Red Bull Car Park Drift

Katowicka Strefa Kultury, Polska

13-14.08.2022

Red Bull Car Park Drift po raz pierwszy w Polsce

Zawodowcy i amatorzy będą rywalizować w jeździe bokiem na torze przeszkód w samym sercu Katowic. DJI Polska oficjalnym partnerem wydarzenia!

Zapraszamy na pierwszy w Polsce wyścig Red Bull Car Park Drift, którego jesteśmy partnerem.

Wydarzenie odbędzie się na parkingu (Katowicka Strefa Kultury) zlokalizowanym pomiędzy NOSPR i Spodkiem. Zarówno mistrzowie, jak i amatorzy podejmą się zadania, jakim będzie precyzyjny drift na przygotowanym torze przeszkód. Poszczególni uczestnicy zostaną ocenieni za precyzję podczas pokonywania toru, dynamikę jazdy i udział w atakowaniu przeszkód.

Sędziowie będą też przyznawać punkty m.in. za stylowy design samochodu. To także okazja dla amatorów, którzy mogą spróbować swoich sił z zawodowcami. Jest o co walczyć – najlepszy uczestnik z Polski (wyścig już 13-14 sierpnia) będzie miał okazję reprezentować nasz kraj w międzynarodowym finale, który odbędzie się w grudniu w Arabii Saudyjskiej.

Początki turnieju Red Bull Car Park Drift

W Polsce po raz pierwszy odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia 2022 roku. Do rywalizacji może przystąpić każdy, kto ma talent do driftu i samochód do jazdy bokiem (napęd na tylne koła, zamontowana szpera i przynajmniej 150 KM). Liczba uczestników jest jednak ograniczona i aby wziąć udział, należy się wpisać na listę. Rejestracja rusza 30 czerwca 2022 r. na stronie internetowej imprezy: www.redbull.pl/carparkdrift. Znajduje się tam również pełny regulamin wydarzenia.

Jak będą wyglądały zawody w Katowicach?

Każdy zawodnik pokonuje trasę indywidualnie. Kwalifikacje odbędą się pierwszego dnia zawodów, do finału awansuje 20 najlepszych. Sędziowie będą oceniać dokładność, czystość i dynamikę jazdy, sposób pokonywania poszczególnych trudności, ogólne umiejętności driftowe oraz czynniki wpływające na atrakcyjność tego sportu, takie jak dym z opon i wygląd samochodu.

Cel zawodów

Celem zawodów jest rywalizacja między amatorami i zawodowcami, niezależnie od posiadanych środków finansowych. Red Bull Car Park Drift to wydarzenie, które dostarczy emocji także widzom — zarówno perfekcyjne przejazdy, które budzą podziw i pokazują talent zawodnika, jak i spektakularne porażki, będą atrakcyjnym widowiskiem, szczególnie dla tych, którzy nie znają się na drifcie. 

Zapraszamy do sprawdzenia wydarzenia na Facebooku: