Szukaj
Close this search box.

DJI Pocket 3 vs DJI Pocket 2 – czym zaskoczy nas nowszy model popularnej kamery?

Kamery sportowe to dzisiaj standard. Jeśli nie chcesz stracić okazji do stworzenia ciekawych ujęć i na bieżąco rejestrować ekscytujące momenty, kieszonkowe modele nadają się do tego idealnie. Sprawdź nasze zestawienie DJI Pocket 2 vs DJI Pocket 3 i wybierz kamerę dla siebie!

DJI Pocket — małe kamery o wielkich możliwościach

W dzisiejszych czasach każdy może być twórcą. Obecnie tworzenie wysokiej jakości zdjęć i filmów jest coraz łatwiejsze — technologia nieustannie się rozwija, dzięki czemu dobry sprzęt nie musi zajmować dużo miejsca i składać się z wielu elementów. DJI Osmo to seria, której urządzenia są doskonałym połączeniem kompaktowego rozmiaru z zaawansowanymi funkcjami i niezrównaną stabilizacją obrazu, co sprawiło, że zdobyły one uznanie wielu użytkowników. Najnowszy model, DJI Pocket 3 to odświeżona i wzbogacona wersja poprzednika, DJI Pocket 2. Co oferują obie kamery i czym się różnią?

Obraz 4K 

Ten niewielki sprzęt to gwarancja nagrań w świetnej jakości. Oba modele obsługują 4K/60FPS. W przypadku DJI Pocket 3 producent zapewnia dodatkową rozdzielczość 4K/120FPS, dzięki czemu możemy nadać swoim materiałom więcej dramaturgii, bawiąc się z efektem Slow Motion. Co więcej, nowy model kamery wzbogacono o powiększoną matrycę, dzięki której nasze ujęcia zyskują na jakości również w słabszych warunkach oświetleniowych.

  • DJI Pocket 2 – matryca 1/1,7’’;
  • DJI Pocket 3 – matryca 1’’;

Co to oznacza w praktyce? DJI Pocket 3 to świetny wybór dla tych, którzy szukają wrażeń po zmroku. Kamera rejestruje wysokiej jakości obraz również nocą, co sprzyja nagrywaniu fantastycznych materiałów przez całą dobę! Dodatkowo młodszy model obsługuje tryby kolorów 10-bit D-Log M oraz 10-bit HLG. Jest w stanie zapisać nawet miliard barw, co przekłada się na bardziej realistyczne, bogatsze wizualnie obrazy, a co za tym idzie, zdecydowanie łatwiejszy proces postprodukcji.

AI w kamerach — mistrzowska reżyseria Twoich nagrań

Inteligentne funkcje DJI Pocket 2 zostały ciepło przyjęte przez użytkowników, dlatego w nowszej wersji kamery są one zaktualizowane i udoskonalone. To duże uproszczenie i dobra zabawa, której efektem jest gotowe do publikacji nagranie, bez większego nakładu ze strony użytkownika. O jakich funkcjach mowa?

DJI Pocket 2DJI Pocket 3
ActiveTrackActiveTrack 3.0ActiveTrack 6.0
Glamour EffectsGlamour EffectsGlamour Effects 2.0
ZoomDo 8xDo 4x
InnePanorama, Timelapse, Story Mode, Edytor AI Szybka regulacja ostrości, Product Showcase, SpinShot, Panorama, Motionlapse

Jeśli tworzenie dynamicznych filmów z ruchomym obiektem w roli głównej było łatwe z DJI Pocket 2, to z nowszym modelem będzie to bułka z masłem. Wszystko za sprawą ulepszonej wersji trybu śledzenia Active Track 6.0, który umożliwia utrzymanie wybranego obiektu w samym sercu kadru. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć nagrywanie. W ramach trybu dostępne są również funkcje Face Auto-Detect, Dynamic Framing oraz Basic, dzięki którym dostosujesz śledzenie do swoich potrzeb. To genialne rozwiązanie, które znacząco upraszcza tworzenie filmów z imprez, czy sportowych wyczynów, zapewniając spektakularny efekt. A co w przypadku zdjęć i operowania zbliżeniem? Atutem, który przeważa w DJI Pocket 2, jest jego zdolność do realizowania 8-krotnego zooma przy fotografowaniu, zapewniając znakomitą elastyczność w kadrowaniu nawet odległych obiektów. 

