Szukaj
Close this search box.

Premiera DJI Ronin 4D Flex

Minął już ponad rok od premiery Ronina 4D, który zrewolucjonizował kinematografię, integrując najwyższej klasy kamerę i niezawodną 4-osiową stabilizację. To wszechstronne narzędzie oferuje wiele ciekawych możliwości, co docenili twórcy filmowi na całym świecie. Korzystanie z Ronina 4D utrudniała jednak stosunkowo ciężka i nieco nieporęczna konstrukcja. Ten problem rozwiązuje premierowe urządzenie DJI – Ronin 4D Flex, który zapewnia użytkownikom znacznie większą swobodę. Sprawdź, co może Ci zaoferować!

Pozwól się odciążyć

Do czego służy Ronin 4D Flex? To innowacyjne narzędzie pozwala oddzielić główny moduł Ronina 4D od kamery z gimbalem. Dzięki temu operator może wygodnie przechowywać cięższe elementy w plecaku lub torbie, a w rękach nosić tylko kamerę. W ten sposób zmniejszymy ciężar ręcznie obsługiwanych urządzeń do 1,8 kg – to zaledwie około 34% oryginalnej wagi!

Ronin 4D Flex – dla kogo?

Ronin 4D Flex przyda się przede wszystkim tym operatorom, którzy często zajmują się projektami wymagającymi długotrwałego nagrywania z ręki. Zmniejszając ciężar konfiguracji sprzętowej, może znacznie ułatwić im pracę. Podobne rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest jak największa mobilność – na przykład podczas kręcenia filmów dokumentalnych czy rejestrowania wywiadów.

2-metrowy kabel – większa swoboda

DJI Ronin 4D Flex nie tylko ułatwia korzystanie z Ronina 4D, ale też zapewnia filmowcom większą swobodę podczas pracy. Został wyposażony w długi, 2-metrowy kabel koncentryczny, dzięki któremu użytkownicy mogą bez problemu wykonywać nawet wyjątkowo złożone ruchy kamerą, tworzyć ujęcia śledzące i nie tylko. Nowe urządzenie DJI sprawdzi się również w ciasnych przestrzeniach – usprawni na przykład nagrywanie w pojazdach.

To jednak nie koniec zalet – przewód Ronina 4D Flex umożliwia bezstratną transmisję sygnałów do 8K oraz szybki, stabilny przesył sygnałów monitorujących i sterujących. Kabel jest też bardzo wytrzymały, elastyczny i odporny na wyginanie – sprosta niemal każdemu wyzwaniu.

Wiele dostępnych konfiguracji

Co jeszcze sprawia, że Ronin 4D Flex tak dobrze sprawdzi się na niemal każdym planie filmowym? Nowe urządzenie DJI może nie tylko stanowić część większej konfiguracji, ale też pełnić funkcję samodzielnego narzędzia. Obsługuje wiele profesjonalnych rozwiązań, w tym zaawansowany system monitoringu i kontroli, obrazowanie 8K, 3-osiową stabilizację oraz ostrzenie za pomocą LiDAR. Ponadto jest kompatybilny z głównym monitorem i uchwytami Ronin 4D Hand Grips.

Korzystając z Ronina 4D Flex, możesz też wygodnie używać dodatkowych akcesoriów. Do dyspozycji masz na przykład:

  • zdalnie sterowane głowice,
  • wysięgniki,
  • plecaki i kamizelki do przenoszenia wybranych modułów.

Użytkownicy z pewnością docenią również fakt, że przełączanie się między Roninem 4D Flex a konfiguracją zintegrowaną jest wyjątkowo proste i szybkie – nie trzeba sięgać po dodatkowe narzędzia.

Kompatybilne obiektywy – jeszcze więcej możliwości

Jeszcze więcej kompatybilnych obiektywów? Z Roninem 4D Flex nic nie stoi na przeszkodzie! W przypadku ujęć statycznych możliwa jest instalacja standardowej blokady Pan Axis Quick-Lock wraz z akcesoriami – w ten sposób zwiększymy udźwig swojego urządzenia. Dzięki temu można swobodnie korzystać z teleobiektywów takich jak FE 200-600 mm F5.6-6.3 G lub FE 70-200 mm F2.8 GM. To jednak nie wszystko! Wybrane silniki regulacji ostrości i akcesoria zewnętrznych producentów umożliwiają montaż innych obiektywów, na przykład Zeiss SP lub Cooke Anamorphic/i.

Nowatorskie rozwiązanie dla wymagających użytkowników

Brzmi ciekawie? Jak widać, DJI nadal dostarcza twórcom filmowym profesjonalnych narzędzi i rozwiązań, które mogą znacznie ułatwić im nagrywanie. Ronin 4D Flex niewątpliwie jest jednym z nich. To innowacyjne urządzenie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników – każdy, kto w swojej pracy stawia na najwyższą jakość i chce uzyskiwać jak najlepsze rezultaty, powinien zastanowić się nad jego zakupem.

Mogą Cię również zainteresować:

Pierwsze kroki z dronem

Kupiłeś/aś drona i zastanawiasz się, co dalej? Początki bywają trudne, ale niczego się nie obawiaj – w tym artykule pokażemy Ci, od czego zacząć i

Premiera DJI Power 1000

DJI Power 1000 reprezentuje przełom w dziedzinie mobilnego zasilania, łącząc zaawansowaną technologię, imponującą moc oraz niezawodność, której można oczekiwać od lidera branży dronów. Dzięki wyjściu

Premiera DJI Avata 2

Jesteś fanem lotów FPV? DJI wychodzi Ci naprzeciw w swojej najnowszej premierze — DJI Avata 2! Dron ten oferuje ulepszoną matrycę 1/1,3”, czas lotu do