kinematografię na nowo. Zaktualizowano również specyfikację urządzenia oraz jego cenę. Czytaj dalej i sprawdź, co się zmieniło.

Niektóre funkcje i możliwości Ronina 4D zostały zaktualizowane w stosunku do oryginalnej specyfikacji. Nowe oprogramowanie dostępne w momencie premiery, pozwoli zdalnemu monitorowi na podgląd i sterowanie interfejsem głównego monitora w trybie Mirror Control Mode. Ponadto umożliwi przesyłanie czystego strumienia wideo, bez nakładania się informacji, przez porty HDMI i SDI na płytce rozszerzenia

Wysyłka Ronina 4D-6K rozpoczęła się 16 lutego 2022. To wyjątkowe urządzenie łączy w sobie całkowicie nową, pełnoklatkową kamerę z gimbalem Zenmuse X9, aktywną stabilizację 4-osiową oraz system regulacji ostrości LiDAR. Umożliwia też niezrównaną bezprzewodową transmisję i kontrolę. Wszystko to sprawia, że DJI Ronin 4D może znacznie zmienić oblicze kinematografii.

Niektóre funkcje i możliwości Ronina 4D zostały zaktualizowane w stosunku do oryginalnej specyfikacji. Nowe oprogramowanie dostępne w momencie premiery pozwoli zdalnemu monitorowi na podgląd i sterowanie interfejsem głównego monitora w trybie Mirror Control Mode. Kamera będzie też obsługiwać automatyczną kalibrację obiektywów automatycznych innych firm, dzięki czemu użytkownicy mogą bez przeszkód korzystać z funkcji systemu regulacji ostrości LiDAR. Aktualizacja umożliwi również przesyłanie czystego strumienia wideo przez porty HDMI i SDI na płytce rozszerzeń zdalnego monitora – bez nakładania się informacji. 

Po 16 lutego DJI Ronin 4D nie będzie obsługiwał Apple ProRes RAW, natomiast zapis w formacie Apple ProRes 4444 XQ będzie dostępny po aktualizacji, która pojawi się jeszcze w 2022 roku. W związku z tą zmianą w specyfikacji cena katalogowa Ronina 4D-6K Combo zostanie obniżona do 31 499 zł. Użytkownicy, którzy zamówili urządzenie w przedsprzedaży w wyższej cenie, powinni skontaktować się ze swoimi sprzedawcami, aby otrzymać zwrot różnicy. Wszelkie pytania dotyczące tej zmiany prosimy kierować do zespołu wsparcia technicznego DJI: www.dji.com/support.

Premiera Ronina 4D sygnalizuje początek nowej ery w produkcji filmowej. Naprawdę się cieszymy, że możemy oddać tak potężne narzędzie nowej generacji w ręce profesjonalnych twórców na całym świecie. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć magię, którą mogą dzięki niemu stworzyć.

Mogą Cię również zainteresować:

Rozmowy z polotem – Wiktor Woźniak

Wiktor Woźniak to pasjonat fotografii, który prowadzi profil na Instagramie @wiktorftb. Od początku przygody z dronami postawił sobie za cel stworzenia czegoś unikalnego. W 2018r.

Premiera DJI Power 1000

DJI Power 1000 reprezentuje przełom w dziedzinie mobilnego zasilania, łącząc zaawansowaną technologię, imponującą moc oraz niezawodność, której można oczekiwać od lidera branży dronów. Dzięki wyjściu

Premiera DJI Avata 2

Jesteś fanem lotów FPV? DJI wychodzi Ci naprzeciw w swojej najnowszej premierze — DJI Avata 2! Dron ten oferuje ulepszoną matrycę 1/1,3”, czas lotu do