Glamour Effects i Product Showcase 

Bohaterami Twoich filmów są ludzie? Z pewnością przynajmniej raz w Twoim kierunku padło hasło „źle wychodzę na nagraniach”. Dzięki ulepszonej funkcji Glamour Effects już nigdy tego nie usłyszysz. Ta opcja to także gratka dla wszystkich, którzy tworzą content w mediach społecznościowych. Umożliwia tworzenie spersonalizowanych trybów upiększania, polegających między innymi na wygładzeniu i rozjaśnieniu skóry, usunięciu cieni, czy poprawieniu wyglądu ust i oczu. Glamour Effects 2.0 pozwala też wyostrzyć obraz, zapewniając ogólną poprawę jego jakości.

DJI Pocket 3 został wzbogacony o unikalny tryb Product Showcase. Dzięki niemu z łatwością utrzymasz ostrość na wybranym obiekcie, który znajduje się na pierwszym planie. Ustawienie przydatne zwłaszcza podczas transmisji online lub prezentowania produktów. Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub własny kanał w mediach społecznościowych, koniecznie wypróbuj nagrania w tym trybie. 

Montaż filmów — łatwiej być nie może

Nie musisz już spędzać wielu godzin przed komputerem, aby zmontować naprawdę świetny film. Obie wersje kamer oferują wygodne rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzisz czas, energię i pewnie sporo nerwów. DJI Pocket 2 w porównaniu z nowszą wersją oferuje nieco więcej możliwości w zakresie automatyzacji montażu — do Twojej dyspozycji są Story Mode i Edytor AI, dzięki którym z poziomu kamery zaprojektujesz idealne wideo. Ale czy to na pewno minus dla DJI Pocket 3? Niezupełnie. Nowsza kamera jest kompatybilna z aplikacją LightCut, która również ma wiele do zaoferowania. Z pomocą sztucznej inteligencji wybiera najlepsze ujęcia i w mgnieniu oka tworzy gotowe filmy w 4K. Która opcja jest wygodniejsza? Tu wybór stoi po stronie użytkownika. 

Stabilizacja obrazu — bez tego nie ma dobrej kamery sportowej

To, czym wyróżniają się kamery z serii Pocket, to 3-osiowa stabilizacja obrazu. Dzięki niej możesz nagrywać wysokiej jakości filmy praktycznie w każdej sytuacji. To właśnie ona sprawia, że zastosowanie trybu śledzenia działa tak fantastycznie. Nieważne, czy zamierzasz uwiecznić spektakularny zjazd na snowboardzie, pierwsze kroki pociechy, czy bawiącego się szczeniaka — zarówno DJI Pocket 2, jak i DJI Pocket 3 zapewnią Ci stabilny obraz pozbawiony najmniejszych drgań. Nowa wersja kamery oferuje dodatkowo kilka poziomów stabilizacji, dając Ci jeszcze większą kontrolę, dzięki czemu lepiej sprawdzi się w ekstremalnych warunkach!

Jakość dźwięku w kamerach Pocket 2 i Pocket 3 — obraz to nie wszystko

Skoro kwestie wizualne mamy za sobą, sprawdźmy, jaka jest sytuacja audio w obu kamerach. Dźwięk to istotna składowa niemal każdego nagrania, dlatego producent oferuje praktyczne rozwiązania zarówno w modelu DJI Pocket 2, jak i DJI Pocket 3. 

Starszy model kamery został wyposażony w 4 mikrofony. Umożliwia rejestrowanie naprawdę dobrej jakości dźwięku stereo za sprawą technologii DJI Matrix Stereo. Pełnia dźwiękowych szczegółów to jednak nie wszystko — DJI Pocket 2 obsługuje też funkcję SoundTrack i Audio Zoom, dzięki którym masz kontrolę nad tym, z którego kierunku dźwięk chcesz wzmocnić w swoim nagraniu. Czy może być lepiej?

