Szukaj
Close this search box.

Pierwsze kroki z dronem

Kupiłeś/aś drona i zastanawiasz się, co dalej? Początki bywają trudne, ale niczego się nie obawiaj – w tym artykule pokażemy Ci, od czego zacząć i pomożemy przejść pierwsze kroki. 🙂

1. Przeczytaj instrukcję.

Brzmi jak oczywistość? Być może, ale ile razy kupujemy jakieś urządzenie i od razu przechodzimy do jego uruchomienia, a instrukcję rzucamy gdzieś w kąt? 😉 W wypadku drona warto jednak zmienić podejście.

Aby dobrze poznać swój nowy nabytek, należy zapoznać się z podstawowymi informacjami na jego temat, które znajdują się właśnie w instrukcji. Podpowie Ci ona, jak połączyć telefon z aparaturą, a aparaturę z dronem. Dowiesz się także, jak powinno przebiegać pierwsze uruchomienie urządzenia, jak przeprowadzić jego aktywację i jak przygotować je do pierwszego lotu. W instrukcji znajdziesz też niezbędne informacje dotyczące posługiwania się aplikacją.

2. Pobierz aplikację DJI Fly i zarejestruj się.

Aplikacja DJI Fly jest właściwie niezbędna do lotu dronem DJI i zapewnia wygodny dostęp do wielu przydatnych funkcji. Znajdziesz ją tutaj, na głównej stronie producenta. Kiedy ją zainstalujesz, zarejestruj się i zapoznaj z jej interfejsem. Zanim wyruszysz na swoją pierwszą podniebną wyprawę, poświęć trochę czasu na oswojenie się ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami – dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. 🙂

3. Aktywuj usługę Care Refresh.

Jeżeli dokupiłeś/aś do swojego urządzenia usługę Care Refresh, to pamiętaj, aby aktywować ją do 48 godzin po aktywacji drona.

Ekscytacja nowym nabytkiem sprawiła, że czas przeleciał zbyt szybko i nie zdążyłeś/aś aktywować usługi? Nic straconego! Aby aktywować Care Refresh po 48 godzinach od aktywacji drona, wystarczy nagrać specjalny film weryfikacyjny, który należy wysłać bezpośrednio do producenta tutaj.

Jak wykonać taki film? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej:


4. Zarejestruj się na ULC.

Aby móc legalnie latać dronem, należy zarejestrować się na stronie ULC (tutaj), przejść szkolenie oraz zdać test online na kategorię odpowiednią do zakupionego urządzenia. Trzeba też nakleić na drona swój numer pilota oraz numer telefonu na wypadek zgubienia sprzętu.

Aktualne przepisy przejściowe dostępne na oficjalnej stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

5. Sprawdź pogodę, zarejestruj swój lot w aplikacji Droneradar i leć!

Zanim wyjdziesz z dronem, sprawdź warunki atmosferyczne – deszcz, wiatr, a nawet promieniowanie słoneczne mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo lotu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na tej stronie: klik.

Przed rozpoczęciem lotu należy zgłosić go za pośrednictwem aplikacji Droneradar, dzięki której dowiesz się, jaka strefa lotnicza jest obecnie w miejscu, w którym się znajdujesz.

I na koniec – dużo lataj i ćwicz! Nawet najlepsza wiedza znaleziona w Internecie nie da efektu bez praktyki. 🙂

Miłej zabawy! Lataj ostrożnie.

Mogą Cię również zainteresować:

Premiera DJI Power 1000

DJI Power 1000 reprezentuje przełom w dziedzinie mobilnego zasilania, łącząc zaawansowaną technologię, imponującą moc oraz niezawodność, której można oczekiwać od lidera branży dronów. Dzięki wyjściu

Premiera DJI Avata 2

Jesteś fanem lotów FPV? DJI wychodzi Ci naprzeciw w swojej najnowszej premierze — DJI Avata 2! Dron ten oferuje ulepszoną matrycę 1/1,3”, czas lotu do