DJI Pocket 3 ponownie oferuje kilka ulepszeń. Mimo że ma jedynie 3 mikrofony, nie tracimy na jakości dźwięku. Kamera wciąż zapewnia niesamowicie szczegółowe nagrania audio w stereo i podobnie jak jej poprzednik niezawodnie lokalizuje źródło dźwięku. Co więcej, mamy możliwość skorzystania z funkcji redukcji szumów wiatru, co oznacza, że DJI Pocket 3 idealnie sprawdzi się również w terenie. Ale to nie koniec zalet! Nowsza wersja Pocketa oferuje również USB Audio, co daje możliwość podłączenia słuchawek i mikrofonu. To zintegrowane rozwiązanie, z którym możesz cieszyć się jeszcze większą efektywnością i wygodą.

Jak długo wytrzymują kamery z serii DJI Osmo Pocket?

Ile czasu nagrywa DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3, i jak długo trzeba je ładować? To ważna kwestia dla użytkowników — nowa wersja kamery zapewnia jeszcze większą swobodę. Czas pracy w trybie 1080p/24FPS w przypadku DJI Pocket 2 to 140 minut, natomiast w przypadku DJI Pocket 3 sięga on już 166 minut, co jak na niewielkie wymiary urządzenia jest bardzo dobrym wynikiem. Bardzo dobrze wypada też czas ładowania. Starszy model wymagał około 73 minut, podczas gdy nowsza wersja ładuje się do pełna jedynie w 32 minuty, a do poziomu 80% już w 16 minut. To więcej czasu na nagrywanie, a mniej na czekanie, aż sprzęt ponownie będzie gotowy do akcji.

Kamery kieszonkowe — przemyślany design

DJI Osmo Pocket to kompaktowe i lekkie kamery, które zmieszczą się nawet w kieszeni. Dzięki temu swój sprzęt możesz mieć przy sobie dosłownie w każdej sytuacji. Twoi odbiorcy mogą być na bieżąco z tym, co robisz, a Tobie nie umknie okazja do zrobienia naprawdę dobrego materiału. Czy obsługa tak małego urządzenia jest wygodna?

Podczas gdy DJI Pocket 2 jest lżejszy i nieco mniejszy (117 g przy wymiarach 124,7 x 38,1 x 30 mm), oferuje wygodną obsługę za pomocą 1-calowego ekranu dotykowego, który reaguje płynnie na każdy gest, dając dostęp do funkcji kamery. DJI Pocket 3 oferuje w tej kwestii prawdziwą rewolucję! Mimo nieco większej wagi i rozmiaru (179 g przy wymiarach 139,7 x 42,2 x 33,5 mm) urządzenie nadal jest bardzo kompaktowe, a przy tym wyposażone już w 2-calowy ekran dotykowy OLED z niesamowicie wygodną funkcją obrotu – jego obrócenie automatycznie uruchamia funkcję nagrywania. W niespodziewanych sytuacjach liczy się każda sekunda, a ta opcja pozwoli Ci zyskać na czasie. 

Łatwa obsługa mediów społecznościowych — idealny sprzęt do streamingu

Teraz obsługa Twoich kanałów jest jeszcze prostsza. Zarówno DJI Pocket 2 jak i DJI Pocket 3 obsługują takie aplikacje jak Facebook czy YouTube, a co za tym idzie, umożliwiają prowadzenie transmisji online w naprawdę świetnej jakości. Ale czym zaskoczy nas nowsza wersja z tej serii? DJI Pocket 3 pełni też funkcję kamery internetowej, a dodatkowo obsługuje funkcję Timecode, dzięki czemu łatwo zsynchronizujesz obraz rejestrowany z kilku kamer jednocześnie. Jeśli spędzasz dużo czasu na obróbce swoich filmów, z DJI Pocket 3 masz wszystko, by uprościć ten proces.

Więcej możliwości z akcesoriami DJI

DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3 to kamery przystosowane do profesjonalnych nagrań, a kompatybilne akcesoria pozwolą Ci uzyskać jeszcze lepsze efekty w Twoich filmach. DJI oferuje akcesoria poboczne, takie jak mikrofony zewnętrzne, filtry, statywy, czy nakładki na obiektywy — wszystko po to, by użytkownicy nie musieli się ograniczać jedynie do (i tak dużych) możliwości kamer.

DJI Pocket 2 — ulubione akcesoria 

Jakie akcesoria zdobyły popularność w przypadku DJI Pocket 2? Przede wszystkim były to Mini Control Stick, z którym kontrolowanie kamery jest jeszcze łatwiejsze. Jeśli chodzi o zwiększenie możliwości urządzenia, zapewnia to bezprzewodowy mikrofon DJI i obiektyw szerokokątny, zwiększający zakres widzenia o 10°. Użytkownicy mogą też wykorzystać akcesoria, dzięki którym obsługa Pocketa jest wygodniejsza — tutaj popularnością cieszył się uchwyt Do-It-All Handle z odbiornikiem bezprzewodowym, który nie tylko wydłuża gimbala, ale również zapewnia łatwiejszą jego obsługę i pozwala na montaż dodatkowych elementów — na przykład statywu, czy zestawu do bezprzewodowej transmisji dźwięku. Pokrowce na kamery to standard, który pozwoli bezpiecznie przechowywać i przenosić urządzenie. 

DJI Pocket 3 — jakie zewnętrzne ulepszenia?

I w tym wypadku producent nas nie zawodzi. Wśród akcesoriów do nowego modelu znajdziemy filtry, które zapewnią lepsze efekty wizualne również w gorszym świetle — Filtr Black Mist, czy magnetyczne filtry ND. Obiektyw szerokokątny poprawia pole widzenia, rozszerzając je aż do 108°, z kolei jeszcze lepszą jakość dźwięku uzyskasz z DJI Mic 2, tym bardziej że do DJI Pocket 3 dołączysz aż 2 nadajniki. Podobnie jak w poprzednim modelu, nie mogło zabraknąć statywu — Mini Tripod jest niezawodny podczas transmisji online, czy prowadzenia webinarów. Na koniec wielofunkcyjny uchwyt — pozwala wygodnie podłączyć dodatkowe akcesoria i został wyposażony w akumulator, dzięki czemu zapewnia dodatkowy czas na nagrywanie.

Która kamera lepsza? DJI Pocket 2 czy DJI Pocket 3?

Jak widać, obie kamery mają wiele do zaoferowania. Użytkownicy polubili kieszonkową kamerę DJI Pocket 2, a pokochają DJI Pocket 3. Rozwój technologii pozwolił ulepszyć niektóre funkcje, dzięki czemu sprzęt upraszcza proces twórczy. Która kamera jest lepsza? Wszystko wskazuje na wygraną DJI Pocket 3, jednak DJI Pocket 2 nadal świetnie wypada w zestawieniu i mimo 3-letniej różnicy wieku, naprawdę dobrze się starzeje.

Mogą Cię również zainteresować:

Premiera DJI RS 4 i DJI RS 4 Pro

DJI nie zwalnia tempa i wprowadza na rynek kolejne rozwiązania dla profesjonalnych twórców — wyjątkowe stabilizatory DJI RS 4 oraz DJI RS 4 Pro. Cechują

Premiera DJI Power 1000

DJI Power 1000 reprezentuje przełom w dziedzinie mobilnego zasilania, łącząc zaawansowaną technologię, imponującą moc oraz niezawodność, której można oczekiwać od lidera branży dronów. Dzięki wyjściu

Premiera DJI Avata 2

Jesteś fanem lotów FPV? DJI wychodzi Ci naprzeciw w swojej najnowszej premierze — DJI Avata 2! Dron ten oferuje ulepszoną matrycę 1/1,3”, czas lotu do